Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11297 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜRSAB Yedigöller’in kongresine katıldılar

25 Ağustos 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»TÜRSAB Yedigöller’in kongresine katıldılar
TÜRSAB Yedigöller’in kongresine katıldılar

TÜRSAB Yedigöller’in kongresine katıldılar

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliğine (TÜRSAB) bağlı olarak kurulan Yedigöller Bölgesel Yönetim Kurulu 2’inci Olağan Genel Kurulu gerçekleşti.  TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’un da katıldığı kongre sonucunda kurucu ve mevcut başkan Kadir Genç güven tazelerken, yönetime Sakarya’dan Serdar Sarı ve Ali Bakırtaş yönetime girdi.

Sakarya’dan 2 önemli isim yönetimde

Türkiye Acenteleri Birliğine bağlı Marmara Bölgesi’nde 5 ili kapsayan Yedigöller Bölgesel Yönetim Kurulu (TÜRSAB), Kocaeli Ticaret Sanayi Odasında Burhan Kasım Meclis Salonu’nda 2’inci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy’un da katıldığı kongreye kurucu ve mevcut başkan Kadir Genç tek aday olarak tek listeyle katıldı. 196 üyesinin tamamının oy kullandığı seçimde kongre sonucunda üyelerinin güvenini tazeleyen mevcut başkan Kadir Genç, 2’inci dönemine resmen başlamış oldu. Güven tazeleyen Başkan Kadir Genç’in yönetim kurulu listesine 2 Sakaryalı iş adamları da yer aldı. Buna göre; Tafi Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bakırtaş ile Giba Turizm’den Serdar Sarı TÜRSAB yönetiminde yer alarak Sakarya’yı temsil edecek 2 isim olarak dikkat çekti.

tursap

ULUSOY: “Bu bayrağı sizlerin sayesinde her yere taşıyacağız”

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, “Ülkemiz 15 Temmuzda türbülansa girdi. 60 ihtilalini gördüm, yaşadığımız acı olayları biliyorum. 80 ihtilalını de biliyorum. Halka rağmen bu ülkeye hiçbir şey olmaz dedim. Cumhuriyetin temelini Osmanlı İmpratorluğu’ndan gelen alt yapı oluşturmuştur. Biz bunları harmanlayarak büyüdük. Bu ülkeyi birbirine bağlayan bir sektörün temsilcileri olarak seviyenizi yüksek tutun” dedi. Bir genel başkan olarak sizlerden ne arzum olabilir. Çalışmak isteyen herkese kapımız açıktır. Çalışanları tebrik ederiz. Bizim seçime değil, geçime ihtiyacımız var. Bizim amacımız siyasi otoriteye yardımcı olmak. Bu bayrağı sizlerin sayesinde her yerde taşımaya çalışıyoruz. Her zamankinden daha fazla bir olmaya, devlete yardımcı olmaya ihtiyacımız var. Bu ülke kolay kurulmadı. Bunları yapmazsak öbür tarafta hesap veremeyiz. Bizim yaşam biçimimiz demokrasidir. Demokrasimizi kimse ele geçiremeyecek. Yola devam” şeklinde konuştu.

25ağu
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Toplantısı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Toplantısı

 

TÜRSAB HakkındaTÜRSAB Hakkında

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), 28 Eylül 1972 tarihinde yürürlüğe giren 1618 sayılı “Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu” uyarınca kurulmuş olan bir meslek birliğidir. TÜRSAB’ın temel amacı, seyahat acentalığı mesleğinin ve faaliyet alanının temelini oluşturan turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunmaktır.

1618 sayılı kanunun belirlediği yetkiler çerçevesinde meslek disiplininin sağlanması, mesleğin gelişimine ilişkin faaliyetler, seyahat acentalarının karşılaştıkları sorunların çözümü yönünde yapılan çalışmalar, TÜRSAB’ın hizmet alanıiçinde yer alan önemli işlevler arasındadır.

Turizm sektörümüzde yaşanan gelişmeler ve karşılaşılan sorunlara ilişkin tüm konuları ilgili mercilerin dikkatine sunmak, bu konuda kamuoyunu bilgilendirmek de TÜRSAB’ın temel amaçları arasında yeralmaktadır.

Bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için, kamu ve özel sektör turizm kurumlarıyla ortaklaşa çalışmalar yapan TÜRSAB, turizm politikalarının geliştirilmesinde de önemli görevler üstlenir. TÜRSAB, çevresel, tarihi ve insani değerlerin korunması ve geliştirilmesi gibi turizmi yakından ilgilendiren konularda, bir sivil birlik olarak yol gösterici ve baskı grubu olma özelliği de taşımaktadır.

TÜRSAB’ın çalışmaları arasında uluslararası ilişkiler ve görev kapsamı içinde yürütülen tanıtım faaliyetleri önemli bir yer almaktadır. TÜRSAB, Dünya Turizm Örgütü (UNWTO), Uluslararası Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu (UFTAA), Avrupa Birliği içindeki Seyahat Acentaları ve Tur Operatörleri Birlikleri Grubu (ECTAA),  gibi uluslararası önemli kuruluşların üyesidir.

TÜRSAB, diğer ülkelerin muadil organizasyonları, tur operatörleri, seyahat acentaları birlik, federasyon gibi örgütleri ile ikili ve çok taraflı ilişkilerin geliştirilmesi yönünde de faaliyetler yürütmektedir.Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü nce hazırlanmakta olan Havayolu Bilet Satış ve Tanıtım İşlemleri Talimatına il… De

vamı

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar