Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11123 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ücretsiz ulaşımda sıkıntı yok

17 Haziran 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Ücretsiz ulaşımda sıkıntı yok
Ücretsiz ulaşımda sıkıntı yok

SESOB Başkanı Alişan;

‘Ücretsiz ulaşımda sıkıntı yok’

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (SESOB) Birlik Başkanı Hasan Alişan, 65 yaş üstü ve engellilere yönelik ücretsiz ulaşım uygulamasının devam ettiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nde hattı olan ve Büyükşehir Belediyesi’nden çalışma ruhsatı almış tüm halk otobüslerinde bu uygulama geçerli” dedi.

İLK BİZ UYGULADIK

Uygulamanın Sakarya’da 2015 Nisan ayında başlandığını söyleyen Başkan Alişan, “Türkiye genelinde ilk uygulamayı biz başlattık. Esnaf olarak kanun ve yasalara karşı hep duyarlı olduk. Üzerimize düşeni her zaman yapmaya çalıştık. Sadece yaşlı ve engellileri değil, yıllarca şehit ailelerini, gazilerimizi, polislerimizi, öğretmen ve öğrencileri ücretsiz ve indirimli taşıyan esnafımız, büyük özveri göstermiştir ve göstermeye devam ediyor. Her toplumda olduğu gibi tabi ki bizimde aramızda sorunlu, gereğini yerine getirmeyenler olabilir. Onun için olumsuzlukları kitlelere mal etmemek gerek” şeklinde konuştu.

20151124_ulasim

hasan_alisan_biografi (1)

4 MİLYON ÖDENDİ

Büyükşehir Belediyesi’nden hat ve çalışma ruhsatı almış özel halk otobüslerinin 65 yaş üstü ve engelli vatandaşlarımızı taşımaları karşılığında, Büyükşehir Belediyesi tarafından  750 TL ödendiğini kaydeden Başkan Alişan, “Buda yıllık 9 bin TL yapar. Bununla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan 4 milyon TL ödenek gönderildi”  ifadelerine yer verdi.

3 AYDA BİR

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın uygulamanın başladığı tarihten  bugüne, özel halk otobüslerine 1 yıllık taşıma bedellerini  ödendiğini de kaydeden Başkan Alişan, “Sıkıntı bu paranın yıllık toplu olarak ödenmesinde.  Bu ücretlerin yıllık değil de, 3 ayda bir ödenmesine dair bir çalışma yapılmakta. Bu uygulanmaya başlandığında halk otobüsü esnaflarımızda rahat bir nefes alacaktır” dedi.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar