- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Balkanlıoğlu, “Tüm Halkımızı Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Katılmaya Davet Ediyorum”

14 Şubat 2018 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Balkanlıoğlu, “Tüm Halkımızı Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Katılmaya Davet Ediyorum”
Vali Balkanlıoğlu, “Tüm Halkımızı Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına Katılmaya Davet Ediyorum”

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına destek ve lösemi hastası Utku Akçay’a katkı sağlamak için kan bağışında bulundu.

Adapazarı ilçesi AKM önünde bulunan Kızılay Kan Bağışı Aracında SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve vatandaşlarla birlikte bağışta bulunan Vali Balkanlıoğlu, hem gönüllü olarak kan bağışında bulunmanın hem de lösemi hastası Utku Akçay ile tüm hastalarımıza destek olmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu belirtti.

Tüm halkımızı Kızılay Kan Bağışı Kampanyasına katılmaya davet ettiğini dile getiren Vali Balkanlıoğlu, “Rabbimiz bizlere paylaşarak yücelin diyor. Özellikle mağdurlara yardım etmek, imkânlar ölçüsünde bir şeyleri ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak en güzel erdem, fazilet ve dini bir emirdir.

Aynı zamanda insani ve ahlaki bir görevdir. Bağışların en yücesi ise; insana ve insan sağlığına yapılan bağıştır. Kan da bunlardan en önemlilerinden birisi ve kime ne zaman, nerede lazım olacağı belli olmayan hayati bir unsurdur. İhtiyaç hâsıl olduğu ve hayati tehlikelerin bulunduğu durumlarda elimizin altında bulunması gereken kanın gönüllüler tarafından bağışlanması gerekiyor. Hatta bazen kan bulunamadığı için hayatını kaybeden hastalarımız da var. Bir de tabi lösemi dediğimiz kemik iliği kanseri olan hastalarımızın, kök hücre nakli yoluyla hayata tutunabilmeleri için kan verilirken aynı zamanda bu tahliller de yapılıyor.  Burada 18 yaşında lösemi hastası olan Utku Akçay isimli bir kardeşimiz var, acilen tedavi edilmesi gerekiyor. Bizler de hem gönüllü kan bağışında bulunmak hem de Utku kardeşimize destek olmak için buraya geldik. Başta SBB Başkanımız, Kaymakamımız, belediye başkanlarımıza ve bütün destek verenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Bütün halkımızı bir gün kendilerinin de ihtiyaç sahibi olabileceklerini düşünerek kan bağışına davet ettiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, hem Utku Akçay’a hem de tüm hastalarımıza acil şifalar diledi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar