Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye’den 3 sosyal girişim Allianz programında finalde

24 Aralık 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Türkiye’den 3 sosyal girişim Allianz programında finalde
Türkiye’den 3 sosyal girişim  Allianz programında finalde

Gelecek Nesilleri Şekillendirecek finalistler belli oldu

Türkiye’den 3 sosyal girişim

Allianz programında finalde

Allianz Grubu’nun Impact Hub’la işbirliği çerçevesinde desteklediği, çocuklar ve gençler için sosyal faydaya odaklanan programda finale kalan sosyal girişimler belirlendi. Türkiye’den Reflect, BinYaprak ve Scode, yatırıma hazır ilk 10 sosyal girişim arasına girme başarısını gösterdi. Kazanan sosyal girişimci uluslararası yatırımcılarla buluşacak ve 40 bin avronun sahibi olacak.

Dünyanın en büyük sigorta ve finansal varlık şirketlerinden Allianz, geçtiğimiz aylarda çocuklar ve gençler için sosyal faydaya odaklanan ‘Gelecek Nesilleri Cesaretlendirmek’ programı kapsamında etki odaklı global bir ağ olan Impact Hub’la işbirliği yapmıştı. Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Malezya ve Brezilya’da ilk kez hayata geçirilen program kapsamında finale kalan 10 sosyal girişim, gençleri etkileyen sosyal sorunlara odakları ve bu sorunların çözümü için harcadıkları çaba göz önünde bulundurularak belirlendi. Türkiye’den Reflect, BinYaprak ve Scode, Impact Hub’ın ‘Yatırıma Hazırlama Programı’ kapsamında desteklenecek 10 sosyal girişim arasına girmeyi başardı.

“Şampiyon, geleceğe olumlu etki etmek isteyen girişimciler”

2016 yılında sigorta sektörünün ilk sürdürülebilirlik stratejisini ve modelini hayata geçiren Allianz Türkiye Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Ofisi Direktörü Burçun İmir “Stratejimizde önleyici çözümler ile girişimcilik ve inovasyona odaklandık. İyi bir çevre, iyi bireyler, iyi kurumlar ve iyi bir toplum hedefini şirket faaliyetlerimizin odağına aldık. Eğitimden sağlık ve cinsiyet eşitliğine kadar birçok önemli sosyal soruna çözüm arayan girişimcileri merkezine alan bu programın ilk aşamasına yapılan 100’den fazla başvuru bizi çok mutlu etti. Mülteci sorunu, doğa dostu imalat, profesyonel yaşamda kadını güçlendirmek ve çocuklara kodlamayı sevdirme hedefleri finale kaldı. Programın uluslararası finalinde kim kazanırsa kazansın, bizce geleceğe olumlu bir etki yaratma arzusu şampiyon olacak” dedi.

“Türkiye’den sosyal girişimlerin global pazarlardaki rekabet  potansiyelinin göstergesi”

Sosyal girişimciliğin dünyada ve ülkemizde her geçen gün önem kazanan bir konu olarak karşımıza çıktığını vurgulayan Impact Hub’ın İstanbul ayağının kurucu ortağı Semih Boyacı “Son yıllarda ülkemizde de doğru destek mekanizmalarıyla etkisini büyütme ve daha çok insan için değer yaratma potansiyeline sahip girişim sayısı önemli bir seviyeye ulaşmış durumda. Bununla beraber sosyal girişimcileri yatırıma sistematik bir şekilde hazırlayacak ve uygun yatırımcılarla buluşturacak mekanizmaların eksikliğini de görüyoruz. Impact Hub olarak Allianz’la birlikte global ölçekte tasarladığımız  ve Türkiye dahil 4 ülkede uygulanmakta olan ‘Yatırıma Hazırlama Programı’ tam olarak bu ihtiyaca cevap veriyor. Program kapsamında seçilen 10 girişim arasında Türkiye’den de 3 başarılı girişimin olması bizi çok heyecanlandırdı. Bu Türkiye’den sosyal girişimlerin global pazarlardaki rekabet  potansiyelinin de bir göstergesi” dedi.

Ödül 40 bin avro

Türkiye ve Almanya’dan 3’er, Brezilya ve Malezya’dan da 2’şer sosyal girişim gelecek 6 ay içinde, Impact Hub ve Allianz mentorları ve eğitimcilerinin yürütücülüğünde, iş modelleri, stratejileri ve ekiplerine ilişkin sistemli bir değerlendirme ve geri bildirim sürecine girerek, büyüme ve yatırım planlarını oluşturacak. Programa katılan girişimler, ayrıca 40 bin avro değerindeki Allianz Gelecek Nesiller Ödülü’nü kazanmak için 15 Haziran 2018 tarihinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenecek yatırımcı gününe katılacak.

Türkiye’den programa katılan sosyal girişimler

Reflect, katılımcı ve sürdürülebilir bir tasarım anlayışını benimseyerek modaya yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor. Reflect, sanat terapisi yoluyla Suriyeli çocukların sosyal kaynaşmalarını desteklerken, kendilerini sanat yoluyla ifade etmelerini sağlıyor ve bu ifadeleri moda ürünlerine dönüştürüyor. Reflect, üretimden paketleme ve dağıtıma kadar bütün aşamaları adil ticaret şartlarında, bütünüyle çevre dostu materyallerle ve sürdürülebilir çerçevede yapıyor.

Bir diğer finalist olan BinYaprak ise kendisini “iş hayatına atılmaya hazırlanan üniversiteli kadınla, çalışan kadının ilham ve tecrübe paylaştıkları dijital kız kardeşlik ağı” olarak tanımlıyor. BinYaprak’ın amacı; öğrenciden emekliye, iş hayatında potansiyelini keşfetmek ve birikimini paylaşmak isteyen tüm kadınları destekleyen bir dijital platform olmak ve onlara bu yolculukta yalnız olmadıklarını hissettirmek.

Türkiye’den seçilen üçüncü finalist olma başarısını gösteren Scode ise klasik yaklaşımlarla zor bir süreç olan kodlama ve programlama öğrenimini kolaylaştırmayı hedefliyor. Scode, çocuklara ve gençlere ilgi alanlarına göre senaryolar sunarak oyunlaştırma ve hikaye anlatımının gücüyle, programlamanın kolay ve eğlenceli öğrenimini sağlıyor. Scode hem algoritma, hem de programlama dili eğitimleri sunuyor.

Basın mensuplarının konuyla ilgili tüm soruları için

Berna Özdemir                                   Ahu Güngör Ağca                                              İbrahim Özdemir

Allianz Türkiye                                    MESE İletişim Danışmanlığı                            MESE İletişim Danışmanlığı

0533 567 17 63                                  0530 517 60 80                    0533 208 60 06

berna.ozdemir@allianz.com.tr        ahu@mese.com.tr        ibrahim@mese.com.tr

Allianz hakkında

Dünyanın en güçlü finans topluluklarından, Brand Finance “Global 500” araştırmasına göre “Dünyanın En Değerli Sigorta Markası” olan Allianz, 70’ten fazla ülkede 140.000’in üzerinde çalışanıyla 86,3 milyon müşterisine hizmet vermeye devam ediyor. 2016 yılı sonu itibarıyla 122,4 milyar avro toplam gelire ulaşan Allianz, 1361 milyar avroyla dünyanın en büyük sigorta ve varlık yönetimi şirketleri arasında yer alıyor. 2500 çalışanı, 12 bölge müdürlüğü, 4000 acentesi, 2000’in üzerinde banka şube kanalı ve 4500’ün üzerinde anlaşmalı kurumuyla 81 ilde 7 milyon müşterisinin yanında olan Allianz Türkiye, çatısı altında, elementer sigortalar alanında faaliyet gösteren Allianz Sigorta, hayat sigortaları ve emeklilik branşlarında faaliyet gösteren Allianz Hayat ve Emeklilik ile Allianz Yaşam ve Emeklilik şirketlerini barındırıyor. 2016 yılını sigorta sektörünün lideri olarak tamamlayan Allianz Türkiye, üç şirketinin konsolide verilerine göre, 526,4 milyon Türk lirası kâr elde ederek yüzde 28 oranında büyüdü. Allianz Türkiye, hayat dışı branşlarda 5,8 milyar Türk lirası prim üretimi, yüzde 42,6 büyüme ve yüzde 16,3 oranında pazar payı elde ederek sektör liderliğini devam ettirdi. Hayat branşında 600 milyon Türk lirası prim üretimiyle yüzde 3,8 büyüyerek yüzde 11,3 pazar payı elde eden Allianz Türkiye, bireysel emeklilikte 846.135 katılımcı, 10,2 milyar Türk lirası fon büyüklüğüyle yüzde 20,6 büyüyerek yüzde 16,7 pazar payının sahibi oldu.

Allianz Türkiye ile ilgili detaylı bilgi için: allianz.com.tr

Allianz Türkiye’yi sosyal medyada takip etmek için:

facebook.com/AllianzTurkiye

instagram.com/AllianzTurkiye

twitter.com/AllianzTurkiye

youtube.com/AllianzTurkiye

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar