Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya2°CYoğun Kar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11086 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zeytin Ağacının Düşmanları Bitmiyor!

12 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Zeytin Ağacının Düşmanları Bitmiyor!
Zeytin Ağacının Düşmanları Bitmiyor!

200 binden fazla imzayla Zeytin Hayattır diye yola çıkıp, Türkiye’nin zeytinliklerini kurtarmanın verdiği sevinç ne yazık ki kursağımızda kaldı. Bugün size tatsız haberlerim var. Ama pes etmek yok! Derin bir nefes alın ve okumaya başlayın lütfen. 

Aynı yasa yine ensemizde… Zeytincilik bu sefer de Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu tarafından tehdit ediliyor. 

Zeytin ağaçlarını koruyan kanunun değiştirilmesi, birçok canlıyı bir arada barındırıp, biyoçeşitliliği sağlayan doğal alanların ve altı bin yıllık zeytin kültürünün yok olması demek.

Doğayı istedikleri gibi çıkarları yönünde katledemeyen rantçılar, 3573 sayılı zeytinciliği koruyan kanundan son derece rahatsızlar. Neden mi? Bu kanun diledikleri gibi doğayı katledecek faaliyetlerinin önünde büyük engel teşkil ediyor. 

Uzun lafın kısası, mücadelemiz kaldığı yerden devam ediyor. Bu defa daha güçlü bir kampanyayla Türkiye’de zeytinciliğin sonunu hazırlayan bu uygulamaya geçit vermeyeceğiz. 

Bu mektubu okuyan sizlerden en büyük ricam imza sayılarını artırabilmemiz için seferber olmanız. Lütfen sosyal medya hesaplarınızda kampanyayı, kişisel mesajınızı da ekleyerek paylaşın. Bu kampanyayı imzalamanın sizin için ne anlama geldiğini yazarsanız listenizdeki pek çok kişinin sizin hislerinizle bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz.

Facebook’ta paylaşmak için tıklayın: http://bit.ly/1T75jtT

Twitter’da paylaşmak için tıklayın: http://bit.ly/1ZIhjCC

Ülkemizin 6 bin yıllık zeytin kültürü ellerimizden kayıp gitmesin. Yardımınız için çok teşekkürler.  

Ayvalık Zeytin Üreticileri adına,
Aydın Şensal

zeytin4zeytin15

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar