- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Zaman 09.05’de durdu

10 Kasım 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Zaman 09.05’de durdu
Zaman 09.05’de durdu

Zaman 09.05’de durdu

    Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği 10 Kasım münasebeti ile Hendek Cumhuriyet alanında tören düzenlendi.

Hendek kaymakamlığı ve Hendek Belediye başkanlığınca Atatürk anıtına çelenklerin koyulması ile başlayan tören saygı duruşunun ardından  hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile göndere bayrakların çekilmesi ile sona erdi.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

10 Kasım Atatürk’ü anma töreni  saatler  09.05 geçe  sirenler eşliğinde saygı duruşu ve akabinden okunan İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrakların çekilmesi ile devam etti. Her yıl düzenlenen 10 Kasım törenlerinden çok daha fazla katılımın olduğu törene daire müdürleri ile birlikte kuvayı milliye derneği temsilcileri, okul öğrencileri, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile birlikte ilçe halkı katıldı. Cumhuriyet alanında çelenk koyulması ile başlayan 10 Kasım törenleri ilçemiz Ticaret Merkezi konferans salonunda okul öğrencilerinin hazırladıkları etkinlik ve ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kahramanlıklarının anlatıldığı slayt gösterileri ile son buldu.

AHMET ÇİLECİ-HENDEK

10 KASIM MESAJI
            “Cumhuriyetimizin kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük lider Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 78. yıl dönümünde, özlemle, sevgiyle ve saygıyla anıyoruz.
            Kurtuluş Savaşı’na liderlik eden ATATÜRK başarıları, öngörüleri, eserleri ve inkılaplarıyla tarihin akışını değiştiren büyük liderler arasında hak ettiği yeri almıştır.
          10 Kasım, milletimiz için ATATÜRK’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Milletimiz hiçbir zaman Atatürk’ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK sonsuza kadar Milletimizin gönlünde yaşayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhun şad olsun”.
     İdris AKBIYIK
Hendek Kaymakamı

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar