Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11120 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye’nin En İyi 4. İşvereni Hilti Türkiye

12 Mayıs 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Türkiye’nin En İyi 4. İşvereni Hilti Türkiye
Türkiye’nin En İyi 4. İşvereni Hilti Türkiye

Hilti Türkiye ‘En İyi İşveren’ olduğunu bir kez daha kanıtladı

Türkiye’nin En İyi 4. İşvereni Hilti Türkiye

İnşaat ve el aletleri sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Hilti Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından açıklanan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016” listesinde 50-500 çalışanı bulunan şirketler kategorisinde 4. oldu. Çalışan odaklı yönetim anlayışının yansıması olarak mutlu bir ekiple yoluna devam eden Hilti Türkiye, bu ödülle Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri olduğunu bir kez daha kanıtladı.

HILTI logo

İnşaat ve el aletleri sektöründe hizmet veren Hilti Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü’nün, dünyanın en prestijli araştırmaları arasında yer alan “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016” listesinde 4. sırada yer aldı. 50-500 çalışan sayısı kategorisinde geçtiğimiz yıl 3. sırada yer alan Hilti Türkiye, Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri olarak farkını yine ortaya koydu. Ekonomiye yarattığı katma değerin yanı sıra insan kaynakları alanında çalışmalarıyla da öne çıkan Hilti Türkiye, çalışan odaklı yönetim anlayışıyla, insani dokunuşu yüksek kurum kültürüne sahip En İyi İşverenler sıralamasında 2014 yılında 9., 2013 yılında ise 12. sırada yer almıştı.

Hilti

Great Place to Work’ün, kurum kültürü alanında dünyada gerçekleştirilen en geniş çaplı araştırmasında, çalışanların mevcut kurum kültürleri hakkındaki düşünceleri ve insan kaynakları uygulamalarının bütünü analiz ediliyor. Çalışanlarla yapılan ankette, şirketlerdeki güven algısı; güvenilirlik, saygı, hakkaniyet, gurur ve takım ruhu kriterlerine göre ölçülüyor. İyi sonuç alan şirketlerin çalışanları, o kurumda çalışmaktan gurur duyuyor. 34 yıldır Türkiye pazarında yer alan Hilti, merkez ofisi İstanbul’un yanı sıra Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Adana Bölge Müdürlüklerinde görev alan 250’ye yaklaşan çalışanı ile faaliyet gösteriyor.

İK’nın İLK’leri

Hilti Türkiye, insan kaynakları alanında pek çok ödül almış bir program olan The Hilti Way Kampı, üstün yetenekli çalışanlarına özel Uluslararası Yetenek Programları, Pizza ve Liderlik Etkinliği gibi program, uygulama ve etkinliklere sahip bulunuyor.

Hilti Türkiye, Hilti Global için bir yetenek havuzu ve önemli bir insan kaynağı gücü haline gelmeyi hedefliyor. Bu amaçla gerçekleştirilen Performans ve Stratejik İnsan Gücü Yönetimi süreçleri sonucunda Hilti Türkiye’deki yetenekli çalışanların META Bölgesi (Middle East, Turkey and Africa – Ortadoğu, Türkiye ve Afrika), Hilti Merkez (Lihtenştayn) ve benzeri diğer Hilti organizasyonlarına atamaları yapılıyor.

İstanbul Ataşehir’deki sıra dışı ve modern tarzıyla dikkat çeken ofisini çalışanlarının istekleri ve beklentileri doğrultusunda dizayn eden Hilti Türkiye’nin ofisi, Hilti Group içerisinde ilk ve tek durumunda. Ofiste Genel Müdür dahil kimsenin kendine ait odası yok. Çalışanların dinlenmeleri, eğlenmeleri ve sosyalleşmelerine olanak sağlayan geniş bir mutfak, oyun alanı, rekreasyon alanı, siesta odası, yeni anne bakım odası gibi alanlar yer alıyor.

Hilti ve Hilti Türkiye Hakkında

Bundan tam 75 sene önce 1941 yılında, dünyanın en küçük ülkelerinden biri olan yaklaşık 35 bin nüfuslu Lihtenştayn Prensliği’nde doğup, bugün 23 bin çalışanı ile global jenerik marka haline gelen Hilti, 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor. 2015 yılı cirosu 4,4 milyar İsviçre Frangı (yaklaşık 13 milyar TL*) olarak gerçekleşen Hilti, 1982 yılından itibaren 34 yıldır Türkiye’de. Hilti Türkiye, son yıllarda göstermiş olduğu gelişimle 2011 yılı başından bu yana 10 ülkenin (Azerbaycan, Türkmenistan, Özbekistan, Moğolistan, Kırgızistan, Ermenistan, Gürcistan, Tacikistan, Moldova ve Kuzey Irak) bağlı olduğu bir bölgesel üs konumunda. 2015 yılında yüzde 31 büyüme gösteren Hilti Türkiye, başarısını bilgi, birikim ve inovasyon ile sürdürülebilir değer yaratan bir marka olmaya borçlu. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Hilti Türkiye, 300 çalışanı ile faaliyetlerini sürdürüyor. Ekonomiye yarattığı katma değer dışında İnsan Kaynakları alanında çalışmalarıyla da öne çıkan Hilti Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü tarafından belirlenen, “Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2016” listesinde 4. sırada yer aldı. 2015 yılında aynı ödül kategorisinde 3. sırada yer alan Hilti Türkiye, Yaşam Boyu Öğrenme alanında Özel Ödül’e de layık görülmüştü.

*1 İsviçre Frankı=2,94TL, Merkez Bankası’nın 31 Aralık 2015’te ilan ettiği döviz kurundan hesaplanmıştır.

hilti.com.tr

Ürünler

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar