- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yiğit Zeki Öztürk: “Şeker Fabrikaları Öz Kaynakla Yapıldı Satılamaz”

29 Mart 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yiğit Zeki Öztürk: “Şeker Fabrikaları Öz Kaynakla Yapıldı Satılamaz”
Yiğit Zeki Öztürk: “Şeker Fabrikaları Öz Kaynakla Yapıldı Satılamaz”

Hak ve Adalet Partisi(Hap) Genel.Başkanı. Yiğit Zeki Öztürk: Şeker Fabrikaları: Borçla,Yap İşlet Devretle Yapılmadı.  Öz Kaynakla Yapıldı. Satılamaz.

Tek Merkez ve Milli Çatı Partisi olan, Hak ve Adalet Partisi (HAP) Genel Başkanı YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK yaptığı basın toplantısında:

Türkiye Şeker Fabrikalarını özelleştirme kapsamına alan İktidara seslendi:

Şeker Fabrikalarımız 1922 Yılından sonra Cumhuriyet döneminde,Atatürk zamanında yapılan ve yapılmaya başlanan fabrikalarımız,tesislerimizdir. Bunlar Türkiye’mizin onur, gurur kaynaklarımızdır.

İktidara sesleniyorum: Bu Şeker Fabrikaları ne Dış Borçla yapıldı,Nede yap işlet devret le yapıldı.Bu Fabrikalarımız Savaştan yeni çıkmış,yoksul ülke Türkiye’miz,Halkımız kendi öz kaynaklarımızla,alın terlerimiz le yapılmıştır Atatürk tarafından.

  1. Yıl Marşı böyle yazılmıştır 1933 de.”Çıktık açık alınla,10 yılda 15 milyon genç yarattık her yaşta,Başta bütün dünyanın saydığı Baş Komutan,Demir ağlarla ördük,Ana yurdu dört baştan.Türküz,Cumhuriyetin,göğsümüz Tunç siperi,Türk e durmak yaraşmaz.Türk önde,Türk ileri.”

“Demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan” ,Bu cümlede büyük bir anlam vardır.Yani bununla: Demir yollarını,kurulan yeni fabrikaları,şeker fabrikaları dahil buna ve sanayi tesislerini kastediyor.Mevcut iktidar ise bu kar eden,altın yumurtlayan tavukları kesiyor, yok ediyor,yeyip içiyor,hovardaca harcıyor,harcamalar yapıyor.Devlet insanların, halkın, çiftçinin,köylünün,esnafın,sanayicinin,memurun,işçinin,emeklinin,dul ve yetimin mutlu, huzurlu,sağlıklı olması,yaşaması için vardır.

Şeker Pancarı üreticisi perişan ediliyor,Cumhuriyet ,Atatürk,dönemine ait: Yerli,milli tüm fabrikalar kurumlar 16 yıldır özelleştirme adı altında yok edildi,ediliyor.Gelecek kuşaklara,gençlerimize,kadınlarımıza bırakılacak yer altı yer üstü servetlerimiz neredeyse kalmadı.Hepside yok pahasına,cemaatlar a,tarikatlara,yandaşlara,iç ve dış düşmanlara, Haçlılara,Yabancılara,yok pahasına satıldı ve yerlerine daha modern,çağdaş yeni teknoloji- lerle donatılmış bir tek fabrika tesisler yapılmadı.Tıpkı daha önce özelleştirilen, SÜMER- BANK ,TEKEL,SEKA,gibi ne yapıldıysa o olacaktır yerlerine,bunların değerli arsaları üzeri- ne,REZİDANS’lar, AVM ler,VİLLALAR vb Ticaret alanları yapılacaktır.

Türkiye de yıkılmayan kale kalmadı.Türk Köylüsü,Çiftçisi can çekişiyor.

“Biz bölen değil birleştireniz. Parçalayan değil bütünleştireniz.”

Saygılarımla….

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK

HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP) GENEL BAŞKANI……

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar