Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11854 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Balkanlıoğlu SATSO Bütçe Yemeğinin Onur Konuğu Oldu

22 Aralık 2017 - 4 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Balkanlıoğlu SATSO Bütçe Yemeğinin Onur Konuğu Oldu
Vali Balkanlıoğlu SATSO Bütçe Yemeğinin Onur Konuğu Oldu

Vali Balkanlıoğlu SATSO Bütçe Yemeğinin Onur Konuğu Oldu

Vali İrfan Balkanlıoğlu, bu yılın son meclis toplantısını bütçe görüşmeleri ile tamamlayan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odasının bütçe yemeğine onur konuğu olarak katıldı.

Yemek programına Vali Balkanlıoğlu’nun yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, yönetim kurulu ve Meclis üyeleri katıldı.

SATSO Meclis Başkanı A. Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Sayın Valimizi ağırlamaktan onur duyduklarını ifade ederken, Vali Balkanlıoğlu da 2018 yılı bütçesinin SATSO’ya hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Bütçenin yapılandırması nedeniyle tertip edilen yemekte SATSO üyeleri ile bir arada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Avrupa ile Asya arasında, geçiş noktasında, stratejik, jeopolitik ve jeostratejik öneme sahip bölgemiz,  insanlık tarihinden itibaren farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir konumda. Dolayısıyla geçmişte buralarda zorlu mücadeleler olduğu gibi şuanda da yine büyük bir mücadele içerisindeyiz. Son dönemde yaşadıklarımız da bunların bir tezahürü gibi ve İnşallah bu sıkıntılardan da alnımızın akı ile kurtuluruz. Vatan için 250 bin şehit verildiği dönemler de oldu. Ailelerimizden birkaç kuşak öteye gittiğimizde aslında şehit vermeyen hiçbir aile, sülale yoktur. Mesela benim öz dedem Çanakkale’de şehit olmuş. Rabbim memleketimize daha kötü ve başka acılar yaşatmasın diye dua ediyoruz.

Bu memlekette tutunabilmek için çok güçlü olmamız lazım. Güçlü olmak için de; milli harp sanayimizi kurmamız ve çok güçlü bir orduya sahip olmamız gerekiyor. İnsanlarımızın gelir, refah ve eğitim düzeyinin yükselmesi, bölgemizde ve dünyada saygın bir yere sahip olmak için de son derece güçlü, geleceğe güvenle bakan bir milletin fertleri olmamız lazım. Müteşebbislerimiz, girişimcilerimiz çalışıp istihdam oluşturacak ve para kazanacak, ihracat yapıp devlete vergi verecek. Devlet de bu imkânlarla yol, köprü, hızlı tren, milli uçak, milli harp sanayi, tank üzerine düşen ne varsa yerine getirecek. Bunları yapıp güçlü olacağız ki, caydırıcı olalım.

Geçmişte ihracatımız 300-500 milyon dolardı. Yardım alacağız diye IMF’nin, Amerika’nın önünde el etek öpüyorduk. Adamlar gelip bizleri teftiş bile ediyordu. Az bir toprak parçasına sahip Kore bile 70-80 milyar dolar ihracat yapıyor diye onlara özenirdik. Ancak çok şükür kısa bir sürede ihracatımız 160-170 milyar dolarlara çıktı. İş adamlarımızın, sanayicilerimizin, ne kadar çok mal varlığı olsa da kendisinin faydalanacağı miktar son derece sınırlıdır. Asıl önemli olan geri kalanı ile işçisinin refah seviyesini yükseltmek için uğraşmaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız bize sürekli, ‘Memleketin velinimeti, sizlerin ve memleketin geleceği için son derece önemli olan bu insanlara çok özen gösteriniz. Sorunlarının aşılmasında yardımcı olup tıkandığı yerlerde müdahale ediniz’ diye talimatlar veriyor” dedi.

SATSO üyelerine çalışmalarında başarılar dileyen Vali Balkanlıoğlu, iş adamları ve sanayicilere hayırlı ve bol kazançlar temennisinde bulunarak, “Sizler çalışıp üreteceksiniz, memleketimiz kazanacak, memleketimiz ve ordumuz daha da güçlenecek” diye sözlerine ekledi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar