- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yedirenk Akademi Siber Güvenlik İle Başladı

02 Mart 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yedirenk Akademi Siber Güvenlik İle Başladı
Yedirenk Akademi Siber Güvenlik İle Başladı

Yedirenk Akademi Siber Güvenlik İle Başladı

Yedirenk ve Hüma Uluslararası Öğrenci Derneklerinin  birlikte düzenlediği Uluslararası Öğrenci Akademisi siber güvenlik konusunda yetkili bir isim olan Prof. Dr. Mehmet Özen’in ‘’ Siber  güvenlik  ve bilişim’’konularını anlattığı konferansla  başladı.

Yedirenk ve Hüma Uluslararası Öğrenci Derneklerinin Sakarya Üniversitesi’nde misafir öğrenciler için düzenlediği akademik programda Siber Güvenlik konusunda Prof. Dr. Mehmet Özen tarafından bir sunum yapıldı.

Yapılan sunumda kripto paralar ve kullanım alanları anlatıldı. Alışveriş sitelerinde güvenlik koşullarının ne olduğu belirtildi.  Akıllı ev, akıllı şehir ve akıllı otomotiv gibi internet aracılığıyla yapılan yeni uygulamalar gösterildi.

Kurumlara, ülkelere yapılan siber saldırılar nedir ve nasıl önlenebilir ve casus yazılımlardan bahsedildi. Dünyada ve ülkemizde siber saldırı için alınan uluslararası bazı tasarılar gözden geçirildi.  Endüstri 4.0 ve siber güvenlik için ülkemizde yapılan bazı yenilik ve çalışmalar hakkından bilgi verildi.

SAÜ Maliye bölümünden Doç. Dr. Mehmet  Emin Altundemir’in   Prof. Dr. Mehmet Özen’e  plaket takdimi ile program sona erdi

Sakarya54 - Sakarya'nın gür sesi

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar