Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11362 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Hüseyin Avni Coş’un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

18 Eylül 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Hüseyin Avni Coş’un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı
Vali Hüseyin Avni Coş’un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Vali Hüseyin Avni Coş’un 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

2016-2017 eğitim ve öğretim yılına; Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazi” unvanının verilişinin 95. Yıldönümü olan 19 Eylül 2016 tarihinde başlıyoruz. Bu yılın başta çocuklarımız olmak üzere öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm Milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Eğitim, bir milletin bekasını sürdürebilmesi için gereken en önemli unsurların başında gelir. Bugün dünyanın gelişmiş ülkeleri, eğitim öğretime en fazla yatırım yapan devletlerdir. Türkiye Cumhuriyeti olarak, bugünümüzü Cumhuriyetin kurulmuş olduğu dönemle kıyasladığımızda çok önemli mesafeler kat ettiğimiz görülecektir. Ancak sürekli değişen bir dünyada yaşadığımızı ve gelmiş olduğumuz seviyeyi yeterli görmemizin mümkün olmadığı da bir gerçektir. Değişimin devamlı ve hızlı olduğu bir dünyada, bizler de eğitim alanındaki çağdaş gelişmeleri yakından takip ederek, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza bu gelişmeleri aktarmamız gerektiğini asla unutmamalıyız.

Vatanını ve Milletini seven, bizi biz yapan değerleri bilen ve koruyan, bilgili, donanımlı, çalışkan ve üretken bir nesil yetiştirmek, Milli Eğitimimizin ve çağdaş eğitim anlayışımızın bir gereğidir. Eğitim, birey ve toplum olarak hepimizin en önemli meselesidir. Vazgeçilmez bir süreç olan eğitimde çocuklarımızı, bu anlayışla yetiştirerek hayata hazırlamak başta idareci ve öğretmenlerimiz olmak üzere velilerimizin de sorumluluğundadır.

rokettube

avni

Değerli Yöneticiler;

Sakarya genelinde onbinlerce öğrencimizin eğitim gördüğü okullarda yürürlükteki mevzuat kapsamında düzeni sağlamak, eğitim neferleri olan öğretmenlerimiz, çocuklarımızın geleceğini şekillendirmek amacında olan velilerimiz ve öğrencilerimiz arasındaki diyalog köprüsü oluşturmak, okulunuzda yaşanan sıkıntıların çözümü için gerekli çalışmaları yapmak, kantin ile yemekhanelerde gıda güvenliği ve hijyen konusuna dikkat etmek, okulların aynı zamanda ortak birer yaşam alanı olduğunu unutmadan, görev ve sorumlulukları yerine getirmeniz,  eğitim ve öğretim yılının çok daha huzurlu ve başarılı geçmesinde en önemli unsur olacaktır.

okul

Kıymetli Öğretmenler;

Eğitim fonksiyonlarını yerine getirmesi ve toplumsal gelişimin hız kazanması, her şeyden önce öğretmenlerin, yani sizlerin gayretlerine bağlıdır. Eğitim sisteminin temel taşını oluşturan öğretmenlik, dünyanın her ülkesinde onurlu ve itibarlı meslektir. Bugün ne mutlu ki; İlimizin ve ülkemizin her köşesinde sorumluluklarını sorunlarından üstün tutma anlayışıyla çalışan öğretmenlerimiz görevlerinin bilinci içinde evlatlarımızı yetiştirmekle meşguller. Bu kutsal mesleğin temsilcileri, değeri hiçbir maddiyatla ölçülemeyecek kadar büyük fedakârlığın timsalidirler. Bugünkü gücümüzün öğretmelerimizin eseri olduğunun bilincindeyiz. Milletimizin geçmişinde ve bugününde sizlerin izi, emeği ve birikimi vardır. Türkiye’mizin geleceği sizin ellerinizdedir.

okul-17ak

Sevgili Öğrenciler;

Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin iyi birer vatandaş olabilmesi içindir. Önümüzdeki yüzyılın bilim adamları, yöneticileri, öğretmenleri sizler olacaksınız. Bu yüzden çağın teknolojik gelişmelerinden mutlaka yararlanmalı kendinizi iyi yetiştirmeli başka bir değişle çağı yakalamalısınız. Bizler de bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Okuyan, araştıran, sorgulayan, dünyayı dönüştürecek fikirler üretebilen, eleştirel düşünen, kendine güvenen, teknolojiye hakim, girişimci, ufku ve vizyonu geniş birer insan olarak yetişmeniz en büyük amacımızdır. Geleceğimizin güvencesi olan siz çok değerli öğrencilerimizin,  başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu asla unutmayacağınıza, okulunuza, öğretmenlerinize, ailelerinize ve Ülkenize olan sorumluluğunuzu layıkıyla yerine getireceğinize yürekten inanıyorum.

OKULLARACILDI9

Saygıdeğer Veliler;

Özlediğimiz, hedeflediğimiz okul; öğrenmeyi sevdiren, düşünen, araştıran, sorgulayan, bilgiyi kullanan, kendisiyle ve çevresiyle barışık öğrenciler yetiştiren okuldur. Eğitim ve öğretim, sadece okulda cereyan bir olgu değildir. Eğitimin başladığı yer ailedir. Anne-baba çocuğun eğitimi konusunda öğretmen ve yöneticilerle sürekli diyalog halinde olmalıdır.

OKULLARACILDI11

Bu duygu ve düşüncelerle; büyük emek isteyen, sabır ve özveri gerektiren eğitim yolculuğunda, hep beraber el ele vererek, yeni dönemde İlimizdeki başarı çıtasını daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaların kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ederken, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının çocuklarımıza, velilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyor, Sevgi ve Saygılarımı sunuyorum.

Püsküllü, yeni eğitim öğretim yılını kutladı

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

irfanpuskullu1

Yeni Eğitim Öğretim döneminin hayırlı olması temennisinde bulunan Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü ”İnsan var olduğundan beri, yeni şeyler öğrenmek ve bilgiye sahip olmak istemiştir. Gelişmiş toplumlarda bilgi; güç ve otoritedir. Bilgiye ulaşmak için ise modern teknoloji ile donatılmış kurumlara ihtiyaç vardır. Bu kurumlar okullardır. Hendek Belediyesi olarak çocuklarımızın okullarımızda daha rahat eğitim ve öğrenim görebilmeleri adına bize düşen hizmetleri artırarak yerine getirmeye gayret ediyoruz. Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileğiyle İlköğretim Haftasını kutlar, öğretmenlerimize, ailelere ve Milli Eğitim camiamıza eğitim ve öğretim yılının başarılı, huzurlu, hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim “ Dedi.

Sapanca Belediye Başkanı  Doç. Dr. Aydın Yılmazer 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Doç. Dr. Aydın Yılmazer “Eğitim, tüm Dünya milletlerinin kendi tarihlerine ve geleceklerine  armağan edeceği nesillerin yetişmesinde en önemli yatırımdır. Ülkemizde eğitim olgusuna son yıllarda yapılan yatırımlarla, ülkemizi medeni ülkeler seviyesine çıkararak ve o seviyede tutma çabalarını millet olarak, devlet olarak göstermekteyiz.

yılmazer1

 

Ülkemizin tamamında her seviyede eğitimi geleceğimizi şekillendirmek adına sürdüren devletimiz ve hükümetimizden aldığımız ilhamla biz de ilçemiz ve ilimiz seviyesinde göstermekteyiz. İlçemizde eğitim dünyasına katkılarda bulunmayı bir ilke edinen yerel yönetimimiz, ilçemizin aydınlık, sosyal ve ekonomik geleceğine yapılacak en büyük katkıyı eğitim alanında göstermiş ve göstermeye devam edecektir. Çünkü her seviyedeki eğitim olgusu ve bu konudaki katkılarla elde edilecek sonuçlar, ilçemizi geleceğe hazırlamada en önemli rehberdir.

Bu düşüncelerle ilçemizde ilköğretim seviyesi başta olmak üzere, lise, yüksekokul ve fakülte düzeyindeki öğrencilerimiz, ailelerimiz, öğretmenlerimiz ve öğretim görevlilerimiz için 2016-2017 Eğitim-Öğretim  Dönemi’ nin hayırlı olmasını diliyor ve yeni eğitim dönemini üstün başarılarla dopdolu olarak yaşamalarını temenni ediyorum”.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar