Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya25°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11855 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Balkanlıoğlu Muhtarlar Seçilmişler Olarak Memleketimizin Kılcal Damarlarıdır

28 Şubat 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Balkanlıoğlu Muhtarlar Seçilmişler Olarak Memleketimizin Kılcal Damarlarıdır
Vali Balkanlıoğlu Muhtarlar Seçilmişler Olarak Memleketimizin Kılcal Damarlarıdır

Vali İrfan Balkanlıoğlu, Ferizli ilçesinde Muhtarlar ve Vatandaşlarla bir araya gelerek sorun, talep ve görüşlerini dinledi.

Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleşen ve Kaymakam Vekili Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile il-ilçe daire amirlerinin de yer aldığı buluşmada Vali Balkanlıoğlu, daha önce Ferizli Gölkent’te vatandaşlarımızla bir buluşma gerçekleştirdiklerini, şimdi hem Muhtarlar hem de Vatandaşlarımızın sorunlarını dinleyip, ilk elden çözmek için bir araya geldiklerini ifade etti.

Sayın Cumhurbaşkanımızın imkân bulduğu sürece Muhtarlarla toplantılarını mutat hale getirdiğini ve bu buluşmaları kararlı bir şekilde sürdürdüğünü belirten Vali Balkanlıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız seçimle gelmiş ve memleketin adeta kılcal damarı gibi Türkiye’nin her yerinde var olan muhtarlarımıza çok önem veriyor. Memleketin her yerinden haberdar olmak, memleketin nabzını tutmak istediğinde, memlekette ne olup bittiğini öğrenmek ya da memlekete ve bazen de dünyaya mesajlarını vermek için muhtarlar toplantısını seçiyor.

Vilayette Cumhurbaşkanının ve hükümetin temsilcisi Valilerdir. Bizi dönem dönem topladığında, Valilerinin de kendi adına muhtarlar ve vatandaşlarla buluşmasını istiyor.

Muhtarlar seçilmiş ve belirli bir kitleyi temsil eden insanlardır. Bir muhtarımız kamu kurum ve kuruluşlarına gittiğinde öncelikle istek, dilek ve şikâyetinin dikkate alınarak bir an önce çözülmesini arzu ediyor. Şayet ihtiyaç veya istek kanuna uygun değil ise, izah edilip niye yapılamayacağının anlatılması ve ikna edilmesi gerekiyor. Ancak yapılabilecek bir iş ise, hangi kamu kurum ve kuruluşu, yerel yönetim ya da özel kuruluşu ilgilendiriyorsa oraya iletilmesi gerekir. Ayrıca ilçelerimizde Kaymakamlık makamı da bizimle aynı görevi görmekte, Vatandaş ile Muhtarların müracaat ve şikayetini kabul edip, yetkili mercilere iletmekle mükelleftir.

Mezarlıklar kendisini vazgeçilmez zanneden insanlarla doludur. Hiç kimse vazgeçilmez değildir. ‘Böyle Vali, böyle yönetici görmedik, O olmazsa, Sakarya batar’ diye bir şey söz konusu değildir. Bir Vali gider, diğeri gelir, belediye başkanı gider, başkası gelir, insanlar değişse de, Ferizli burada kaldığı sürece hizmetlerde kesinti olmaz.

Son dönemde Vatanımızın ve sınırlarımızın korunması adına yapılan Afrin Operasyonumuz var. Bu operasyon olmak üzere tüm Şehitlerimize Allah gani gani rahmet eylesin, başka anaları da ağlatmasın. İnşallah en büyük temennimiz; ordumuzun muzaffer bir şekilde görevini en kısa sürede yapması ve oradaki terör yuvalarını, onların destekçilerini tarumar etmesi. Allah her kuluna bu makamı nasip etmese de, Şehitlik mertebesinin en büyük mertebe olduğu bilincinde olan bir Milletiz. Biliyoruz ki, ana yüreği bazı şeylere dayanmıyor, Yüce Allah’ımız analarımızı ağlatmasın diye de dua ediyoruz” dedi.

Vatandaşlara her zaman kapılarının açık olduğunu vurgulayan Vali Balkanlıoğlu, daha sonra Muhtarlar ile Vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

Toplantıda Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, belediyenin yaptığı çalışmalar hakkında bilgiler verirken, birim müdürleri, hem kendilerini ilgilendiren sorunlara dair, hem de ilçedeki çalışmalar ve istatistikler hakkında bilgiler verdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar