Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Yaratıcı Öğrenci Festivali “PROJECT 02” Başladı

10 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Yaratıcı Öğrenci Festivali “PROJECT 02” Başladı
Yaratıcı Öğrenci Festivali “PROJECT 02” Başladı

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin yaratıcı projelerini bir araya getiren “PROJECT’02” santralistanbul’da kapılarını açtı.

Amatör ruhla yaratılmış profesyonel kalitede işler, festival boyunca kampüsün her yerine yayılacak

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi bünyesinde yer alan bölümlerin yaratıcı katkısıyla bu yıl ikincisi düzenlenen iletişim festivali “Project 02”, santralistanbul Kampüsü’nde başladı. Deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda öğrencilerin yıl boyunca meydana getirdikleri üretimlerin sergilendiği “Project 02”, başta öğrenciler olmak üzere akademisyenlerin ve sanatseverlerin katılımıyla 9 Mayıs Pazartesi günüsantralistanbul Kampüsü’nde ziyarete açıldı.

santralistanbul Kampüsü Çağdaş Sanat Müzesi’nde düzenlenen açılışta konuşanİstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, öğrencilerin üreterek öğrendiklerini belirttiği konuşmasında, “Burada gördüğünüz her afişi, sahnelenen her oyunu ve gösterilen tüm işleri öğrencilerimiz hazırladı. Festivaldeki her şey öğrencilerin üretimidir. Öğrencilerimizin titizlikle sergiledikleri çalışmadan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

Renkli açılış töreniyle başlayan festival, tiyatro gösterisinden performanslara, sergi ve enstalasyonlardan film gösterimlerine birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. İletişimin birçok alanını kapsayan bir etkinlik programı sunan festivalde yaratıcı projeler ilk kez izleyiciyle buluşacak. Program 10 Haziran 2016 tarihine kadar sürecek.

old_Agency___

Öğrenci projeleri bu sergide

PROJECT 02’nin ana sergisinde katılımcılar; ödüllü reklam kampanyaları, fotoğraflar, video işleri ve çeşitli enstalasyonlarla farklı tecrübeler deneyimleyecek. “XXX” projesinden Edcom ödüllü “4. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali” reklam kampanyasına, günümüz kentsel dönüşüm popülaritesini ve çarpık kentleşmeyi eleştirel bir üslupla ele alan “Arasızlık” alt sergisinden teknoloji, sanat ve iletişim kavramlarını bir araya getiren “Omurga” enstalasyonuna kadar birçok çalışma bu sergide yer alacak

PROJECT’02 duvarları yıkıyor!

“PROJECT’02”de katılımcılar, santralistanbul’un bahçesinde sabah yogasıyla güne başlarken Takas Kütüphanesi’nde kitaplarını okuyacak. Antik Yunan’dan bugüne kadar çözülememiş haklar ve eşitlikler konusunu ele alan ve milattan önce Aristofanes tarafından yazılan tek perdelik oyun “Lysistrata” öğrencilerin modern yorumuyla festivalde yeniden hayat bulacak. santralistanbul Açıkhava Sahnesi’nde ünlü müzikallerden seçmeler resitalle dinleyiciyle buluşacak. Pop-up performansı olan “Nan nan nan na na” izleyiciyi de içine alarak kampüsün her bir köşesinde sergilenecek.

İletişim Fakültesi öğrencilerinin çektiği TerZET TiyatroSilahtarağa SakinleriSuBozadlı belgeseller, Şehirde Sanat adlı kültür sanat programı, 10 Dakika adlı TV programı,Araf adlı dizi ve Derin adlı kısa film izleyiciyle buluşacak.

Farklı alanlarda düzenlenecek atölyelerle katılımcılar yeni deneyimler elde edecek. Günde kaç kez nefes aldığınızı iliklerinize kadar hissediyor, kaç kez nefesinizi bilinçli yönetiyorsunuz? Nefes atölyesiyle nefes tekniklerine değinilirken Renkli Bastonlaratölyesinde davetliler baston boyama etkinliği gerçekleştirecek. Kitap Ayracı atölyesinde katılımcılar kendi ayraçlarını tasarlayacak. Mandala Boyama atölyesinde büyük ölçülü bir mandala birçok kişinin katılımıyla boyanacak.

Festival, Vestel’in ana sergi, Faber Castell ve Redbull’un etkinlik, Karnaval.com’un iletişim sponsorluğunda santralistanbul Kampüsü’nün farklı alanlarında hayat bulacak.

Detaylı Bilgi:

Ece Özden / İstanbul Bilgi Üniversitesi / 0212 311 7341 / ece.ozden@bilgi.edu.tr

İstanbul Bilgi Üniversitesi:

1996 yılında Türkiye’de üniversite yaşamına yeni bir soluk getirmek amacıyla yola çıkan ve kurulduğu günden bu yana öğrencilerine uluslararası gelişim fırsatları sunan İstanbul Bilgi Üniversitesi, Laureate International Universities ağının Türkiye’deki tek üyesidir. Yaklaşık 1000 kişilik bir öğretim kadrosuna sahip olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin 25.000 öğrencisi ve 24.000’i aşkın mezunu bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Hukuk, İşletme, İletişim, Mimarlık ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültelerinin yanı sıra yüksekokulları, meslek yüksekokulları ve enstitüleri çatısı altında 150’den fazla ön lisans, lisans ve doktora programı sunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İstanbul’un merkezinde, santralistanbul, Dolapdere ve Kuştepe olmak üzere üç kampüsü bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) tarafından verilen “Mükemmellikte Yetkinlik 4 Yıldız Belgesi”ne sahiptir. Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in, 2015 yılı “Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralaması”nda, BİLGİ, en iyi 140 üniversite arasında yer almaktadır. Sıralamaya göre, BİLGİ Türkiye’deki en iyi 4 vakıf üniversitesi arasında bulunmaktadır. İstanbul Bilgi Üniversitesi hakkında ayrıntılı bilgiye www.bilgi.edu.tradresinden ulaşılabilir 
http://www.facebook.com/istanbulbilgiuniversitesi
http://twitter.com/bilgiofficial

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar