Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Balkanlıoğlu Spor ve Destek Birbirleriyle Eşdeğerdedir

04 Temmuz 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Balkanlıoğlu Spor ve Destek Birbirleriyle Eşdeğerdedir
Vali Balkanlıoğlu Spor ve Destek Birbirleriyle Eşdeğerdedir

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakaryaspor’un Rüstemler Tesislerinde gerçekleştirilen 2018-2019 sezon açılışı ve imza törenine katıldı.

Sezon öncesi gerçekleştirilen kongrede başkan seçilen Cevat Ekşi ve yeni yönetim kurulu öncülüğünde 9 futbolcu ile sözleşme de imzalanan törene Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, kulüp yöneticileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Gerçekleştirilen transferlerden çok umutlu olduğunu belirten Sakaryaspor’un yeni Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, geçen sene son maçta kaybedilen şampiyonluğa bu yıl ulaşmayı amaçladıklarını söylerken, Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi de, Sakaryaspor’a karşı bitmeyen bir sevgilerinin bulunduğunu, hedeflerinin kurumsallaşmayı sağlayarak, sezon boyunca teknik heyet ve futbolcuların maddi-manevi tüm ihtiyaçlarını aksatmadan alın teri ve titizlikle sürdürmek olduğunu ifade etti.

Takım ve yönetimin her zaman arkasında olup, onlara her türlü desteği sağlayacaklarını söyleyen SBB Bakanı Toçoğlu, Sakaryasporumuzun bu ligden bir an evvel kurtularak hak ettiği liglere ulaşacaklarına olan inançlarının tam olduğunu, bu yıl takıma katılan sporculara başarılar dilediğini ve Sakaryaspor’a yakışır bir sezon geçirmelerini temenni ettiğini ifade etti.

Sakaryaspor’un tarihinin büyük başarılar ve şanla, şerefle dolu olduğunu belirten Vali Balkanlıoğlu,“Aynı zamanda yetiştirdiği futbolcularıbüyük takımlarına transfer eden köklü bir kulübümüz olan Sakaryaspor, hem Teknik Direktör hem de sporcu anlamında büyük bir ekol ve okul olarak da hizmet vermiştir. Ancak spor ve destek birbirleriyle eşdeğerdedir. Destek arttıkça başarı, başarı arttıkça da destek artar. Spor, birleştirici gücü ve ortak değer olma anlamında tıpkı vatan, bayrak sevgisi gibi hissedilen bir kavram olup, bağlayıcılık bakımından da neredeyse bu kavramlara eşdeğerdedir. Hem tanıtımı hem de birlik ve beraberliği sağlama noktasında, yüreklerin ortak çarpması bakımından da spor, büyük bir önem arz etmektedir.

Son dönemde sadece seyirci anlamında büyük gurur duyarak gördüğümüz bir kalabalık var, ama iş maddi yardıma geldiği zaman aynı oranda takıma destek verilmediğini görüyoruz. Bununla birlikte eskiden kulüplerimize destek sağlama anlamında İl Özel İdareleri vardı, onlar kapanınca, iş adamlarına müracaat edilmeye başlandı.

‘Ne olursa olsun, bir şeyi istiyorsan ve bedelini ödersen, başarırsın’ diye bir söz vardır. Yılların verdiği idari tecrübelerle gördük ki, maalesef spor demek bir nevi de masraf demek oluyor. Futbolculara, çalışanlara para ve bonservis ödemek gerekiyor.‘Ben Sakaryaspor için birçok şeyi feda ederim’ diyen kardeşlerimizin elini biraz daha cebine atması kanaatindeyim. Çünkü işler bu şekilde yürüdüğünden, herkes üzerine düşeni yaptığında şanlı günlere mutlaka yeniden dönülecektir. Eski yönetimi tebrik ederken, yeni yönetimin de açık, şeffaf ve güvenilir olmasında fayda olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu dönem Sakaryaspor hak ettiğinin üzerinde bir noktaya ulaşır. Ülkemizde ve Avrupa arenasında top koşturan ve şampiyonluklar yaşayan bir takım görmeyi ümit ediyoruz” dedi.

Bütün Sakaryalıların Sakaryaspor’a destek olup, arkasında durmasını ve şampiyonluk kupası kaldırıldığında da haklı olarak o güzel sevinci yaşamalarını temenni ettiğini belirten Vali Balkanlıoğlu, tüm takım ve taraftarlara yeni sezonda üstün başarılar diledi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar