Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Özdemir Basın Mensuplarıyla İftarda Buluştu

14 Haziran 2017 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Özdemir Basın Mensuplarıyla İftarda Buluştu
Vali Özdemir Basın Mensuplarıyla İftarda Buluştu

Vali Özdemir Basın Mensuplarıyla İftarda Buluştu

Edirne Valisi Günay Özdemir kentteki yerel ve yaygın basın yayın kuruluşu çalışanlarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Vali Özdemir, Meriç Nehri kenarında Polis Evi Sosyal Tesisleri’nde verdiği iftar yemeğinde Edirne’de görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Vali Günay Özdemir, göreve gelmesinin ardından ilk Ramazan’ını geçirdiği Edirne’de basın mensuplarıyla iftar yemeğinde buluştu. Vali Özdemir’in Meriç Nehri kenarında Polis Evi Sosyal Tesisleri’ndeki iftarına yerel ve yaygın basın temsilcileri Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın ile Basın İlan Kurumu Edirne Büro Müdürü Ebubekir Günel de katıldı.
İftar yemeğinin ardından basın mensuplarıyla sohbet eden Vali Özdemir, Edirne’nin tarihsel anlamda medeniyetlere ev sahipliği yapmış büyük bir şehir olduğunu söyledi. Edirneliler ’in misafirperverliğine değinen ve burada görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Özdemir, ilerleyen süreçte kentte turizm adına atacakları adımlar hakkında da ipuçları verdi.
Edirne’nin medeniyetleri bünyesinde barındırmış tarihi bir şehir olduğunu söyleyen Vali Özdemir, hikâyesi olan yerlerin her zaman insanları cezbettiğini belirtti. Kentteki tarihi noktaların bir an önce dönüşümden geçmesi gerektiğine vurgu yapan Vali Özdemir; “O nedenle Fatih Sultan Mehmet heykelinin olduğu bölgede dönüşümlerin bir an önce yapılması gerekiyor. Şu anda Bedesten Çarşı’sının dönüşümü ile ilgili bir çalışmamız var. Orada dükkânların her birini tek düze haline getirdik. Birkaç yıl içerisinde oradaki işyerlerinin hepsinin aynı standartlara gelmesi gerekiyor. Çünkü orayı da dönüştürmezsek turizm anlamında önemli bir merkezi kaybetmiş oluruz. Amacımız meydanla beraber o alanı da dönüştürmek” dedi.
Göreve gelmesinin ardından gündeme gelen meydan projesiyle ilgili de konuşan Vali Özdemir, “Proje konusunda tugay binası şimdilik kullanılacak. Daha sonra Savunma Bakanıyla da görüşülüp herhangi bir değişiklik yapılacak mı bilmiyorum, zamanla göreceğiz. Ziraat Bankası’nın olduğu yerin kamulaştırılması gerekiyor. O bölgedeki iş yerlerinin sözleşmelerinin bitmesi gerekiyor. Bu süreyi mecburen bekleyeceğiz. Ben bu konunun Edirne açısından elzem olduğunu düşünüyorum. Hem Cumhuriyet Meydanı açısından hem de turizm açısından çok önemli. Bu, Edirne’nin ihtiyacı. Edirne’yi kendi alanında bir tık yukarıya çıkaracak projelerden birisi” şeklinde konuştu.
WHATSAPP ŞİKÂYET HATTI DÖNEMİ BAŞLIYOR
Vali Özdemir ayrıca turizm konusunda Edirne’de iyi bir sinerji yakalandığına da dikkat çekerek; “Edirne’de bütün kesimler bir şeyler yapıyor. Ama bunları toplu bir şekilde yaptığımız zaman Edirne bir sinerji kazandı. Edirne’nin iyi bir hava yakaladığını düşünüyorum. Turizm ile ilgili Edirne’nin iyi bir sinerji yaşadığını ancak bunu yönetemezsek aleyhine döneceğini düşünüyorum. Bakın mesela bu konuda bir Whatsapp şikâyet hattı oluşturduk. Edirne’ye gelen turistlerimiz iş yerlerinde bir sorun gördüğü zaman hemen fotoğrafını çekip atacak. İlgili birim konuyla ilgili gerekeni yapacak. Bir de böylece esnaflar üzerindeki denetimi daha sıkı bir şekilde yapmış olacağız. Türkiye’de böyle bir hat yok” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar