- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11807 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ümit Dikbayır ” seçmenle aramıza kimse giremeyecek”

02 Haziran 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ümit Dikbayır ” seçmenle aramıza kimse giremeyecek”
Ümit Dikbayır ” seçmenle aramıza kimse giremeyecek”

İYİ Parti milletvekili adayı Ümit Dikbayır, seçim çalışmalarını Pamukova ilçesine bağlı Mekece ve Şeyhvarmaz köylerinde sürdürdü.

İYİ Parti Pamukova ilçe başkanı Kemalettin Yörük ve ilçe yöneticilerinin eşlik ettiği seçim çalışmalarında kahvehane ziyaretleri yapılarak vatandaşa İYİ Parti ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener için oy istendi.

Artık iktidar partisinin havuzuna dönen genel medyada yer bulamadıklarını, ekranlar vasıtasıyla vatandaşla kucaklaşamadıklarını ve dolayısıyla partilerinin tanıtımda sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Ümit Dikbayır:

 ” Fakat ne olursa olsun seçmenle aramıza kimse giremeyecek, gerekirse ev ev dolaşıp kendimizi ve fikirlerimizi anlatacağız”  dedi.

İYİ Parti’nin, kadın merhameti ve bilgeliği altında birleşmiş erdemli insanların, şiddete ve tacize neredeyse her an ve her yerde maruz kalmaktan korkar hale gelmiş kadınların ve çocukların umut hareketi olduğunu söyleyen Dikbayır:

” Partimiz her türlü cahilleştirme projeleri ve kevgire dönen eğitim sistemi sayesinde doğru dürüst eğitim alamayan, aldıysa da çalınan sorular sebebiyle sınav kazanamayan, kazanabildiyse de yandaş olmadığı için mülakatlarda elenip atanamayan bütün gençlerin ve genç işsizlerin gelecek hareketidir ”, diyerek sözlerini sürdürdü.

Seçim beyannamelerinin adeta Türkiye’nin kurtuluş reçetesi olduğunu belirten Ümit Dikbayır:

” İçinde yok, yok. Toplumun bütün kesimlerinin ve ülke yönetiminin sorunlarına dair her tür çözümlerimize dair yapacaklarımız var, bunun için sizden yetki istiyoruz”, dedi.

Pamukova’nın adı üstünde verimli bir ova olduğunu, topraklarından bereket fışkırdığını ama üretilen tarım ürünlerinin depolama, işleme ve satış kısmında sıkıntılar yaşadığını ifade eden Dikbayır :

” Bildiğim kadarıyla Pamukova’da yetiştirdiğiniz hiçbir ürün için işleme tesisi yok. Sadece üretiyorsunuz ama sonraki aşamalarda olmadığınız için parayı hep başkaları kazanıyor, bunun için tarlada 1 liraya teslim ettiğiniz ürün marketlerin raflarında 5 ila 10 lira arasında satılıyor ve siz bundan ifade edemiyorsunuz. İktidarımızda Tarımsal Üretim ve Ticaret Bölgeleri kurarak, çiftçinin gelir ve refah düzeyini yükselteceğiz, sözleriyle İYİ Parti’nin tarım politikaları hakkında bilgi verdi.”

İYİ parti milletvekili adayı Ümit Dikbayır  ”Milletimizle Sözleşme” adını verdikleri seçim beyannamesinden çiftçileri ilgilendiren kısımları şöyle sıraladı.

“Çiftçilerimize mazotu yüzde 50 indirimli kullandıracağız. Çiftçilerimize İŞKUR aracılığı ile işletmecilik eğimleri vereceğiz. Sulama birliklerine su kullanım hakkını iade edeceğiz. Sulama Birliklerin kullandığı elektriğin yenilenebilir enerji teknolojileri ile kullanımına ilişkin destekleme modellerini devreye sokacağız. Ve en önemlisi de hükümetin en büyük yanlışından döneceğiz Büyükşehirlerin kırsal kesiminde mahalleye dönüşen köylerine tekrar köy statüsü vereceğiz. Bunu yapacağız ki almadığınız hizmetlerden dolayı vergi ve harç ödemenize son vermenin yanında, kendi çıkardığınız suyunuzu, size ait mera, yaylak ve kışlaklarınızı geri verelim.”

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar