Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11126 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Coş, Kalaycı Sosyal Tesislerini hizmete açtı…

18 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Coş, Kalaycı Sosyal Tesislerini hizmete açtı…
Vali Coş, Kalaycı Sosyal Tesislerini  hizmete açtı…

Kalaycı Sosyal Tesisi Vali Hüseyin Avni Coş tarafından hizmete açıldı…

Arifiye Belediyesi tarafından yaptırılan Cumhuriyet Mahallesi Kalaycı Sosyal Tesisi düzenlenen törenle, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş tarafından hizmete açıldı…

17 Mayıs 2016 Salı günü,  Arifiye Belediyesi ile Arifiye İlçe Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa düzenlenen açılış törenine; Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Ethem Çınar, Arifiye İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülvahid Uygar, Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK Arifiye Kurs Sorumlusu Zeynep Bölükbaşı, Ak Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Mahalle Muhtarları, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni, Arifiye İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülvahid Uygar’ın açılış konuşması ile başladı. Uygar konuşmasında;”Arifiye Belediye Başkanımız Sayın İsmail Karakullukçu’nun desteğiyle, Cumhuriyet Mahallesinde yaşayan vatandaşlarımıza yönelik açtığımız çok amaçlı kurs binamız hayırlı, uğurlu olsun. Halk Eğitim Merkezi olarak,  Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi Binamızda ve İlçemizin muhtelif mahallelerinde 250’nin üzerindeki branşta açtığımız kurstan, 5000’den fazla vatandaşımız yararlandı. Belediye Başkanımızla ortak hedefimiz, bu kurslarımızı ilçemizde bulunan 24 mahallenin hepsine yaygınlaştırmak. Bu gün hem yeni binamızın açılışını yapacağız, hem de burada öğrenim gören kursiyerlerimizin el emeği göz nuru eserlerini göreceğiz. Kurs binamız, Arifiye’lilere hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

kalkurs-17

Sonrasında söz alan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu da konuşmasında;” Arifiye Belediyesi olarak ilçemizi sosyal ve ekonomik olarak kalkındırmanın yolunun eğitimden geçtiği anlayışıyla, tüm olanaklarımızı seferber ederek, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza, gençlerimize, genç kızlarımıza ve ev hanımlarımıza yönelik;  250’nin üstünde branşta Halk Eğitim Merkezi  kursları, yine bir çok branşta Sakarya Büyükşehir Belediyemiz ile ortaklaşa Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (SAMEK) açtık. Bu kursları, ilçemizin 24 mahallesine yaymak için de öncelikle atıl durumdaki kamu binalarını restore ederek hizmete sunduk. Bunun dışında ise, burada olduğu gibi yeni binalar yapmak suretiyle, vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Ben, burada yeri gelmişken Arifiye’mize canla başla hizmet eden; Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Abdülvahid Uygar nezdinde Halk Eğitim Merkezi çalışanlarımıza, yine SAMEK sorumlumuz Zeynep Bölükbaşı nezdinde SAMEK çalışanlarımıza, Arifiye’li hemşerilerimiz adına çok çok teşekkür ediyor, yeni binamızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ise yaptığı konuşmada;”Arifiye Belediye Başkanımız Sayın İsmail Karakullukçu, kendisi de bir eğitimci olması nedeniyle, ihtiyaç olan her alanda eğitime destek veriyor. Biz, hizmete açılan bu kurs binası ve yaptığı çalışmalar nedeniyle de kendisini bir kez daha tebrik ediyoruz. Arifiye, Sakarya’mızın Sanayi merkezi konumunda bir ilçe. Dolayısıyla, sanayicimizin ihtiyaç duyduğu her alanda insanları eğitmek suretiyle, ara eleman ihtiyacını karşılamak durumundayız. Belediyelerimiz, Halk Eğitim Merkezimiz, yine Sakarya Büyükşehir Belediyesi SAMEK kurslarımız, Meslek Liselerimiz, Çıraklık Eğitim Merkezimiz,bu misyonu yerine getiren kuruluşlarımız. Ben, emeği geçen her kese teşekkür ederken, yaklaşan mübarek Berat kandilinizi ve Ramazan ayınızı şimdiden tebrik ediyor, programa teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmanın ardından, Vali Hüseyin Avni Coş’a ve Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu’ya kursiyerlerin yaptığı çalışmalar hediye edildi.

kalkurs-1kalkurs-3kalkurs-4kalkurs-5kalkurs-7kalkurs-8kalkurs-9kalkurs-10kalkurs-11kalkurs-12kalkurs-13kalkurs-14kalkurs-15kalkurs-16kalkurs-17kalkurs-18kalkurs-19kalkurs-20kalkurs-21kalkurs-22

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Arifiye Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Ak Parti Arifiye İlçe Başkanı Ethem Çınar, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdülvahid Uygar ve Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Uzunca hep birlikte açılış kurdelesini kesip, kurs binasını hizmete açtı ve kursiyerlerin çalışmalarının sergilendiği, sergiyi gezdi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar