- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11814 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali İrfan BALKANLIOĞLU’ nun  Yeni Yıl Mesajı

31 Aralık 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali İrfan BALKANLIOĞLU’ nun  Yeni Yıl Mesajı
Vali İrfan BALKANLIOĞLU’ nun  Yeni Yıl Mesajı

Vali İrfan BALKANLIOĞLU’ nun  Yeni Yıl Mesajı

            Saygıdeğer Sakaryalı Hemşehrilerim;

            Yeni umutlar, yeni hedefler ve daha güzel bir gelecek ümidiyle yeni bir yıla sizlerle girmenin mutluluğunu yaşıyorum. Yeni yılın Sakarya’mıza, Milletimize, Ülkemize ve başta gönül coğrafyamız olan Kudüs olmak üzere Filistin, Suriye ve Myanmar’daki zulüm gören kardeşlerimize ve tüm insanlığa barış, esenlik, huzur ve mutluluk getirmesini, başarıların sürekli olmasını, sevginin hiç eksik olmamasını, birlik ve beraberlik anlayışımızın daha da pekişmesini temenni ediyor, bütün vatandaşlarımıza en iyi dileklerimi sunuyorum.

            Dünya üzerinde ve özellikle yanı başımızdaki Ortadoğu coğrafyasında haksızlığa ve zulme uğramış pek çok insan bulunmaktadır. Uzun zamandır Suriye’de, Filistin’de, Kudüs’te ve Myanmar’da yaşanan insanlık dramını büyük kaygıyla izlemekteyiz. Yerlerinden ve yurtlarından sürülen bu insanların durumlarını görmekte ve ülke olarak çare olmaya çalışmaktayız. Bu minvalde güçlünün haklı olduğuna değil, haklının güçlü olduğuna inancımızı hiç yitirmedik.

            Kıymetli Sakaryalılar;

            Bilindiği üzere 4 Temmuz 2017 tarihinde göreve başladım. Bu dönem içinde İlimizin öncelikli ve önemli sorunlarının tespitini yaparak devam etmekte olan yatırımların takibi ve biran önce bitirilmesi için gayret gösterdik. Yeni yılda da başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve tüm toplum kesimlerinin birlikte çalışması ile 2018 yılının İlimiz için sosyal, kültürel ve ekonomik alanda bir atılım yılı olacağına inanıyorum.

Her yeni yılla birlikte umutların tazelenip iyimser beklentiler artarak, daha gelişmiş, kalkınmış ve müreffeh bir Türkiye’de yaşamak hepimizin ortak dileğidir. Ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın bütün güzelliklerine ve imkanlarına sahip Sakarya’mızı istenilen gelişmişlik düzeyine çıkarabilmek müreffeh Türkiye hedefinin bir parçasıdır.

            Bu duygu ve düşüncelerle; yeni yılın Ülkemize ve Milletimize huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini diler, bu vesile ile Sevgili Sakaryalı hemşehrilerimizin her derecedeki kamu görevlisi arkadaşlarımın, sivil toplum kuruluşlarının ve değerli basın mensuplarının yeni yılını en içten duygularımla kutlar, selam ve sevgilerimi sunarım.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar