Dolar : Alış : 7.3391 / Satış : 7.3524
Euro : Alış : 8.8679 / Satış : 8.8839
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya13°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11329 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TürkTraktör Hasat Şenliği etkinliği Şanlıurfa’da yapıldı

24 Mayıs 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»TürkTraktör Hasat Şenliği etkinliği Şanlıurfa’da yapıldı
TürkTraktör Hasat Şenliği etkinliği Şanlıurfa’da yapıldı

Geleneksel hale gelecek olan TürkTraktör Hasat Şenliği etkinliğinin ilki

Şanlıurfa’da bölgenin önde gelen çiftçilerinin katıldığı özel bir etkinlikle kutlandı.

Şanlıurfa – ; TürkTraktör Türkiye’nin tahıl üretiminin önemli merkezlerinden olan Şanlıurfa’da Hasat Şenliği düzenleyerek Güneydoğu Anadolu’da bereketli başlayan hasat döneminde çiftçilerin yanında yer aldı. Şanlıurfa ve çevre bölgelerinden gelen çiftçilerin katıldığı şenlikte, yeni teknolojiyle donatılmış ekipmanların hasadı nasıl daha verimli hale getirdiği birlikte deneyimlendi.

Şenliğin evsahipliğini yapan TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısıİrfan Özdemir, uzun yıllardır farklı vesilelerle düzenledikleri saha etkinliklerinde çiftçileri ağırladıklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Bu tarz etkinliklerimiz özellikle çiftçilerimizle birebir temas içinde olmamızı sağlıyor ve çok samimi bir atmosferde geçmesi nedeniyle her iki taraf için de çok verimli oluyor. Biz her zaman çiftçilerimizin yanındayız ve onlarla omuz omuza çalışıyoruz. Bu yıl, yeni bir gelenek daha başlatarak; binbir emekle üretilen mahsulleri birlikte hasat etmek için Şanlıurfalı çiftçilerimiz ile bir araya geldik.”

Gelenekselleşecek TürkTraktör Hasat Şenlikleri’ne, tahıl üretiminin önemli merkezlerinden olan Şanlıurfa ile başladıklarını söyleyen İrfan Özdemir “Güneydoğu Anadolu’nun güzel şehirlerinden Şanlıurfa; Konya ve Ankara’dan sonra arpa üretiminde Türkiye’de 3. sırada yer alıyor. Güneydoğu Anadolu’da başlayan hasat mevsimi ile birlikte biz de çiftçilerimizin bütün yıl büyük bir sabırla bekledikleri hasadı gerçek bir şenliğe, bayrama dönüştürmek istedik. Öyle de oldu… Çiftçilerimizle birlikte bu güzel şenlikte biçerdöverlerimizi çalıştırdık ve ekinleri biçmeye başladık. Hasat işlemimiz sırasında kullandığımız, yenilikçi ve son teknolojiye sahip tarımsal ekipmanlarımızla çiftçilerimize işlerini nasıl kolaylaştırdığımızı; nasıl daha verimli hale getirdiğimizi deneyimlettik.”

Etkinlikte hasadı New Holland TC5.80 biçerdöver ile yaptıklarını ifade eden İrfan Özdemir sözlerini şöyle tamamladı: “Çiftçilerimizin teveccühü ile Türkiye’de en çok satılan biçerdöver 2016 yılında da yine New Holland oldu. New Holland Şanlıurfa Bayimiz Şanıurfa Traktör’e ise bölgede gerçekleştirdiğimiz tüm çalışmalarda bizlere sağladıkları her türlü destek için ayrıca teşekkür ediyoruz. Hepimiz için hayırlı, bereketli ve bol kazançlı bir hasat dönemi diliyoruz.”

Hasat Şenliği sonrasında gerçekleşen “New Holland Tarım ve Teknoloji Road Show” etkinliğine de çiftçiler yoğun ilgi gösterdiler. New Holland ürünlerini bire bir deneyimletme yaklaşımını ile gerçekleşen etkinlikte bölge çiftlileri yerli üretim TürkTraktör markalı Mısır Hasat Tablaları ile buluştular.

Editöre Bilgi:

Etkinliklerde Çiftçilerle Buluşturulan Ürünler:

New Holland TC5.80 Biçerdöver

Eşsiz dane ve sap kalitesi, üstün yakıt ekonomisi, kullanım bakım ve tamir kolaylığı, yaygın yedek parça ve servis ağı ile yüksek ikinci el değeri gibi önemli özellikleri sunan Türkiye’nin biçerdöveri New Holland TC5.80 artık daha teknolojik daha verimli.

TC5.80 modelinde isteğe bağlı olarak sunulan; Verim Haritalama ve Otomatik Dümenleme sistemleri ile tarımsal üretimi çok daha verimli hale getirirken, üretim girdilerini de düşürmek mümkün olmakta.

Söz konusu teknolojik özelliklere sahip TC5.80 biçerdöverleri tercih edecek çiftçiler, öncelikle bölgesel bazda fark yaratarak tarımsal aktivitelerin daha verimli yapılmasına ve daha fazla kazanç sağlanmasına katkıda bulunacaklar.

TürkTraktör Markalı Mısır Hasat Tablaları

  • Her geçen gün önemi artan mısır hasadında yüksek ilerleme hızı, minimum dane kaybı ve maksimum dane kalitesi için geliştirilen TürkTraktör marka mısır hasat tablaları, 5 ve 6 sıralı olmak üzere çiftçilerimizin kullanımına sunuldu.
  • Üzerinde bulunan sap parçalama düzeni, çift helezonu ve çift ana şanzımanı sayesinde üstün hasat performansı sergiliyor.
  • Mısır tablasının sağ ve sol tarafında bulunan iki adet sap ezici sayesinde biçerdöverin lastikleri zarar görmeden çalışılabiliyor.
  • 2016 yılı mısır hasat sezonu boyunca tarla denemeleri başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiş, yüksek dayanımı ve performansı sayesinde kullanıcılardan tam not alan TürkTraktör marka mısır hasat tablaları ürün gamına eklendi.

-*-

 

TürkTraktör Hakkında

Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan yıllık üretim adedi, 2016 yılı sonunda 46.000 adettir. Türkiye’de kesintisiz 10 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNHI’in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. Şirketin ikinci üretim tesisi TürkTraktör Erenler fabrikası, Haziran 2014 itibariyle üretime başlamıştır. TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi, ziraat ekipmanları ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TD serisi transmisyonlar için dünyadaki tek mühendislik ve üretim merkezi S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan TürkTraktör tesislerinde 3 bine yakın kişi çalışmaktadır. “Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak” ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle, kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur. www.turktraktor.com.tr

 

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar