Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11080 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zehra Hatipoğlu’nan Berat Kandili Mesajı

20 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Zehra Hatipoğlu’nan Berat Kandili Mesajı
Zehra Hatipoğlu’nan Berat Kandili Mesajı

Hatipoğlu’nan Berat Kandili Mesajı

AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu Berat Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Hatipoğlu mesajında  Berat Kandilinin önemine değinerek ‘Kurtuluşumuza müjdeci Bu Mübarek gecede edilen dualar yüzü suyu hürmetine Rabbim Vatanımızın birlik ve beraberliğini daim kılsın, Devletimiz, Milletimiz için görev yapan asker ve polisimize güç derman versin.’ dedi.

İşte Hatipoğlunun Berat Kandili mesajı;

“Bu gece Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan Berat Kandilini idrak ediyoruz.

zehraakpsakarya

 

AK Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu

Merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah, Kendisine Dua edenleri geri çevirmez. Gelecek adına umutla dolu olduğumuz bu günlerde, umutlarımızın Dünyadaki tüm mazlum ve mağdur insanların da umudu olmasını diliyorum. Yüce Rabbim, günah yüklerimizden berat ederek Ramazan ayına girmeyi tüm Müslümanlara nasip etsin. Görevi başındaki asker ve polisimize güç kuvvet derman versin.

Bu duygu ve düşünceler ile Beraat kandilinin, İnsanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.” 

Başkan Ak’tan kandil mesajı

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajla tüm İslam Âleminin  Berat Kandilini kutladı.

ada1

AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak “Ramazan ayının müjdecisi olan Şaban ayına girmiş bulunuyoruz. Bolluk ve bereketin, birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın olduğu, iftar sofralarının kurulduğu, oruçların açıldığı tüm İslam Coğrafyası’nda bu güzel tabloları göreceğimiz, Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan Berat Kandilinin; Ülkemize, milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyor, yüce mevlamdan bizleri Ramazan ayına ulaştırmasını, Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi güçlendirmesine vesile olmasını temenni ederek, kandilinizi en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

Varol’dan Berat Kandili Mesajı

Ak Parti Adapazarı Kadın Kolları Başkanıfatmavarol

Berat Kandili mesajı yayımladı. Başkan Varol mesajında:

‘’-Bu gece “kısmet ve kader” gecesidir,

-Bu gece “bir yıllık amellerin Allah’a (cc) arz edildiği” gecedir,

-Bu gece “şefaat” gecesidir,

-Bu gece “meleklerin bayram gecesi” dir,

-Bu gece “kefaret” gecesidir,

-Bu gece “mağfiret” gecesidir,

-Bu gece “hayır ve iyilik” gecesidir,

-Bu gece “duaların makbul olduğu” gecedir.

-Bu gece, Sevgili Peygamberimizin, “Allah’ım, azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum, senin şanın pek yücedir, sana hamd etmekten acizim” duasıyla niyazda bulunma gecesidir.

Onun için bu gece, bolca dua edelim. Unutmayalım ki Allah affeden ve bağışlayandır.

Bu vesileyle, tüm İslâm Âleminin ve aziz milletimizin, Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan, mübarek Berat Kandilini en samimi dileklerimle tebrik ediyorum.

Bu gecenin, ülkemizin ve İslâm Âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, tevbelerimizin ve dualarımızın kabul edilerek, arınma ve affedilmemize vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

Likos’tan Berat Kandili Mesajı

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, Berat Kandil vesilesi ile mesaj yayınladı. Likos, Ramazan ayının müjdeleyicisi olan Berat Kandili’nin tüm insanlığa sağlık, mutluluk ve bereket getirmesini diledi.

akgenc

AK Parti Adapazarı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sinan Likos, Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Yüce dinimiz İslam’ın mübarek gecelerinden birini yaşayacağımız Berat Kandili, Müslüman alemine tövbe etmenin ve affedilmenin umudunu açan bir gecedir” dedi.
Berat kelimesinin temize çıkma, arınma anlamına geldiğini hatırlatan Başkan Likos, “Bu anlamlı gecelerde birlik ve beraberliğimiz üst seviyeye çıkmalıdır. Bu mübarek gecelerin ülkemizde kardeşlik ve hoşgörü ortamının gelişmesine, güçlenmesine vesile olması en büyük temennimizdir. İnsanlar arasındaki sevgi, saygıyı arttıran bu mübarek geceler, kötü duygulardan arınmamız açısından da önemli gecelerdir. Bu vesileyle ülkemizin ve tüm İslam aleminin Berat Kandili’ni kutluyor, bereket, sağlık ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar