Yerli Otomobil Girdiği İlk Ekspertizde Tam Not Aldı!

22.09.2023

Kişi Okumuş

0 Yorum

Yerli Otomobil Girdiği İlk Ekspertizde Tam Not Aldı!

Yerli Otomobil Girdiği
İlk Ekspertizde Tam Not Aldı!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin yerli otomobili Togg, Pilot Garage Bitlis/Tatvan bayisinde ilk kez ekspertize girdi. Araç sahibinin zorlu kış ve yol şartlarında dayanıklılığını kontrol ettirme amacıyla getirdiği Pilot Garage Tatvan Şubesi’nde yerli otomobil özellikle yürüyen aksamı, alt koruma ekipmanları ve mühendisliğiyle tam not aldı. Yaklaşık 2 saat süren çok kapsamlı bir incelemeye tabii tutulan model, 15 milyondan fazla otomobili detaylı kontrol eden Pilot Garage’ın uzman teknisyenleri tarafından büyük beğeniyle karşılandı.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye yollarıyla ilk kez buluşan Türkiye’nin yerli otomobili ilk kez oto ekspertizde detaylı incelemeye tabii tutuldu. Otomobil sahibi Engin Köse, merak ettiği teknik yeterliliklerin cevaplarını bulmak adına kurulduğu günden bu yana 15 milyondan fazla aracın ekspertiz işlemini gerçekleştiren Pilot Garage’ın Tatvan Bayisine uğradı.

“İnce işçilik ve yüksek mühendislikle geliştirilmiş bir otomobil”

Uzman teknisyenler tarafından yaklaşık 2 saat boyunca objektif ve kapsamlı biçimde incelenen Togg, tam not aldı. Şube Müdürü Emre Yetişkin, “Yerli aracımız şubemize giriş yaptığında heyecanlıydık. Ekibimizin incelemeleri sonucunda otomobilin ince işçilik ve yüksek mühendislikle üretildiği kanaatine vardık. Özellikle yürüyen aksamı ve kış şartları için özenle geliştirilen batarya bölümü hayranlık uyandırdı. Yerli aracımızla gurur duyduk.” dedi.

Aracın Doğu şartlarındaki dayanıklılığını kontrol ettirmek için ekspertiz yaptırdık

Araç sahibi Engin Köse ise “Mart ayında bin 365’inci kişi olarak kura bize çıkınca yaşadığımız heyecan bambaşkaydı, aracı teslim alınca heyecanımız kat be kat arttı. Yaşadığımız Doğu bölgesinde aracın dayanıklılığını kontrol ettirmek amacıyla güvendiğimiz Pilot Garage’a uğramak istedik. Teknisyenlerimiz de aracı büyük ilgiyle ve hayranlıkla karşılayınca tekrar mutlu olduk. Gönlümüz rahat biçimde aracımızı ailemizle, keyifle kullanacağız.” şeklinde konuştu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR