Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CRüzgarlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11126 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye’yi asla bir Suriye, bir Irak yapamayacaklar

27 Mart 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Türkiye’yi asla bir Suriye, bir Irak yapamayacaklar
Türkiye’yi asla bir Suriye, bir Irak yapamayacaklar

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici; AK Parti, CHP ve MHP’ye seslenerek, “Üç parti arasında top çevirmeyi bıraksınlar.Orada nasıl Mehmetçiğimiz kahramanca mücadele ediyor, sen de meclisteki teröristin dokunulmazlığını kaldıracaksın, yargıya göndereceksin” dedi.

Genel Başkanımız Mustafa Destici Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Murat Aslan ve Yardımcısı  Fazıl Centilmen ile birlikte Partimizin il başkanlığı tarafından Kurucu Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinin 7. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen anma-anlama programına katılmak için Tokat’a geldi.
Turhal ilçesinde partililer tarafından karşılanan Genel Başkanımız Mustafa Destici, daha sonra kent merkezine gelerek Ali Paşa Cami’nde düzenlenen mevlide katıldı. Ardından belediye sosyal tesislerine geçen Mustafa Destici, burada gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Destici, “Muhsin Yazıcıoğlu’nun amacı gayesi, Türk milletine, devletine hizmet etmekti ve ömrü yettiği sürece de bu hizmetinden geri kalmadı. Bizlerde onun bıraktığı yerden bayrağı devraldık. İnşallah onun da bizim de hedefimiz olan milletin iktidarını gerçekleştirene kadar davamıza bütün arkadaşlarımızla beraber devam edeceğiz” dedi.
“TÜRKİYE’Yİ SURİYE YAPAMAZLAR”
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, “Hain PKK da onun siyasi uzantıları da emperyalist küresel güçler de şunu bilsinler ki Türkiye’yi asla bir Suriye, bir Irak yapamayacaklar.” dedi.
Terör operasyonlarına değinerek, şehitlere Allah’tan rahmet dileyen Destici, Nusaybin,Hakkari, Yüksekova Diyarbakır, Mardin olmak üzere asker ve polislerin bir kahramanlık mücadelesi verdiğini vurgulayarak, “Şu anda Güneydoğu’da gerçekten asker ve polislerimiz bir kahramanlık mücadelesi veriyorlar. Aynen Çanakkale’deki gibi, Kurtuluş savaşındaki gibi. Büyük bir kahramanlık mücadelesi var. Tabi milletimizin birliği, beraberliği ve kardeşliği bu işin üstesinden gelecektir. Bugün asker ve polislerimiz kahramanca mücadele ediyor ve hain PKK’da, onun siyasi uzantısı da arkasındaki küresel güçler de şunu bilsinler ki, Türkiye’yi asla Suriye, Irak yapamayacaklar. Biz buna müsaade etmeyeceğiz. Kurtuluş savaşında nasıl olmuşsa gerekirse gideriz askerimizin, polisimizin yanında saf tutarız, vatanımızın bölünmesine müsaade etmeyiz.
“DOKUNULMAZLIKLAR KALDIRILMALI”
Büyük Birlik Partisinin Terörle mücadeleyi sonuna kadar desteklediğini belirten Mustafa Destici, şöyle konuştu: “Ama bu sadece güvenlik boyutu ile kalmamalı. Diğer boyutlarla da mücadele taçlandırılmalı. Finans kaynakları mutlaka kurutulmalı, orada belediyelerden büyük lojistik destek sağlıyorlar, bunlar mutlaka kesilmeli. Dokunulmazlıklar mutlaka kaldırılmalı. Üç parti arasında top çevirmeyi bıraksınlar. Yok 84’üncü madde, yok o madde, bu madde, yok AKP başka teklif, CHP başka teklif MHP bilmem ne. Yani bunların hepsi aldatmaca. Top çevirmeyi bıraksınlar kardeşim. Kaldırsınlar bunların dokunulmazlıklarını ve yargının önünü açsınlar. Yapacakları iş bu. Milletin beklentisi bu. Bunu yapamazlarsa oradaki askerin de polisin de moralini bozmuş olurlar. Orada nasıl Mehmetçiğimiz kahramanca mücadele ediyor, sen de meclisteki teröristin dokunulmazlığını kaldıracaksın, yargıya göndereceksin.”

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar