- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11134 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vehbi ŞAHİN, Hiç bir darbe, hiçbir kalkışmanın asla meşru değildir

16 Temmuz 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vehbi ŞAHİN, Hiç bir darbe, hiçbir kalkışmanın asla meşru değildir
Vehbi ŞAHİN, Hiç bir darbe, hiçbir kalkışmanın asla meşru değildir

Türkiye Ekonomi ve  Kalkınma  Partisi Genel Başkanı  Vehbi ŞAHİN “Milli iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmiyor, milletin iradesi dışında bir irade tanımıyoruz “ dedi

“Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür” diyen Vehbi ŞAHİN, hiç bir darbe, hiçbir kalkışmanın asla meşru olmadığını ve hiçbir şekilde savunulamayacağını vurguladı

TEKPBURSA

Bu ülkenin şu an birlik beraberliğe ihtiyacı var, bu millete, bu ülkeye, bu ülkenin birlik beraberliğine, demokrasisine yapılan bu hainliğe karşı bütün siyasi tarafların milletimizin yaptığı gibi ortak tavır alması, birlikte hareket etmesi bu milletin birlik beraberliği ve geleceği için çok önem arz etmektedir…

zonguldakvehbi3

Türkiye Ekonomi ve kalkınma  Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine; Atatürk’ün onurlu, tam bağımsızlıkçı çizgisine bağlı; maneviyatçı, demokratik insan hak ve hürriyetlerini evrensel hukuk çerçevesinde benimseyen ve barışçı bir milliyetçilik anlayışına dayalı; hak, hukuk ve meşruiyetten yana bir ülke ve devlet idaresini gaye edinmiştir.

Millî, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin, birlik ve bütünlük içinde gelişmesini ve “kerim devlet” anlayışı ile halkına daha iyi bir kamu hizmeti sunabilmesini sağlayacak biçimde çağdaş bir yönetim yapısına kavuşturulmasını elzem görüyoruz. Demokratik anlayışımız tamamen hür bir milli iradedir.

vehbisakarya

İktisadî karar ve uygulamaların “Milli İktisat Siyaseti” zihniyetiyle gelişen ve değişen dünyanın ekonomi kuramları harmanlanarak üretimin desteklenmesi ve âdil bir bölüşümün gözetilmesi mantığı içinde ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Muhtaçlarına bakan bir toplum dokusu, millî varlığımızın da vicdanıdır. Dışarıdan müdahalelerle iktisadî ve sosyal yapımızın tahrip edilmesine izin verilemez.

Dış Siyasette, Türk Devletleri ile iktisadî, sosyal ve kültürel birlikler kurmaya yönelen; bölge ülkeleriyle işbirliği ve bütün dünya ile yakın ilişki içinde tarihimizin gösterdiği doğrultuda ve siyasî coğrafyamızın imkânlarını değerlendiren çok yönlü ve atak bir anlayıştan yanayız; teslimiyetçi tavırları reddediyoruz.

Biz milletimiz, ülkemiz, bölgemiz ve bütün insanlık için iyi niyetle, ahlâkî kaygılarla ve haklı taleplerle yola çıkıyoruz.

Bizler aileyi Türk toplumunun temeli kabul ediyoruz. Bu çerçevede gençliğin güven içinde, özgürce, refah düzeyi yüksek bir şekilde yaşayan, eğitim gören, düşünen ve Türkiye sevdalısı olma ülküsüne bağlı, moral değerlerle donanmış bireyler olmasını öneriyoruz.

vehbisakarya5

Türkiye ekonomi ve kalkınma; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ulusu ve ilkesi bölünmez bütünlüğünü gözeten; yurtta ve dünyada barış için çalışan; insanlar arasında din, dil, ırk, mezhep cinsiyet engelli engelsiz ayrımları yapmayan ve gücünü halktan alan bir siyasi kuruluştur. TÜRKİYE EKONOMİ VE KALKINMA PARTİSİ; Dünyada ve Türkiye’de huzuru, barışı ve kardeşliği tesis etmenin milletimizin asli görevi olduğu ülküsüne inanan bir siyasi harekettir.

“İktidar”dan millî iktidarı, “millî iktidar”dan millî hizmeti, “millî hizmet”ten ise önce milletimize, sonra komşularımıza ve bütün insanlığa huzur ve mutluluk taşımayı anlıyoruz.

vehbisakarya1

Dün geceyi bir kabus ve dehşet içinde geçiren evlatlarımızı yeni ve daha büyük korkularla yaşatmamak adına…

Bu düşünce ve beklentiler çerçevesinde tüm milletimize geçmiş olsun diyorum…

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar