Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11350 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yeni bulvar bölgeye canlılık katacak

19 Ocak 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yeni bulvar bölgeye canlılık katacak
Yeni bulvar bölgeye canlılık katacak

Yeni bulvar bölgeye canlılık katacak

Karaosman Mahallesi’nden gelen heyetle bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Bölgeye kazandırılacak yeni bulvar çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah yeni arter bölgeye daha büyük bir canlılık kazandıracak. İnanıyorum ki bölge halkımız da bu çalışmayı takdirle karşılayacak” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karaosman Camii Dernek Başkanı Hüseyin Acar ve dernek üyelerini makamında ağırladı. Ziyarette Tuzla Mahalle Muhtarı İbrahim Çokluk ve Karaosman Mahalle Muhtarı Erdoğan Aşkar’da hazır bulundu. Ziyaretin ana gündemi bölgede hayata geçirilen çalışmalar oldu. Bölge sakinleri yapılan çalışmalardan dolayı Başkan Toçoğlu’na teşekkür etti.

 

Yeni bulvar beğeni kazanacak

Ziyarette bölgede hayata geçirilecek yeni bulvar çalışmasının tüm hızıyla devam ettiğini ifade eden Başkan Toçoğlu, “Küpçüler, Tepekum, Yağcılar ve Tuzla Mahallelerini birbirine bağlayacak yeni bulvar projesinde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Ekiplerimiz bölgede yıkım işlemlerini sürdürüyor. İnşallah projemizi hızlı bir şekilde tamamlayarak; yeni bulvarı şehrimizin kullanımına sunacağız” diye konuştu.

Eski yapı restore edilecek

Başkan Toçoğlu, “Yol medeniyet demektir. Şehrimizin muhtelif bölgelerinde yeni yolları kullanıma sunduk. Buralarda oluşan canlılığı hep birlikte görüyoruz. Aynı şekilde bu çalışmamızda bölgeye büyük bir canlılık kazandıracak. Yeni duble yol şehrin ulaşımında önemli bir yer tutacak. İnanıyorum ki bölge halkımız da bu çalışmayı takdirle karşılayacak. Ayrıca Kuyudibi’nde bulunan eski bir yapıyı da restore edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Caddelerde dönüşüm sürecek

Başkan Zeki Toçoğlu konuşmalarını şu şekilde sonlandırdı; “İşlerimizi düzgün yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bildiğiniz üzere asfalt çalışmalarımız kış aylarına kadar devam etti. İnönü Caddesi ve Ulus Caddesi’ni de bu kapsamda yeni yüzlerine kavuşturduk. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimiyle işlerimiz bir süre aksadı. Ana arterlerimizin büyük bir kısmını tamamladık. İnşallah bahar aylarının gelmesiyle birlikte asfalt çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Sakaryalı çocuklardan El-Bab’a mektup var

Büyükşehir Çocuk Kulübü üyesi öğrenciler, Suriye’nin kuzeyinde devam eden Fırat Kalkanı Operasyonunda görev alan askerlere moral vermek amacıyla mektuplar kaleme aldılar. Duygu dolu mesajların yer aldığı mektuplar ve  fotoğraflar sınır ötesinde görevli Mehmetçiğe gönderildi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi öğrencileri anlamlı bir etkinliğe daha imza attılar. Minik öğrenciler sınır Suriye’nin kuzeyinde devam eden Fırat Kalkanı Operasyonunda görev alan Mehmetçiğe kendi duygularının yer aldığı mektupları gönderdiler. Vatanı korumak adına zorlu şartlar altında mücadele eden askerler için duygularını kaleme alan minikler, yaptıkları hareketle görenlerden alkış aldılar. Minikler hazırladıkları dövizlerle de Mehmetçiğe sevgi ve dualarını gönderdiler.

 

Askerimiz mutlu olsun

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “Geçtiğimiz hafta Halep’e çeşitli hediyeler gönderen öğrencilerimiz, bugünde El-Bab’da görev yapan Türk askerinin moral ve motivasyonuna bir nebze olsun katkı sağlamak amacıyla duygularını mektuplara yazıp; resimler çizdiler. Bugün de onları burada hep birlikte kargoya verdik. Umarım askerlerimiz biraz olsun mutlu ve memnun olurlar” ifadelerini kullandı.

 

SGM öğrencilerinin askerlere gönderdiği mektuplardan bazıları şu şekilde;

 

Kimse vatanımıza göz dikemez

Burak Erben, “Sevgili Asker Ağabeylerimiz; Siz bizim için çok değerlisiniz. Bizim güvenliğimiz için yaz kış dinlenmeden çalışıyorsunuz. Biliyorsunuz ki El-Bab ve Halep’te Müslümanları kurtarmak için savaşıyorsunuz. Allah (c.c) sizi analarınızdan, babalarınızdan alıkoymasın. Umarım El-Bab ve Halep’te Çanakkale Destanı gibi bir destan yazıp geri dönersiniz. Siz varken bu bayrak düşmeyecek. Kimse atalarımızın yadigarına göz dikemez siz varken” ifadelerini kullandı.

 

Sonuna kadar arkanızdayız

Hayrunisa İsen ise; “Sevgili Mehmetçik; Önce mektubuma teşekkürle başlamak istiyorum. Size ne kadar teşekkür etsem, teşekkür etsek daha doğrusu, azdır. Siz bizim için çok değerlisiniz. Canlarınız pahasına oralardasınız. Müslüman kardeşlerimizi kurtarmak için. Sadece size değil sizi yetiştiren, gözünden sakınmasına rağmen vatan için, vatan sevdası için sizleri oralara göndermiş kocaman yürekli annelere de sonsuz teşekkürler. Orada şartlar nasıl yaşamadan bilinmez elbet ama biz sonuna kadar arkanızdayız. Kötü şartlara, kötü hava koşullarına rağmen vazgeçmediğiniz için her şey için teşekkürler” dedi.

Size kalbimizi versek az

Elif Kıvanç, “Sevgili Umutlarımız; Siz bizim için, tüm Türkiye için tek umutsunuz. İnanın her gece size dua ediyorum. Sağlığınızı, mutluluğunuzu diliyorum. Sizi tanımasam da tam destek. Sizler harikasınız. Silahların önüne, canınızı dişinize takıp atılıyorsunuz. Eşlerinizi, çocuklarınızı, akrabalarınızı bırakıp siper oluyorsunuz. Sizler bizim için (gelecek nesiller için) geleceğimizi kuruyor, Türkiye için ışık oluyorsunuz. Size nasıl teşekkür etsek az. Size dünyayı versek az. Size kalbimizi versek yine az. Teşekkürler” ifadelerine yer verdi. Mektuplarını okuyan öğrenciler daha sonra mektup ve fotoğraflardan oluşan kutuyu El- Bab’a göndermek üzere görevli memura teslim ettiler.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar