Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11356 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TürkTraktör, kız öğrencileri istihdamında yer almaya davet ediyor

02 Mayıs 2017 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » Ekonomi»TürkTraktör, kız öğrencileri istihdamında yer almaya davet ediyor
TürkTraktör, kız öğrencileri istihdamında yer almaya davet ediyor

TürkTraktör, Kocaeli’ndeki kız öğrencileri

üretim ve ağır sanayi istihdamında yer almaya davet ediyor

TürkTraktör, “Filizlerin Mucizeleri” Projesi’nin kız öğrencileri mezuniyetleriyle birlikte otomotiv alanında çalışmaya teşvik eden eğitim ayağı kapsamında

11 Mayıs’a kadar Kocaeli’ndeki okullara bilgilendirme ziyaretleri yapacak.

KOCAELİ, 2 Mayıs 2017 – TürkTraktör, Türkiye’de tarım ve otomotiv alanında kadın işgücünün artırılmasını desteklemek üzere başlattığı Filizlerin Mucizeleri Projesi’nin eğitim alanındaki çalışmaları için Kocaeli’nde bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ziyaret etmeye başladı.

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri Okuyan Kız Öğrencilere yönelik yapılan ziyaretlerde Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) eğitimleri verildikten sonra, TürkTraktör çalışanlarından oluşan gönüllüler ekibi de katılımcılara deneyimlerini anlatıyor. Eğitimlerin tamamlanmasıyla birlikte ise katılımcılar ve öğrenciler projenin anısı olarak okullarının bahçelerine 5’er adet ağacın dikimini gerçekleştiriyor.

Kocaeli ziyaret programında toplam 14 okul ve 1.203 öğrenci bulunuyor

TürkTraktör Yetenek Yönetimi ve İnsan Kaynakları Müdürü Ceren Ertem projeyle ilgili şu bilgileri verdi: “Tarım ve otomotiv alanında kadın işgücü ve girişimciliğinin artırılmasını desteklemek üzere hayata geçirdiğimiz ‘Filizlerin Mucizeleri’ projemizi Eğitim, Tarımsal Üretim ve İstihdam olmak üzere 3 farklı konuyu sahiplenecek şekilde tasarladık. Projemizin eğitim tarafındaki çalışmalarının bir parçası olarak 11 Mayıs 2017 tarihine kadar Kocaeli’ndeki okullarımzın ziyaretlerini yapacağız. Ziyaretlerimizde temel amacımız kadın istihdamının geleceği olan kızlarımıza, üretim ve ağır sanayi alanına sağlayabilecekleri katma değeri anlatmak ve hayatın her alanında olduğu gibi, bu alanlarda da kadın gücünün önemini kendilerine örneklerle göstermek.”

Ceren Ertem, proje çalışmaları dahilinde, yapılan okul ziyaretleri için otomotiv sektörünün önemli üretim merkezleri olan Sakarya, Bursa, Kocaeli, Ankara ve Eskişehir’deki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nin belirlendiğini söyleyerek; “Ziyaretlerimizde, kız öğrencilerimize ağır sanayide çalışmaları için rol model olup mentorluk yapıyor, öğrencilerle birlikte ailelerine ve öğretmenlere de toplumsal cinsiyet eşitliği farkındalıklarını artıran seminerler veriyoruz. Aynı zamanda, bu okullarda öğrenim gören kız öğrencilerin meslek seçimi ve alan-dal tercihleri üzerinde nelerin olduğunu ve eğitimini gördükleri mesleğe dair algı ve tutumlarını da araştırıyoruz. Projemiz kapsamında 2017 yılı içerisinde toplam 58 okulda öğretmenler, veliler ile yaklaşık 3 bin kız öğrenci ile bir araya geleceğiz. Ziyaret programımızda yer alan Kocaeli ise, belirlenen 14 okul ve görüşülecek 1.203 kız öğrenci ile en yoğun programlardan birine sahip” diye açıkladı.

Okulların, makine teknolojisi, motorlu araçlar teknolojisi, metal teknolojisi, elektrik elektronik teknolojisi, ulaştırma hizmetleri, tarım teknolojisi alanlarında eğitim gören 100 öğrenciye Türk Eğitim Vakfı (TEV) koordinasyonunda eğitim bursu da verdiklerini ifade eden Ceren Ertem “Tüm bunlara ek olarak, kontenjan sayılarımız ve ilgili kriterlerimiz kapsamında öğrencilerimiz TürkTraktör’de staj yapma imkanına ve mezun olduktan sonra ise, istihdam önceliğine sahip olacaklar. Bu anlamlı ve hayatlara dokunmayı amaçlayan projemizde emeği geçen ve desteklerini sağlayan tüm proje ortaklarımıza, TürkTraktör adına tekrar teşekkür ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Nisan ayı ziyaret programında yer alan okullar:

 • Derince Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

 • İMKB Darıca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

 • İzmit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

 • Deniz Yıldızları Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

 • Gölcük İhsaniye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

 • Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

 • Gebze Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

 • GOSB-TADIM Jale Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

 • Gebze STFA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Tamamlandı)

Mayıs ayı ziyaret programında yer alan okullar:

 • Fevziye Tezcan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 • Başiskele Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 • TOKİ Şehit Can Duyar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 • Hatice Bayraktar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

 • Mürsel Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

-*-

Daha fazla bilgi için:

Cohn&Wolfe İletişim – 0850 460 60 10 – Mehtap Halıcı / mehtap.halici@geometry.com

TürkTraktör Hakkında

Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan yıllık üretim adedi, 2016 yılı sonunda 46.000 adettir. Türkiye’de kesintisiz 10 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNHI’in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. Şirketin ikinci üretim tesisi TürkTraktör Erenler fabrikası, Haziran 2014 itibariyle üretime başlamıştır. TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi, ziraat ekipmanları ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan Türk Traktör tesislerinde 3 bine yakın kişi çalışmaktadır. “Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak” ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle, kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur.

. www.turktraktor.com.tr

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar