- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Uluslararası Koruyucu Diş Hekimliği Kongresi Erzurum’da başladı

06 Mart 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Uluslararası Koruyucu Diş Hekimliği Kongresi Erzurum’da başladı
Uluslararası Koruyucu Diş Hekimliği Kongresi Erzurum’da başladı

Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin 5-8 Mart 2018 tarihlerinde düzenlemiş olduğu 1. Uluslararası Koruyucu Diş Hekimliği Kongresi Palandöken’de başladı.

Uluslararası Kongre organizasyon heyetinden Prof. Dr. Ahmet Berhan YILMAZ yaptığı basın açıklamasında;

“Günümüzde ileri ülkelerde tedavi edici hekimliğin çok önünde olan koruyucu tıp ve diş hekimliği hizmetlerinin ülkemizde de gerektiği öneme kavuşması, gerektiği yeri alması ve ülkemiz insanının da hastalanmadan önce sağlığına gerekli önemi vermesi açısından koruyucu hekimlik çok önem arz etmektedir. Bu sebeple fakültemiz daha önce iki kere ulusal olarak düzenlediği  “Koruyucu Diş Hekimliği Kongrelerini” bu seferinde uluslararası düzenleyerek çok önemli bir adıma ve başarıya imza atmıştır.” Dedi…

Prof. Dr. Ahmet Berhan YILMAZ  ayrıca “Atatürk Üniversitesi Diş hekimliği Fakültesi olarak düzenlediğimiz 3. Büyük Kongremiz olan bu uluslararası kongre sebebiyle Yurt içinden ve yurt dışından gelen 300’ün üzerinde katılımcı bilimsel ve sosyal olarak birlikte olacaklar ve bilim dünyasına yapılacak katkıların yanı sıra, Türkiye, Atatürk Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve özellikle Erzurum’un Palandöken’in tanıtımında önemli bir adım olacaktır.” diyerek “gelen bütün konukların Erzurum’dan mutlu ve bir daha gelmek üzere ayrılmalarını temenni ettiklerini belirtti.”

  1. Uluslararası Koruyucu Diş Hekimliği Kongresi5-8 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen toplantılar, sunumlar ve sonrasında yapılacak kent gezisiyle sona erecek.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar