Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yedirenk’ten Tanışma Programı

22 Şubat 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yedirenk’ten Tanışma Programı
Yedirenk’ten Tanışma Programı

Yedirenk’ten Tanışma Programı

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Biz Bir Milletiz Projesi kapsamında Hoşgeldin Kardeşim Programı düzenledi.

Yoğun katılımla gerçekleşen Tanışma Programında  konuşan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner; Dünyanın dört bir yanından ülkemizi tercih ederek geldiniz hoş geldiniz sefa geldiniz. Değerli kardeşlerim burası sizin eviniz bizde sizlerin kardeşleriyiz.  Burada olduğunuz süre içerisinde eğitim ve öğretim hayatınız boyunca her zaman yanınızda olmaya çalışacağız.

Evrensel kardeşlik değerlerini referans alarak “Biz Bir Milletiz” sloganıyla yola çıkan Yedirenk; farklı coğrafyalardan üniversite eğitimi almak için ülkemizi tercih eden misafir öğrencilere yönelik, eğitim ve rehberlik hizmeti vermek, gönüllü çalışmalar yapmak üzere kurulmuş uluslararası bir öğrenci derneğidir.

“Biz Bir Milletiz”  sloganıyla yola çıkan Yedirenk, misafir öğrenciler için eğitim faaliyetleri ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir. Düzenlediğimiz bu faaliyetlerle farklı coğrafyalardan gelmiş binlerce öğrenciye aynı milletin fertleri olduğumuz bilincini aşılamaya çalışıyoruz.

Bizler renk, dil, din, ırk, mezhep, bölge ayrımı yapmaksızın dünyanın dört bir yanından ülkemize eğitim için gelen misafir öğrencilere eğitim hayatları boyunca en iyi şekilde hizmet verebilmek için çalışıyoruz.

Medeniyet değerlerimizi önceleyerek, ilgilendiğimiz her bölgenin toplumsal, sosyal ve kültürel değerlerini göz önünde bulundurarak en iyi çalışmayı ortaya koymaya gayret ediyoruz.

Öğrencilerimizin, farklılıkları bir zenginlik unsuru olarak gören, yeryüzünde attığı her adımda kardeşlik bilincini hatırlayan birer fert olarak yetişmeleri en önemli amacımız.

Misafir öğrencilerimizin Yedirenk çatısı altında evrensel kardeşlik bilincine sahip, donanımlı, organizasyon kabiliyeti yüksek, Ülkemizi, ülkesini ve dünyayı tanıyan, ihtiyaçlarının farkında, farklılıklara karşı müsamahalı birer “gönüllü medeniyet elçisi” olarak ülkelerine dönmeleri temel gayemizdir.

Bu kapsamda bir dizi faaliyetler yürütmekteyiz. Bu faaliyetlerin en başında akademik çalışmalar yer almaktadır. Uluslararası öğrencilerin akademik gelişimini desteklemek eğitim süreçlerinde karşılaşabilecekleri zorluları aşmalarına yardımcı olmak amacıyla Türkçe kursları, konferanslar, seminerler ve buna benzer eğitim faaliyetleri düzenlemekteyiz.

Sosyal faaliyetlerle Uluslararası öğrencileri destekliyor kamplar, geziler, sportif faaliyetler düzenliyoruz. Barınma ve burs desteği sağlayarak, ekonomik sorunların çözümüne katkı sağlamaya çalışıyoruz.

Değerli kardeşlerim biz aynı milletin fertleriyiz. Biz HZ. Ademin torunlarıyız. Farklı coğrafyalardan da olsak farklı dillerde de konuşsak, farklı kültürlerden de olsak, ten rengimiz farklıda olsa biz kardeşiz biz bir milletiz şeklinde konuştu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar