Dolar : Alış : 8.1211 / Satış : 8.1357
Euro : Alış : 9.5974 / Satış : 9.6147
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya23°CGök Gürültülü Sağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 31 Kategoride 10764 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin TANTAN”İç savaş için her türlü ortam hazırlanıyor”

14 Eylül 2020 - 377 kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin TANTAN”İç savaş için her türlü ortam hazırlanıyor”
Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin TANTAN”İç savaş için her türlü ortam hazırlanıyor”

“Selefi dernekler silahlanıyor, iç savaş hazırlığı yapılıyor” şeklinde açıklamalar yapıldığını belirten Tantan, “İç savaş için her türlü ortam hazırlanıyor” dedi.

Tantan, “Türkiye üniter devlet yapısından ulus devlet yapısından uzaklaştırılıp, federal devlet yapısına götürülmek isteniyor. Türkiye’nin büyüdüğü iddia edilerek, küçültülecek.

Türkiye’yi istikrarsız, kullanılabilir, devlet yapısına dönüştürmek amacındalar.

Tarikatlar bu nedenle tehlikeli.

Türk devletinin alt yapısı buna izin vermez ama tehlikeli olacakları kesin.

Büyük Ortadoğu Projesi’nin( BOP) amacı bu.

Bu tehlikeyi ortadan kaldırmak için özellikle bu yapılara karşı halkın bilinçlenmeye ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Hükümetin uyguladığı mali ve ekonomik program ile, güvenlik programının Türkiye’nin bağımsız iradesinden çok etnik ve mezhepsel ayrıştırmayı arttırdığını kaydeden Tantan, “Tek kişilik hükümet sisteminde bunlar Türk milletinin lehine kullanılmıyor” diye konuştu.

“Dağlıca ve Aktütün baskınlarından itibaren, 15 Temmuz’u da kapsayan süreçte Türkiye içten ve dıştan test edilerek Türkiye’den tavizler koparılıyor. FTÖ’den ders çıkarmayan bir siyasi yapı var” diyen Tantan, “Özellikle Irak’ın işgalinden Türkiye adeta hiç ders çıkarmadı.

Irak’ta operasyonuyla, işgal edilmesiyle tüm Müslüman Arap alemini etki altına aldılar.

Kültür yağmalandı.

BOP için iki kilit ülke var.

Suriye ve Libya.

Bunlar da yerle bir edildi.

Türkiye buna ortak oldu maalesef. Bütün bunlar küresel sermayenin çıkarları için yapıldı. 24 Ocak kararlarından bu yana Türkiye’nin yaşadığı süreçte, aynı zamanda AKP iktidarıyla Türkiye’nin her şeyi özelleştirilmişken, kamu hizmetleri de inanç hizmetleri de özelleştirildi.

Cemaatler de bu süreçte eleman sayılarını arttırdı. Mali, ekonomik, siyasi güçlerini arttırdılar.

Vahabi-Selefi hareketi, Rabıta örgütü 1960’lı yıllardan itibaren İhvan hareketi CIA ve MI6’nın kontrolündeydi. Bu hareket sadece Türkiye’de değil, balkanlar ve Kafkaslarda da kullanıldı.

Türk siyaseti ve Türk Diyanet İşleri Teşkilatı içinde bu tehlikeyi görenler tedbir almak istedi ama zaman içinde genel Türk İslam’ından uzaklaşıldı.

Türkiye, selefi ve Vahabiliğin tutsağı haline geldi.

Kendi çıkarları açısından dini kullanan yapılar şekilsel anlamda bu sürecin içine girdi” ifadelerini kullandı.

İstihbarat servislerinin güdümünde örgütler olduğunu ve kullanıldığını kaydeden Sadettin Tantan, “Irak’ta, Suriye’de, Libya’da kullanılan devlet dışı aktörler olarak bilinen, istihbarat örgütlerinin güdümünde örgütler var. Çözüm sürecinde nereye silah gömüldüğü ortaya çıkarılmadı. 50 bin PKK teröristinin sadece PKK’lının İstanbul’da kullanılabilir olduğu biliniyor. Göçlerle gelen, yabancı servislerin kullanımında olan kişiler de var.

Eğer bu iki yapı birleşirse halk kimin yanında olacağını bilemez.

Halk direnmezse kolluk kuvvetleri de bir şey yapamaz” dedi.

BOP’un özünün tarikatlar üzerinden tarikat ve cemaatler üzerinden devlet kimliğinin yok edilmesi olduğunu belirten Tantan, şunları söyledi: “Özellikle Mehmet Görmez zamanında Hizbullah örgütünün bire bir devşirme aracı olan derneklerin önü açıldı.

Doğu ve Güneydoğu’da PKK’lılar, Hizbullahçılar eğitim veriyorlar, etnik ve mezhepsel açıdan ilerleme kaydediyorlar.

Burada eğitim veren insanlar tekdüze yetişir, dini bilmiyorlar.

Bunların kadroya alınması için yasa çıkarıldı.

Bu bölgelerde mele denen dini eğitim düzeyi düşük insanlar göreve getirildi.

Bu da çok tehlikeli. İlahiyat fakültelerinin yoğun olduğu yerde bu yapılmamalı.

Ülke yönetecek Türk gençliği her dönem, sağ-sol diyerek, FETÖ ile yok edildi. Cemaatler ile Anadolu gençlerinin zihinleri yok ediliyor, ülkeyi yönetecek insan kalmıyor.

Adnan Hoca hareketine baktığınız zaman eğitimi yüksek ailelerin çocuklarının beyinleri yok edildi.

FETÖ de böyle oldu.

CIA’ya çalışır duruma düşürüldü.

Kurumsal devlet kimliği, kültürü, disiplini, ör ve adetler yok edildi.

BOP’un özü bu. Burada muvaffak olunuyor.

Türk devletinin kimliği yok edilmek isteniyor.”

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin TANTAN  Eski  İçişleri Bakanı Sadettin Tantan

Sadettin Tantan (1 Ocak 1941, Sapanca, Sakarya),

Polis Enstitisü ve Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünü bitirdikten sonra Bursa İş İdaresi Enstitüsü’nde master yaptı ve İngiltere’de dil eğitimi gördü. 1966’da komiser yardımcısı olarak göreve başladığı Emniyet Genel Müdürlüğü teşkilatında, Eskişehir, Bursa ve İstanbul’da Narkotik ve Asayiş Şubelerinde çalıştı. Giresun ve Tekirdağ’da İl Emniyet Müdürlüğü yaptı. Görevleri esnasında enerjik çalışmaları ve dürüst kişiliği ile ismi duyuldu ve takdir topladı. Aynı zamanda, 1980-1990 yılları arasında, İstanbul Güreş İhtisas Kulübü Başkanlığı, Aralık 1991 ve Aralık 1993 yılları arasında da Türkiye Güreş Federasyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1990-1994 yıllarında Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu İstanbul Bölge Başkanlığı yaptı. 1994 yılında emekli oldu ve ANAP’tan siyasete adım atarak Fatih Belediye Başkanı seçildi. 18 Nisan 1999 seçimlerinden önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına adaylığı gündeme geldi. Ancak daha sonra milletvekilliğine aday gösterildi ve TBMM’ye 21. Dönem İstanbul milletvekili olarak girdi. DSP-MHP-ANAP koalisyonunun kurduğu 57. Hükümette İçişleri Bakanı olarak görev aldı. İçişleri Bakanlığı döneminde büyük çaplı yolsuzluklara karşı başlattığı operasyonlar kamuoyu gündeminde yer etti, ilginç operasyon kod isimleri hafızalarda kaldı.

2001 yılı Haziran ayında İçişleri Bakanlığı görevinden alınmasını takiben önerilen Gümrüklerden Sorumlu Devlet Bakanlığı teklifini kabul etmedi ve partisinden istifa etti. Ocak 2002’de Yurt Partisi ni kurdu ve 25 Ağustos 2002 tarihinde yapılan Olağanüstü Kongresi’nde Genel Başkanlığa seçildi. Evli, 6 çocuk ve 5 torun sahibidir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :
""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

BENZER HABERLER

""""""""Sakarya Vib Turizm 0850 455 54 54""""""".

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar