Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11080 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Werner Isolierung Isı, Yangın ve Ses Yalıtım Sıvaları ile tanışın

17 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Werner Isolierung Isı, Yangın ve Ses Yalıtım Sıvaları ile tanışın
Werner Isolierung Isı, Yangın ve Ses Yalıtım Sıvaları ile tanışın

Dünyada fosil enerji kaynakları hızla azalmakta, fiyatları katlanarak artmaktadır. Bu durumda enerji tasarrufuna yönelik önlemler almak zorunluluk halini almıştır.
Yukarıda ki tespitlerden yola çıkarak binalarda ısı yalıtımı sağlayan bununla birlikte yangın yalıtımında yapan ürün yelpazemiz arge çalışmaları tamamlanarak piyasaya arz edilmiştir.

werner_isoluerung_banner

WERNER ISOLIERUG

ISI YALITIMI : İnsanlar doğal olarak iklimlendirilmiş binalarda çok daha sağlıklı yaşamaktadırlar. Doğal olarak iklimlendirilen binaların ısıtma ve soğutma için gereken enerji ihtiyacı en düşük seviyede olup yalıtılmış binalar çevre dostu ve ekolojik yapılar olarak adlandırılırlar. Yalıtılan binalarda yaşayan insanlar yaz aylarında aşırı klimanın, kış aylarında ise ısıtma sistemlerinin yol açtığı hastalıklardan, boğaz kurumaları gibi rahatsızlıklardan kurtulurlar. Düşük enerji ihtiyacı nedeniyle soğutma veya ısıtma maliyetleri çok düşük seviyelere iner. WERNER ISOLIERUNG ürünleri ısı yalıtımını en üst seviyede ve doğal özellikleri ile sağlar.

SES YALITIMI : İnsan her türlü gürültüden uzak, sessiz ortamlar ister. Bu nedenle özellikle konutlar, hastahaneler, okullar, oteller gibi yapıların gerek dış gerekse iç bölmelerinin ses yalıtım özelliğine sahip olması istenir.

WERNER ISOLIERUNG ürünleri darbe ve gürültü seslerini en üst seviyede yalıtır.

YANGIN YALITIMI : Yangın başta elektrik kontağı olmak üzere pek çok sebepten çıkabilen ve insan hayatını çok ciddi şekilde tehdit eden bir felakettir. Yapılarda yanmayan, öldürücü duman çıkarmayan, yangın ısısını engelleyen ürünlerin kullanılması esastır. Bunun yanı sıra özellikle klima gibi aşırı enerji tüketen ve dalgalanma sonucu elektrik devrelerine zarar vererek kısa devreye ve yangına yol açabilen ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.

WERNER ISOLIERUNG ürünleri A1 Avrupa yanmaz sınıfıdır, yüksek ısılarda dahi asla zararlı gaz çıkarmaz, yangın ısısını engelleyerek insanların kaçabilmesi için gereken zamanı sağlar, binanın betonarme ve çelik sistemlerinin yangından etkilenmesini engeller.

WERNER ISOLIERUNG yalıtım sıvaları sağladıkları çok yüksek ısı, ses ve yangın yalıtımı sayesinde sevdiklerinizin sağlığı ve yaşamı için çok önemli bir yapı malzemesidir.

WERNER PLASTER

HEAT, SOUND AND FIRE INSULATION PLASTER

ÜRÜN TANIMI

Beyaz çimento, genleştirilmiş silikatlar ve inorganik dolgular içeren, Avrupa norm direktifleri ve ISO şartlarına göre sağlığa ve çevreye zarar vermeyen katkılarla modifiye edilmiş ISI , SES ve YANGIN yalıtımı şartlarını sağlayan, hazır karışım , iç ve dış cephe yalıtım sıvasıdır.

KULLANIM ALANLARI

Binaların dış ve iç duvar ve tavanlarında uygulanır. Her çeşit beton, briket, tuğla, gazbeton, sıva, çimento veya alçıdan üretilmiş panel vb. yüzeyler üzerinde ve çelik yapılarda taşıyıcı sistemin yangın yalıtımı amacına uygun şekilde

ÖZELLİKLERİ

Çok yüksek ısı , ses ve yangın yalıtımı sağlar. Uygulanan kalınlığa bağlı olarak bina içinin yazın serin, kışın sıcak olmasını sağlar. Ses geçişini engelleyerek sakin ve huzurlu bir ortam sağlar. Yanmaz, gaz çıkarmaz, yangın geçişini engeller. Çok hafiftir, özellikle yüksek yapılarda binaya yük bindirmez. Nefes alan yapısı ile bina içinde yaşayan insanların sağlığını korur, rutubet yapmaz, küf ve mantar oluşumunu engeller. Çok uzun ömürlüdür, kabarma bozulma yapmaz. Makina veya elle kolaylıkla uygulanır, özel işçilik gerektirmez. 2,5 – 4 cm. aralığında uygulandığında istenen düzeyde ısı yalıtımını sağlamaktadır.

UYGULAMA

1-Yüzey hazırlığı : Uygulama yüzeyinin toz , yağ ve gevşek parçalardan temizlenmesi sağlanır. Boşluklar önceden doldurularak tamir edilir. Parlak yüzeylere önceden astar uygulaması yapılır. Uygulama yüzeyi ıslatılarak hazır hale getirilir.

2- Elle uygulama : Kap içinde bir torba WERNER PLASTER yaklaşık olarak 15 litre su ile düşük devirli bir mikserle 3-4 dakika karıştırılır. 5 dakika kadar dinlendirildikten sonra mala veya sıvacı sehpası ile yüzeye uygulanır. Uygulama kalınlığını sağlayan çıta araları tam olarak doldurulur ve aluminyum mastar ile yüzey düzeltmesi yapılır.

3- Makinalı uygulama : Tercihen ön karıştırmalı hazır sıva makinası veya yalıtım sıva makinası kullanılmalıdır. Yine ortalama 15 litre su Hazneye koyulmalı ve bir torba WERNER PLASTER eklenerek 3-4 dakika karıştırıldıktan sonra uygulama kalınlığını sağlayan çıta araları kademeli olarak doldurulur ve aluminyum mastar ile yüzey düzeltmesi yapılır.

DIŞ CEPHE SON KAT UYGULAMASI

Yüzey sertleşme süresi hava sıcaklığına bağlı olarak 2 – 24 saat arasında değişebilir. Yüzey sertleşmesi başladığında perdah yapılır. İstenirse (önerilir) üzerine derinlikli bir yüzey isteniyorsa WERNER DEKO , uygulaması yapılır. Kuruma sonrası astar ve boya uygulanır. İstenmesi durumunda son kat uygulaması yapılan DEKO hazırlanırken toz veya sıvı boya ile renklendirilerek kullanılabilir ancak bu uygulamada renk dalgalanmasını önlemek için çok dikkatli olunmalıdır.

UYGULAMA KOŞULLARI

+5 ile +65 ‘C sıcaklıklarda uygulananır. 35 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda uygulama öncesi yüzeye latex (kopolimer su geçirimsizlik aderans arttırıcı) katkılı normalden daha akışkan sıva harcıyla serpme uygulaması (TARTAŞA) yapılması önerilir.

SAKLAMA KOŞULLARI

Kuru ortamda , üst üste en çok 12 sıra istiflenerek muhafaza edilir. Raf ömrü 2 yıldır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

EN 998-1 : 2011 direktifine göre üretilmiştir.

Firma / Ünvan

Werner Isolierung Isı, Yangın ve Ses Yalıtım Sıvaları / VEDAT KOÇER İnşaat Gayrımenkul Yapı Kimyasal Gıda Mak.San. Ve Tic.Ltd.Şti

Adres

Merkez: Minarecik Mah 42/Vehbi Çorakçı Cad. 25 CC Merkez/AKSARAY
Fabrika: Organize San. Bölgesi RTE Bulv. 3 Sokak No:1 OSB/Aksaray

 Telefon

/0 850 885 0 999 / / 0 542 655 6438 / info@werner.com.tr

Isıl iletkenlik hesap değeri l h : 0,065 W / mK
Kuru yoğunluk : 350 Kg / m3
Basınç dayanımı : 0,90 N / mm2
Bağ dayanımı : 0,35 N / mm2
Su buharı geçirgenliği : 4,7
Yangına tepki sınıfı : A1 Yanmaz
Yangın önleyicilik (2 cm.) : F-60 , min. 60 dakika
Ses yalıtımı (2 cm.) : 10 db.
Renk : Beyaz
Ambalaj : 10 Kg / 40 lt. Kraft torba.

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar