- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yedincioğul şiir akşamları ile yeniden şiir severlerin karşısına çıkıyor. 

19 Şubat 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yedincioğul şiir akşamları ile yeniden şiir severlerin karşısına çıkıyor. 
Yedincioğul şiir akşamları ile yeniden şiir severlerin karşısına çıkıyor. 

Adabilim Okulları bu yıl dördüncüsünü gerçekleştireceği Yedincioğul şiir akşamları ile yeniden şiir severlerin karşısına çıkıyor.  Edebiyatımızın en güzel şiirlerinin liseli öğrenciler tarafından yorumlanacağı program 20 Şubat Salı akşamı saat 19:33’de Serdivan Belediyesi Konferans salonunda edebiyat dostları ile buluşacak.

Programda Necip Fazıl Kısakürek’ten, Mehmet Akif Ersoy’a Erdem Beyazıt’tan İsmet Özel’e kadar edebiyatımıza eşsiz eserler kazandıran şairlerimizin unutulmayan şiirleri Adabilim Okulu öğrencileri tarafından yorumlanacak. Programda şiirin yanı sıra Anadolu’nun farklı yörelerinden sevilen türküler yine öğrencilerin dilinde hayat bulacak.

 

Program ile ilgili konuşan Adabilim Okulları Genel Müdürü Ahmet Özen “Şiir bizim medeniyetimizin en temel öğelerinde biri. Biz Okul olarak okumaya, yazmaya, şiire ve şaire ayrı bir önem atfediyoruz. Görüyoruz ki yalnızca akademik başarının öncelendiği bir eğitim anlayışı öğrencilerimizin ruh dünyasına hitap etmiyor. Buradan hareketle 4 yıl önce başladığımız şiir yolculuğunun bu yıl dördüncüsü gerçekleştireceğiz. Şiirin şuura tebdil etmesi, yeni umut fidanlarını yeşertmesi temennisiyle tüm Sakaryalıları; kalplerimizin katılığını izale etmek ve fikir dünyamızda yeni kapılar açmak için Mevlanaların, Necip Fazılların, Sezai Karakoçların seslerine kulak vermeye davet ediyoruz” dedi.

Yaklaşık 2 aydan beri çalışmaları süren programa şehrin üst düzey protokolünün de dâhil olduğu geniş bir davetli listesi hazırlandığını dile getiren Özen, konuşmasının sonunda 20 Şubat Salı akşamı tüm Sakaryalıları Serdivan Belediyesi konferans salonuna beklediklerini ifade etti.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar