Dolar : Alış : 8.1011 / Satış : 8.1157
Euro : Alış : 9.7718 / Satış : 9.7894
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ülkü Ocakları Asena Birimi “Kadınlar Gününü bir gün değil her gün kutlu kılacağız”

09 Mart 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ülkü Ocakları Asena Birimi “Kadınlar Gününü bir gün değil her gün kutlu kılacağız”
Ülkü Ocakları Asena Birimi “Kadınlar Gününü bir gün değil her gün kutlu kılacağız”

Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı Asena Birimi “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle gerçekleştirdiği program çerçevesinde Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Konferans Salonu’nda Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu  ve yönetimi ile Mhp Sakarya İl  Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal Hanım’ın da katıldığı bir konferans düzenledi. Konferansa konuşmacı olarak geçmiş dönem Mhp Adapazarı İlçe Başkanlığı Yöneticisi Avukat İlknur Bayram Akyüz konuk oldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı Asenalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mine Güler Hanım:

“ Yaradan varlık sahasında kavim kavim ve bir birine eş iki ayrı cins olarak var etmiştir. Bu varlık nasıl ki kavim kavim değişiyorsa elbette ki kadın ve erkek olarak da farklıdır. Farklılık dediğimiz yargı ise asla bir hak kavramı değil, estetiğin işlendiği kadının zarafetinin ayrıntısıdır. Kutlu bir vazife addedilerek var edilen kadın; nesillerin devamını sağlayan doğurgan değil, nesillerin hamurunu karan yani bir tohumu yeşerten su gibi, hayattır.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, ayakta duran insanlar ve ayakkabılar

 Bu gün bu varlık hayat değil ölüm kavramlarıyla anılmaktadır, zerafetle değil arsızlıkla savunulmaktadır, analık vazifesi bahşedilen bir hediye iken bu vazifeyi aşağı gören reddeden, mahremi ve yaradılışın özelliğini yoksayan özgürlük kavramını anlamamış bir zihniyetçe savunulmakta; insanlıktan nasibini almamış canilerce de katledilmektedir. Savunanlarca da Yok sayanlarca da ötekileştirilmiştir.

Bizler vicdan sahibi olanlar olarak , gündemdeki bu karmaşayı izledikçe hakkın peşine daha güçlü düşerken, kimilerinin ekmeğine yağ sürülmekte ve bu başıbozuklar bu günleri memleketi kızıştırmak için kullanmaktadır. İşte biz tüm bunların karşısında durarak her daim tarihimizden aldığımız öğütle Türk Töresini yaşatan İslam ahlakını bürünen Türk milletinde kadının asalet timsalleri olarak, bu günleri mazimizin şanından bahsederek geleceğe süzülen bir ok misali anarak bir gün değil her gün kutlu kılacağız. Bu belirlenmiş günlerde memleketi bulandıranların karşısında savunduklarımızı daha gür bir sesle söyleyerek duracağız. Özümüzü kaybetmeden çağın yozlaştırmasına müsaade etmeden, değişmeden gelişen bir düzeni sağlam kılıp, maziye meşale yakıp geleceği aydınlatarak, değerlerimizi anlatmaktan bıkmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Mhp Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal Hanım’ın, Türk kültür ve tarihinde kadının yeri üzerine yaptığı konuşmanın ardımdan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu Bey de yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi:

“Kimi toplumlarca köle addedilerek, kimi toplumlarca utanç sayılan kadın Türk’ün gözünde Han’ımdır. Ulu Türk kağanlıklarının her alanında kendini gösteren şahsiyetler olarak yer etmiştir.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, ayakta duran insanlar ve açık hava

Tomris Hatun’un kudreti halen Fars diyarını titretmektedir, Raziye Sultan bütün heybetiyle Delhi’yi kuşatmıştır. Türk kadınının tarihin derinliklerinde kaybolduğunu sanmak da yanlış olacaktır. Daha dün Bacıyan-ı Rum cihattan cihada koşmuştur, Nene Hatun’un kahramanlığı dillere destan olmuştur. Atatürk’ün yadigarı Sabiha Gökçen’in izleri gökten kaybolmamıştır.”

Açılış konuşmalarının ardından Avukat İlknur Bayram Akyüz’ün kadın hakları mevzuatı ile ilgili konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından program  slayt gösterisi ile son buldu.

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 6 kişi, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, dans eden insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, ayakkabılar ve açık hava

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar