Dolar : Alış : 7.3877 / Satış : 7.4010
Euro : Alış : 8.9635 / Satış : 8.9797
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya7°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11081 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Özdemir Çakacak’a Milli İrade’ye Destek Ziyaretleri Sürüyor

11 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Özdemir Çakacak’a Milli İrade’ye Destek Ziyaretleri Sürüyor
Vali Özdemir Çakacak’a Milli İrade’ye Destek Ziyaretleri Sürüyor

 

Vali Özdemir Çakacak, 15 Temmuz sonrasında Devletimizin, Milletimizin, Demokrasinin ve Milli İrademizin yanında olduklarını vurgulayan ziyaretçileri kabul etmeye devam ediyor.

Vali Özdemir Çakacak, Demokrasinin ve Milli İrademizin yanında olduklarını belirten İmam Hatip Okulları Platformu Mersin İl Koordinatörü Mustafa Erim ve beraberindeki heyet ile Mersin İdman Yurdu (MİY) Futbol Kulübü Başkanı Hüseyin Çalışkan ve kulübün yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

İlk olarak İmam Hatip Okulları Platformu Mersin İl Koordinatörü Mustafa Erim ve beraberindeki heyeti kabul eden Vali Çakacak, 15 Temmuz gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız’ın çağrısı ile ellerinde sadece Türk Bayraklarıyla din, dil, ırk, siyasi görüş ayrımı yapılmaksızın tüm Türkiye’nin hep birlikte, tek yürek olarak darbecilere kısa süre içerisinde dur dediğini ifade etti.

Erim ise geçtiğimiz Pazar günü Mersin Valiliği himayesinde Cumhuriyet Alanı’nda on binlerin katılımıyla düzenlenen ‘Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildiğini, bu sayede de Milletimizin darbeye karşı çıktığını ve her zaman bir ve beraber olduğunu tüm dünyaya en iyi şekilde gösterdiğini ifade ederek Vali Çakacak’a şükranlarını sundu.

Vali Çakacak “ Mersin İdman Yurdumuz, Mersinimizin Birleştirici Güçlerinden Biridir”

Ardından MİY Yönetimini kabul eden Vali Çakacak, Çalışkan ve ekibine önümüzdeki sezonda başarı diledikten sonra “Demokrasi ve Milli İrade duygularımızın zirveye ulaştığı bu günlerde, Millet olarak birbirimize her zaman olduğundan daha fazla kenetlenmeye ihtiyacımız vardır. Bu anlamda Mersin İdman Yurdumuz, Mersinimizin birleştirici güçlerinden biridir. İlimizin önemli bir markası olan Mersin İdman Yurdumuzun önümüzdeki sezon daha büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyoruz ” diye konuştu.

undefined

Kulüp Başkanı Çalışkan ise Mersin gibi farklı kültürlere ev sahipliği yapan bir kentte, süreci etkin ve başarılı bir şekilde yöneterek bir vatandaşımızın dahi burnu kanamadan atlatılmasında gösterdiği dik duruş ve cesaretten dolayı Vali Çakacak’a şükranlarını sundu.

undefined

Büyük yöneticilerin ancak böyle önemli günlerde öne çıktığını da sözlerine ekleyen Çalışkan, Mersin’de farklılıkların bir zenginlik olarak benimsendiğini ve ilk günden bu yana on binlerin meydanlarda bir araya gelerek darbe sürecini bir Demokrasi Şöleni’ne dönüştürdüğünü belirtti.

Kabulde ziyaretçiler her zaman ve her koşulda Demokrasinin ve Milli İrade’nin yanında olduklarını bir kez daha vurguladılar.

undefined

Vali Çakacak’tan İl Jandarma Komutanı Kanat’a ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti

Vali Özdemir Çakacak, Mersin İl Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret ederek, İl Jandarma Komutanı Albay Hüseyin Kanat’a yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

İl Jandarma Komutanlığı hizmet binası önünde Albay Kanat ve rütbeli personel tarafından karşılanan Vali Çakacak tören mangasını selamladı.

Selamlamanın ardından Şeref Defteri’ni imzalayan Vali Çakacak makamda yaptığı konuşmada Albay Kanat’ın daha önceki görev yerinde göstermiş olduğu başarıyı Mersinimizde de göstereceğine inancının tam olduğunu belirterek, Albay Kanat’a ve vatandaşımızın huzur ve güvenini sağlamakla görevli tüm Jandarma Teşkilatımıza görevlerinde başarılar diledi.

undefined

undefined

Albay Kanat ise Vali Çakacak’a ziyaretlerinden onur duyduğunu ifade ettikten sonra Makamda bir süre sohbet edilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

+Yazdır

Özdemir ÇAKACAK

Mersin Valisi

1960 yılında Adapazarı’nda doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında Manisa Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine katıldı.

Mustafakemalpaşa ve Savaştepe Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. Konya-Taşkent, Erzurum-Pazaryolu ve Yozgat-Akdağmadeni İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında KİHBİ Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü, APK Kurul Başkanlığı’nda Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı ve Sivil Savunma Genel Müdür Yardımcılığı görevine yürüttü. Mesleki inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere 1 yıl süreyle ABD’ye gönderildi. MGK Genel Sekreterliği’nde Kamu Diplomasisi Kursu’na katıldı. Afet Zararlarının Azaltılması konusunda Japonya’da incelemelerde bulundu. NATO Acil Durum Sivil Uzmanı seçildi. Afet Yönetimi ve Kamu İdaresi ile ilgili olarak yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitim çalışmaları, tatbikat ve seminerlere katıldı.

23.03.2007-11.06.2009 tarihleri arasında Van Valiliği görevini yürüten Valimiz Özdemir ÇAKACAK, 01.07.2009-03.08.2012 tarihleri arasında Uşak ve 17.08.2012-15.09.2014 tarihleri arasında Kırşehir Valiliği görevinde bulundu.

Valimiz, 16.09.2014 Tarih ve 2014/6780 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mersin Valiliği’ne atandı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar