- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11836 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türk’ün Başbuğuna Şiir adlı yarışma büyük ilgi gördü

16 Nisan 2018 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Türk’ün Başbuğuna Şiir adlı yarışma büyük ilgi gördü
Türk’ün Başbuğuna Şiir adlı yarışma büyük ilgi gördü

Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanlığı olarak Başbuğ Alparslan Türkeş’i anmak münasebeti ile gerçekleştirdiğimiz “Türk’ün Başbuğuna Şiir” adlı yarışmamızın finalini büyük bir tören ve geniş bir katılımla gerçekleştirdik.  Programa MHP Sakarya Milletvekili  Zihni Açba , MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül ,MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı  Leyla Tankal başta olmak üzere; Ülkü Ocakları Sakarya İlçe Başkanları ve MHP İlçe Başkanları ile yönetimleri ve çok sayıda ülkücü katılım sağladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Başbuğ Alparslan Türkeş ile ilgili kısa film gösteriminin gerçekleştirilmesiyle başlayan programda açılış konuşmasını yapan Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Sayın Soyhan Sofuoğlu Bey:

“Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey ‘Ülküsüz insanın çamurdan farkı olmadığı’ şiarıyla tüm imkansızlıklara rağmen bir derviş edasıyla Anadolu’nun her karışında Türk-İslam Ülküsünün filizlenmesi için bir gönül seferberliği başlatmıştır. Bu yolda çile çekmiş, işkence görmüş ama milletini Hakk’a davetten ve köhne dünyaya hakkı haykırmaktan asla vazgeçmemiştir.

Türk milliyetçilerinin ülkülerini yeniden var eden ve yön veren son Başbuğ, Alparslan Türkeş’tir. Ömrünü, milletini yüceltme davasına, Allah kelamını yayma gayesine ve Türkiye’nin kutlu geleceği olarak gördüğü genç bozkurtların yetişmesine adayan Başbuğumuz, yetiştirmiş olduğu milyonlarca ülkücüyle Türkiye’nin geleceğine ışık tutmaya devam etmektedir.” ifadelerine yer verdi.

MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül Bey’in konuşmalarının ardından yarışmada dereceye giren ülküdaşlarımızın şiirlerini okuması sonrası teşekkür belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

Yarışmada derece alan isimler şöyle:

1. Mehmet Emre İnan

2. Orhan Binici

3. Gökhan Uzun

Programın ikinci kısmında ise Başbuğumuzun sevdiği eserlerin ozanlarımız Baki Gönülal ve Özer Koç tarafından saz ve söz ile icrası gerçekleştirildi.Halk şairlerimiz Damla Abuzerli, Nezmiyye Hicran, Dursun Yelken, Turan Başaran ve Melek Kaya tarafından Başbuğ Alparslan Türkeş için yazdıkları şiirlerini okudukları bu bölümün ardından “Çırpınırdı Karadeniz”in tüm salon ile birlikte coşkulu bir şekilde okunması ile program son buldu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar