Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya8°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11291 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye’de 10 Milyon Ton Sebze Meyve Çöpe Gidiyor

22 Şubat 2017 - 4 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Türkiye’de 10 Milyon Ton Sebze Meyve Çöpe Gidiyor
Türkiye’de 10 Milyon Ton Sebze Meyve Çöpe Gidiyor

Hamdi Şenoğlu “Türkiye’de 10 Milyon Ton Sebze Meyve Çöpe Gidiyor”

Sakarya’ın en Başarılı Oda Başkanı Ziraat Yüksek Mühendisi Hamdi Şenoğlu Çiftçi Eğitimlerine Devam ediyor

Sakarya Ziraat Odası tarafından düzenlenen akıllı gübre tanıtım semineri Demiryol İş  Sendikası  Konferans  Salonunda  gerçekleştirildi.

Bizde AR-GE ye gerekli önem  verilmiyor

Ziraat Yüksek Mühendisi Hamdi Şenoğlu “Yabancıların elinde  binlerce Mühendis  AR-GE  de  çalışıyor.Çiftçiye   faydalı olmak için  çalışıyorlar.Bizde AR-GE ye gerekli önem  verilmiyor.Sizleri çağırdık.Geldiniz. Birşeyler  öğrenin diye  .İçinizden bir  kişiye faydalı olursak  sevinirim.Fuarlara   gidiyoruz.Niye  gidiyoruz  fuara  bir şeyleri yakalamak için.

Türkiye’de 10 Milyon Ton Sebze Meyve Çöpe Gidiyor

Gübrede teknik  davranmamız  gerekiyor. Gübrelemeyi teknik yapmamız  geriyor.Gübrede  dışa  bağımlıyız.Onun için  akıllı  kullanmamız gerekiyor.Biz Hollanda’yı,Almanya’yı  geçemeyiz.Önce  Kaliteli  ürün çıkarmamız  geriyor.Türkiye’de  50  milyon ton sebze  meyve üretiyor ürünün  10  milyon  tonu  çöpe  gidiyor.Ürünümüz  kaliteli olacak

Demk ki biz   kaliteli  ürün  elde edemiyoruz. Gübresini veriyoruz, ilacı veriyoruz tohum parası veriyoruz  10  milyon  tonu  çöpe atıyoruz.Kaliteli  mal  üretmek için toprağı analiz  edeceğiz, tahlil  edeceğiz, gübreyi iyi  seçeceğiz sertifikalı  tohum kullanacağız ve  gübrelerimiz iyi  yapacağız. Hastalıkların bir   çoğu beslenmeyle  alakalı.Bir  insan  iyi  beslenirse  hastalıklara  karşı  korunur. Sebze  ve  meyva  içinde  böyle

Verebilme  Kapasitemizi  Arttırmamız  Gerekiyor  Yoksa  Hollanda gibi bir ton   buğday alırken biz   300-350 kğ  da kalır.Para  kazanamıyoruz  dersiniz.

Üretici  Pazarları için Adapazarı Belediyesi Harakete  geçti

Yaş  sebze  ve  Meyve  üreticileri için Üretici  Pazarları için  kurulma  aşamasına  geldik. Dün  Belediye  Başakanı  Şaban  DİŞLİ   ile  görüştük. Bu  haftada bir  kurulacak  olana  Üretici Pazarlarına  sahip  çıkın”dedi

MEBOR  Gübre  Mühendisleri  Gübre ile  ilgili  sunum gerçekleştirdiler. MEBOR Mühensileri “Ülkemizdeki en büyük sıkıntı birbiri aynısı gübrelerin çeşitli isimler altında saha çalışmaları olmaksızın piyasaya sürülmesidir.
Ürettiğimiz gübreler uzun araştırmalar sonunda çeşitli bölge ve illerde seçilen pilot çiftçi ve tarlalardan alınan verimler sonunda meydana çıkmıştır ve ürünlerimizin çoğu dünyada yalnızca firmamız tarafından üretilmektedir.

Biz de; MEB GROUP olarak çiftçilerimiz ve besicilerimizin talepleri doğrultusunda kaliteli ürün üretmek için yola çıktık ve bu yolda ürünlerimizle çiftçimize, köylümüze ve tüm üreticilerimize bol ve hayırlı kazançlar dileriz.

MEB GROUP olarak çiftçilerimiz ve besicilerimizin talepleri doğrultusunda kaliteli ürün üretmek için yola çıktık.

Ürünlerimiz Mebor-5 Plus, Mebor-2, Mebor-Caz,
Kupromeb, Nutüre, Miefert, Fosfomeb-K, Bereket, Meb-17, Meb%10 Zn, Kalsibor, Demiraktif, N-Sülfasit, Limesol, Ureas, Kocabaş, Günebakan, Narince, Mebmangan, Sunfilm

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar