- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Balkanlıoğlu, ‘Açık Kapı/Milletin Kapısı’ Biriminde İncelemelerde Bulundu

07 Şubat 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Vali Balkanlıoğlu, ‘Açık Kapı/Milletin Kapısı’ Biriminde İncelemelerde Bulundu
Vali Balkanlıoğlu, ‘Açık Kapı/Milletin Kapısı’ Biriminde İncelemelerde Bulundu

Vali Balkanlıoğlu, ‘Açık Kapı/Milletin Kapısı’ Biriminde İncelemelerde Bulundu

 

Vali İrfan Balkanlıoğlu, İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından, vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişimin kurulması, taleplerinin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi hedefiyle oluşturulan ‘Açık Kapı/Milletin Kapısı’ uygulamasının Valiliğimizdeki biriminde incelemelerde bulundu.

 

İlk olarak 15 pilot ilde uygulanmaya başlanan ve daha sonra ilimizin de dâhil olmasıyla 22 ilde hayata geçirilen proje ile bürokratik sıkıntıların tamamen ortadan kalkacağını belirten Vali Balkanlıoğlu, “Adı üstünde ‘Milletin Kapısı’ olan bu birim sayesinde, halkımızın tüm sorun ve isteklerine dair işlemler daha kolay yapılacak, talepler daha hızlı ve etkin bir şekilde sonuçlandırılacak. Tüm vatandaşlarımız internet üzerinden elektronik olarak ya da Valiliğimizde bulunan ‘Açık Kapı’ birimine gelerek taleplerini iletebilecekler” dedi.

Halkımıza daha hızlı ve etkili kamu hizmeti sunabilmek adına Açık Kapı biriminde görev alacak personelin gerekli eğitimleri aldığını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, “Kısa bir zamanda alt yapı çalışmaları tamamlanıp sistem açıldığında tam anlamıyla hizmet verecek olan Açık Kapı birimimiz ile ilgili, kamu kurum ve kuruluşlarımızda irtibatlı personeller de görevlendirilecek. Vatandaşlarımız kamu kurum ve kuruluşlarında her türlü istek, dilek, şikayet, ruhsat gibi dertlerini, başvurularını bürokrasi ile uğraşmadan burada çözüme kavuşturacak ve kendilerine SMS yoluyla bilgilendirme de yapılacak. Valiliklerde bu sistem tam manasıyla oturduktan sonra Kaymakamlıklarımızda da bu birimler açılacak. Yani vatandaşlarımız, her yerde devleti ile daha da kolay iletişim sağlayacak” şeklinde konuştu.

 

Vali Yardımcısı Erdoğan Ülker’den birimdeki çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu, ‘Açık Kapı/Milletin Kapısı’ uygulamasının ilimize hayırlı olmasını da diledi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar