Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11114 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Çakacak, Kamu Görevlileri ve Halkla Bayramlaştı

06 Temmuz 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Çakacak, Kamu Görevlileri ve Halkla Bayramlaştı
Vali Çakacak, Kamu Görevlileri ve Halkla Bayramlaştı

Mersin Valisi  Özdemir Çakacak, Ramazan Bayramı resmi bayramlaşma programı çerçevesinde Kültür Müdürlüğü Şeref Salonu’nda kamu görevlileri ve vatandaşlarla bayramlaştı.

 
        Törene Vali Özdemir Çakacak’ın yanı sıra, Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Garnizon Komutanı Vekili İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Ömer Uyan, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, askeri ve mülki erkan, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 
        Kültür Merkezi Şeref Salonu girişinde misafirleri karşılayan ve tek tek bayramlaşan Vali Çakacak bayramlaşma sonrasında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Bayramlar özel günlerdir. Büyükler ziyaret edilir, küçükler sevindirilir. Bayramlarda birbirimize gösterdiğimiz sevgi, saygı ve hoşgörüyü bayram dışında da birbirimize gösterebilirsek toplumsal huzur ve barışa en büyük katkıyı yapmış oluruz. Bayramlarda yaşadığımız bu güzellikleri gelecek kuşaklara da aktarmalı; milletimize ait bu güzel hasletleri bizden sonra gelecek nesillerin de yaşamalarını sağlamalıyız. Bayramların bu güzel özelliklerine ve atmosferine milletçe ihtiyacımız var. Bayramlarda yaşanan bu birlik, beraberlik, sevgi,  saygı ve hoşgörü ortamının bayram dışında da devam etmesi gerekiyor. Bunun için bayramlar hepimiz için çok büyük önem taşımaktadır” şeklinde konuştu.
 
       Bir soru üzerine eski bayramlarla ilgili düşüncelerini belirten Vali Çakacak; “ Eski ile yeniyi kıyaslayacak olursan en büyük farklılığın teknolojdeki ilerleme olduğunu görürüz. Eskiden bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojik aletler olmadığından çocuklar sokak oyunları oynarlardı. Önce yakın akrabalardan başlamak üzere konu komşu gezilir, harçlık ve şeker toplanırdı. Kıyafetler bayramdan bayrama alınırdı. Şu anda çocuklar teknolojik aletlerle daha fazla haşır neşir olduğundan zamanlarını daha çok bilgisayar başında geçirmeyi tercih ediyorlar. Her şeye rağmen bayramlar yine çok güzel; birbirimize sevgiyle, saygıyla bakıyoruz.  Bunlar toplum olarak çok ihtiyaç duyduğumuz şeyler. Bu yüzden bu güzellikleri hayatımızın her alanına taşımalı yılın her günü yaşamaya özen göstermeliyiz.” diyerek sözlerine son verdi.
DSC_3191
 
        Basın mensupları ile selfie çektirmeyi de ihmal etmeyen Vali Çakacak; tören sonrası Kültür Merkezi’nden ayrıldıktan sonra yolda karşılaştığı çocukların yanına giderek çocukların bayramlarını kutladı ve çikolata ikram etti.
undefined undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

undefined

Özdemir ÇAKACAK

Mersin Valisi

1960 yılında Adapazarı’nda doğdu. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında Manisa Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine katıldı.

Mustafakemalpaşa ve Savaştepe Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. Konya-Taşkent, Erzurum-Pazaryolu ve Yozgat-Akdağmadeni İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında KİHBİ Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü, APK Kurul Başkanlığı’nda Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı ve Sivil Savunma Genel Müdür Yardımcılığı görevine yürüttü. Mesleki inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere 1 yıl süreyle ABD’ye gönderildi. MGK Genel Sekreterliği’nde Kamu Diplomasisi Kursu’na katıldı. Afet Zararlarının Azaltılması konusunda Japonya’da incelemelerde bulundu. NATO Acil Durum Sivil Uzmanı seçildi. Afet Yönetimi ve Kamu İdaresi ile ilgili olarak yurtiçi ve yurtdışında çeşitli eğitim çalışmaları, tatbikat ve seminerlere katıldı.

23.03.2007-11.06.2009 tarihleri arasında Van Valiliği görevini yürüten Valimiz Özdemir ÇAKACAK, 01.07.2009-03.08.2012 tarihleri arasında Uşak ve 17.08.2012-15.09.2014 tarihleri arasında Kırşehir Valiliği görevinde bulundu.

Valimiz, 16.09.2014 Tarih ve 2014/6780 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Mersin Valiliği’ne atandı.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar