Dolar : Alış : 7.3029 / Satış : 7.3160
Euro : Alış : 8.8059 / Satış : 8.8217
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YARKA Üretim Tesisi İçin Protokol İmzalandı

03 Ağustos 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»YARKA Üretim Tesisi İçin Protokol İmzalandı
YARKA Üretim Tesisi İçin Protokol İmzalandı

YARKA Üretim Tesisi İçin Protokol İmzalandı

DOKAP BKİ tarafından yürütülmekte olan Serbest Sistem Yumurta Tavukçuluğunun Yaygınlaştırılması Projesi Kapsamında üreticilerin ihtiyaç duyduğu yarkaların üretimini gerçekleştirmek üzere Yarka Üretim Tesisi Projesi için Ordu Akkuş Belediyesi ile Protokol İmzalandı.

DOKAP Başkanı  Ekrem YÜCE ve Akkuş Belediye Başkanı  İsa DEMİRCİ arasında imzalan protokol ile 10.000 Kapasiteli tesisin, tesis yapım giderleri, üretimi yapılacak yarkaların temini ve tesiste çalışacak uzmanların(veteriner hekim, ziraat mühendisi ve pazarlama danışmanı) istihdamı sağlanmış olacaktır.

İmza töreninde konuşan DOKAP Başkanı Ekrem YÜCE, bu tesisin Akkuş ilçemize ve bölgemize kazandırılmasıyla üreticilerimizin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri olan yarka teminindeki aksaklıkların ortadan kalkacağını belirtti. DOKAP BKİ olarak üreticilerimize her türlü desteği verdiklerini belirten  Ekrem YÜCE bu tesisin Akkuş ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ederek emeği geçenlere teşekkür etti.

Törende Akkuş Ziraat Odası Başkanı  Ahmet KAYA, Ekonomik Kalkınma ve Proje Uygulama Koordinatörümüz  Şeref DEMİR’de hazır bulundu.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar