Dolar : Alış : 7.1924 / Satış : 7.2054
Euro : Alış : 8.7811 / Satış : 8.7969
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye, kadınlarımız ve gençlerimizle kalkınacak

16 Kasım 2016 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Türkiye, kadınlarımız ve gençlerimizle kalkınacak
Türkiye, kadınlarımız ve gençlerimizle kalkınacak

Başkan Karaosmanoğlu, ”Türkiye, kadınlarımız ve gençlerimizle kalkınacak”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Kadınlar Platformu Başkanı Tuğba Şensoy ve üyelerinin yanı sıra Gebze Ticaret Odası Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fuat Binici ve yöneticilerini makamında konuk etti. Ülkemizin gelişmesine dönük hangi çalışmaların yapılabileceğinin konuşulduğu görüşmede Başkan Karaosmanoğlu, “Muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çalışan Türkiye, kadınlarımız ve gençlerimizle kalkınacak” dedi.

SÜREKLİ VE VERİMLİ PROJELER ÜRETİN

Gebze çalışma ofisinde konuklarıyla ayrı ayrı görüşen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilk olarak Gebze Kadınlar Platformu ile bir araya geldi. Kadın Platformu Başkanı Şensoy’dan çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, sürekli ve verimli projeler üreterek halka dönük çalışmalar yapılması konusunda düşünceleri de konuklarına aktardı. Başkan Karaosmanoğlu özellikle, kadın sağlığı için hayata geçirilen ‘’Evden Okula, Haydi Anneler Spora’’ projesine de destek verilmesini istedi. Gebze Ticaret Odası Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yöneticileriyle de bir araya gelen Başkan Karaosmanoğlu, eğitim-öğretim üzerine değerlendirmeler yaptı. Okul müdürü Fuat Binici’den yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, gençlerin sağlıklı ve donanımlı olması için öğretmenlere ve idarecilere büyük sorumluluk düştüğünü ifade etti.

Başkan Karaosmanoğlu, ”Evden Okula, Haydi Anneler Spora” projesini Gebze’den başlattı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ‘’Evden Okula, Haydi Anneler Spora’’ projesi kapsamında pilot ilçe seçilen Gebze’deki beden eğitimi öğretmenleri ve okulların idarecileriyle bir araya geldi. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in de hazır bulunduğu toplantıda, bu projeye destek verilmesinin ne kadar önemli olduğu bir kez daha başkanlar tarafından öğretmenlere ifade edildi.

HEPİMİZİN SORUMLULUKLARI VAR

Gebze İlyasbey Ortaokulu’nda başlayan ve tüm ilçeye yayılması için çalışma başlatılan “Evden Okula, Haydi Anneler Spora’’ projesinin için Başkan Karaosmanoğlu, beden eğitimi öğretmenleriyle çalışmanın kapsamı üzerinde bilgi paylaşımında bulundu. Sağlıklı bir toplumun oluşması için okullarda yapılacak bilgilendirme ve pratiğe dönüşmüş çalışmaların öneminin vurgulandığı buluşmada Başkan Karaosmanoğlu, “Hayatı güzelleştirmek, insan emeğinin ve donanımının eseridir. Hepimizin insanlarımız üzerinde sorumlulukları var. Hep beraber çok güzel işler yapacağız. Kalkınma ve gelişme öğretmenlerimizin katkısıyla olur. Sağlıklı bir toplumun oluşmasında da sizlerin özverisi önemli bir etkendir” dedi.

TAŞIN ALTINA ELİNİZİ KOYMALISINIZ

Sağlığın tüm servetin harcansa dahi geri kazanılamayacağının altını çizen Başkan Karaosmanoğlu, “Öğrencilerimizin annelerini mutlu edersek, inanın toplum da mutlu olur. Çok açık ve nettir ki; mutluluğumuzu sağlıklı bir hayata borçluyuz. Bununla birlikte, yetiştirdiğimiz güzel evlatlar da bizim mutluluk kaynağımızdır. İşte bu noktada beden eğitimi öğretmenlerimizden, bedenen ve ruhen sağlıklı anneler için taşın altına ellerini koymasını istiyoruz. Herkesin hayata güzel baktığı bir Gebze ve Kocaeli̇ istiyorum. Belediyeler olarak birçok hizmet veriyoruz. Fakat insanımızı asla ama asla ihmal etmemeliyiz. Bu proje Nagehan öğretmenimizin kendiliğinden başlattığı bir hizmettir. Bu projeye inandığımız için bütün okullarımızla birlikte spor için seferberlik ilan ediyoruz” diye konuştu.

BU PROJE KAPSAMINDA OKULLARIMIZ YARIŞMALIDIR

“Evden Okula, Haydi Anneler Spora’’ projesini sahiplendiklerini de belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Bu çalışma kapsamında okullarımız ve beden eğitimi öğretmenlerimiz birbirleriyle yarışmalıdır. Hatta her mahalle de birbirleriyle yarışsın. Bütün öğretmenlerimizin bu projeyi önemseyerek, bu çalışmaya sahip çıkacaklarına inanıyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak gençlik kamplarımız olduğunu da belirtmek isterim. Bu nedenle beden eğitimi öğretmenlerimize destek vereceğiz. Ancak bu projede hangi okul ve öğretmenimiz taşın altına elini sokmuş ve sorumluluk almışsa destek noktasında önceliklerimiz o okullar olacak” diyerek sözlerini tamamladı.

KÖŞKER: GELECEK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

‘’Spor sadece zayıflamak için değildir’’ diyen Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de, “Muhakkak ki; sağlıklı yaşam üzerinde sporun çok büyük bir etkisi vardır. Özellikle diyabet ve tansiyon hastalığı üzerine olumlu etkisi olduğunu hepimiz biliyoruz. Gençlik üzerinde eğitim çalışmalarını gerçekleştirirken, beş yaşından itibaren çocuklarımıza da hizmet veriyoruz. Spor ve sanat alanında gençliğimiz katkı verirken, gelecek için de çalışıyoruz. Aile ve çocuklarla iletişim kurarak sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı veriyoruz. Gebze ilçemiz “Evden Okula, Haydi Anneler Spora’’ projesinde pilot bölge oldu. Bu bakımdan bu proje beden eğitimi öğretmenlerimizle büyüsün istiyoruz” açıklamasını yaptı. Konuşmalar sonrası karşılıklı soru cevap kısmıyla projenin tüm detayları ele alındı. Toplantıya AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bekir Köksal, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (KASKF) Başkanı Murat Aydın ve diğer yöneticiler de katıldı.

Başkan Karaosmanoğlu, ”Din hizmetleri adanmışlık gerektirir”

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Din Görevlileri Derneği Başkanı Zekeriya Acar ve yönetimi makamında ağırladı. Yeni seçilmeleri dolayısıyla görevlerinde başarılar dileyen Başkan Karaosmanoğlu, “Din hizmetleri adanmışlık gerektirir. Tam görev anlayışıyla hizmet edecek din görevlilerimiz fedakârlık yapmaya devam etmelidir. Kur’an-ı Kerim’i okuyamayan ve Peygamberimizi tanıyamayan birey kalmayacak şekilde, sistemli çalışmalara devam edilmelidir” dedi.

ASLA ZORAKİ YAPILACAK BİR GÖREV DEĞİLDİR

Görüşmede din görevlilerin, mahallelerdeki ve köylerdeki vatandaşlardan kopmayarak hizmetlerine devam etmesinin önemini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Ulaşabildiğiniz her kapıyı çalarak, çocuklarımızın başlarını okşayarak ve anlatabildiğimiz herkese din bilgilerinin aktarılmasında hocalarımıza büyük bir görev düşmektedir. Bu hizmet asla zoraki yapılacak bir görev değildir. İşine âşık ve büyük gayretlerle görevlerini ifa eden din görevlilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

4-6 YAŞ HAYATİ BİR ÖNEME SAHİPTİR

Gölcük Din Görevlileri Derneği’nin ziyaretinde, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başlattığı ve Büyükşehir Belediyesi’nin de destek verdiği 4-6 yaş ana sınıfı projesinin çok önemli bir proje olduğu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Burada görev yapan her çalışan bilmelidirler ki; geleceğin sahipleri küçük yavrularımıza doğru bilgileri aktarmakla görevliler. Hem dinimizi, hem Peygamberimizi, hem de gelecekteki iyi insan olma anlayışını o berrak beyinlere aktarmakla vazifelilerdir. Bu çok ama çok, hatta hayati bir görevdir. Bunda asla gevşeklik ve önemsememek yapılamaz” diyerek sözlerini tamamladı.

Diş Fakültesi Hastanesi’ne ulaşım daha kolay olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kent genelinde yol yapım çalışmalarını sürdürüyor. Başiskele’de çalışma yapan Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri Kullar ve Yuvacık’ı birbirine bağlayan Hürler Caddesi’nde (Ortadil Yolu) kestirme yol yapıyor. Çalışmayla Kocaeli Üniversitesi Diş Fakültesi Hastanesi ulaşım daha kolay olacak.

600 METRE YOL

Kullardan kestirme bir şekilde Diş Fakültesi Hastanesi’ne ulaşmak isteyen vatandaşlar çalışmanın tamamlanmasıyla bu yolu kullanabilecek. 600 metre uzunluğundaki yol bölümü 8 metre genişliğinde yapılıyor. Caddenin bir tarafı 4 buçuk metre genişliğinde bisiklet ve yürüyüş yolu, diğer tarafı 2 buçuk metre bisiklet ve yürüyüş yolu olarak uygulanıyor.

2100 TON ASFALT

Yol imalatının tamamlandığı kısma bin 400 ton asfalt serildi. Çalışmanın yapıldığı yol bölümüne toplam 2 bin100 ton asfalt serilecek. Devam eden çalışmada yürüyüş yolunun uygulamaları devam ediyor. Hürler Caddesi’nde (Ortadil Yolu) Yuvacık’a ulaşımda da alternatif bir yol olacak.

Eğitimler çevre bilincini artırıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çevre yatırımlarının yanı sıra bilinç oluşturma adına gerçekleştirdiği eğitimler de sürüyor. Okullarda ve KO-MEK kurs merkezlerinde verilen eğitimler sonucunda çevreye duyarlı bireyler yetişiyor. Eğitimlerde atıkların çevreye verdiği zararları gören vatandaşlar geri dönüşüm konusunda da duyarlılık gösteriyor. Vatandaşlar artık atık pilleri, atık evsel yağları ve elektronik atıkları geri dönüşüm kutularına atarak çevrenin korunmasına katkı sağlıyor.

6 BİN 500 ÖĞRENCİYE EĞİTİM

Okullarda Çevre Eğitimi Seferberliği kapsamında Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından verilen “Çevre Eğitimi” hız kesmeden devam ediyor. İlkokul ve ortaokul öğrencileri başta olmak üzere tüm okullarda, öğrencilerin çevre duyarlılığının arttırılması adına 2016 yılı içerisinde 50 ayrı okulda 6 bin 500 öğrenciye eğitim verildi.

OKULLARDAKİ EĞİTİM EVLERE ULAŞIYOR

Kocaeli’nin tüm ilçelerinde yaygınlaştırılan eğitim programında, atıkların yönetimi, çevre kirliliği, geri dönüşüm konularında bilgilendirilen öğrencilerin; evlerine gittiklerinde anne ve babalarına dikkat etmeleri gerekenlerle ilgili uyarıda bulunacakları belirtiliyor. Böylelikle okullarda verilen eğitimler evlere kadar ulaşıyor. Öğrencilerin eğitimleri sonunda sorulan sorularla bilgilerinin kalıcı olduğu ortaya çıkıyor.

GERİ KAZANIM EĞİTİMLERİ VERİLİYOR

Ambalaj atıkları, atık piller, elektrikli ve elektronik atıklar ve bitkisel atık yağların kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımı konularında eğitimlerde veriliyor. 1 ton kağıt-kartonun geri dönüştürülmesiyle yaklaşık 17 adet ağacın kesilmesinin önüne geçiliyor. 1 adet kalem pilin atık pil kutusunda toplanmasıyla 4 metreküp toprağın kirlenmesi önleniyor. 1 litre atık yağın denizlere, göllere ve akarsulara dökülmesinin önlenmesiyle de 1 milyon litre içme suyunun temiz kalması sağlanıyor.

HEDEF 10 BİN ÖĞRENCİ

Eğitimlerde bu bilgileri alan öğrenciler hemen uygulamaya koyuluyor. Öğrenciler bu bilgilendirmelerle çevre kirliliğinin önlenmesinin insanların kendi elinde olduğunun farkına varıyor. Bu yılsonuna kadar okullarda verilecek eğitimlerle yaklaşık 10 bin öğrenciye ulaşılması hedefleniyor. Okullarda verilen eğitimler, öğrencilerle velilerinin çevreye olan duyarlılığının arttırılmasında büyük rol oynuyor. Geri dönüşüm kapsamında atık pil toplama çalışmalarında yapılan toplama kampanyalarının da etkisiyle 2016 yılının ilk 6 ayında 18 bin 805 kilogram atık pil toplanarak çevreye zararı önlendi.

4 yılda 18 bin Öğrenciye Su ve Çevre Bilinci Eğitimi

Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü işbirliği ile öğretmen ve öğrencilere yönelik sosyal sorumluluk projesi kapsamında verdiği “Su ve Çevre Bilinci” seminerlerini sürdürüyor. Son olarak Körfez General Edip Beyoğlu İlkokulu öğretmen ve öğrencilerine seminer veren İSU Genel Müdürlüğü, geçen 4 yıllık sürede 96 okul ile 14 bilgi evinde eğitim gören 18000 öğrenci ile görevli öğretmene su ve çevre bilinci eğitimi verdi.

KAYNAKLAR ÇOĞALDI, KAYIP KAÇAK AZALDI

Küresel ısınma, bilinçsiz su kullanımı ve artan nüfus ile birlikte tatlı su ihtiyacı da her geçen gün artıyor. Kocaeli’nin içmesuyu ihtiyacını karşılayan İSU Genel Müdürlüğü, sanayileşme ile birlikte sürekli nüfusu artan şehrin içmesuyu ihtiyacını karşılamak için bir yandan yeni kaynaklar oluştururken bir yandan da yatırımlar ile kayıp ve kaçakların azaltılmasını sağlıyor. Yuvacık ve Namazgah barajları, Denizli göleti, Sapanca gölü ve derin su kuyuları ile kaynakları çoğaltan Kurum, kayıp kaçakları da yüzde 26 seviyesine indirdi.

4 YILDIR EĞİTİMLER VERİLİYOR

Yatırımlarını sürdüren Kurum, özellikle genç nüfusta su ve çevre bilinci oluşturulması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü işbirliği ile ilkokul ve bilgi evlerinde seminerler düzenliyor. Kurumun Eğitim Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen eğitimler 4 yıldır sürdürülüyor. Bu yıl ki eğitim döneminde ilk olarak Körfez General Edip Beyoğlu İlkokulu öğrencilerine su ve çevre bilinci eğitimi verildi. Tütünçiftlik Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Okul Müdürü Bilal Sürücü, İSU Eğitim Şube Müdürü Ali Fazıl Demir,Körfez Şube Müdürü Muharrem Bektaş, okul yönetici ve öğretmenleri ile öğrencilerden oluşan 310 kişi katıldı.

ÖĞRENCİLERE SU VE ÇEVRE BİLİNCİ

Okul Aile Birliği üyelerinin de katıldığı seminerde eğitim veren Şube Müdürü Ali Fazıl Demir, su ve çevre bilincinin oluşturulması için özellikte ilkokul öğrencilerine farkındalık seminerleri düzenlediklerini söyledi. Su ve çevre bilincinin genç yaşta verilmesini önemli olduğunu ifade eden Demir, kurumun yaptığı çalışmalar ile her geçen gün önemi artan su ile çevrenin korunması için yapılacak önlemler ile tasarruflar hakkında bilgi verdi. Öğrencilerin katılımının da sağlandığı seminerde konuşan Ali Fazıl Demir, dünya kalitesinde içmesuyu sağladıkları Kocaeli’nde suyun çeşmeden içildiğini kaydetti.

EĞLENEREK ÖĞRENDİLER

Programın sonunda öğrencilerde çevre bilinci ve su tasarruf ve kullanımının akılda kalıcı ve eğlenceli yöntemlerle verilmesi için tiyatro gösterisi yapıldı. Öğrencilerin de katılımının sağlandığı doğaçlama tiyatro gösterisinde, bir yandan bilgiler paylaşıldı bir yandan da öğrenciler eğlenerek bilgiler öğrendi.

OKUL YÖNETİCİLERİNDEN TEŞEKKÜR

Okul Müdürü Bilal Sürücü ile Okul Aile Birliği yöneticileri, düzenlenen seminerden ve su ve çevre bilinci için verdikleri bilgilerden dolayı İSU yöneticilerine teşekkür ederek çiçek verdi. Program,hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Büyükakın’dan Çınarlıkent’te ön teslim öncesi inceleme

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Derince Çınarlıkent Konutları’nda ön teslim öncesinde incelemelerde bulundu. Genel Sekreter Büyükakın’a Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, Kent Konut Genel Müdürü Yalçın Özon ve proje sorumluları eşlik etti.

KONFORLU SOSYAL KONUTLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kent Konut A.Ş. tarafından yapılan Çınarlıkent konutlarında incelemelerde bulunan Genel Sekreter Büyükakın, ‘’Projede konutlarımız tamamlanmaya başladı. Ön teslimlerine 28 Kasım’dan itibaren başlayacağımız konutlarda son rötuşlar yapılıyor. Kentimize ve burada ikamet edecek olan vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diliyorum’’ diye konuştu.

28 KASIM’DA ÖN TESLİMAT

Kent Konut tarafından yapılan konutların toplam 418 adedinin 28 Kasım’da ön teslimine başlanacak.1+1, 2+ 1 ve 3+1 olarak planlanan projenin içerisinde farklı donatı alanları da bulunacak.Vatandaşlar ön teslimde dairelerinin kontrollerini sağlayacak.

71 BİN 450 METREKARE ALAN

Çınarlıkent Projesi, 71 bin 450 metrekare alan üzerinde gerçekleştiriliyor. Bunun 34 bin 450 metrekaresinde inşaat çalışması yapıldı. Proje kapsamında aileler için kaliteli bir yaşam vaat eden projede, site içi güvenlik, çocuk oyun grubu, çardak ve oturma grupları, açık otoparklar, merkezi su deposu, mescit ve sosyal tesis alanı yer alıyor.

20 BLOK 568 DAİRE

Çınarlıkent projesinde 20 blok üzerinde 568 daire ve 13 adet işyeri bulunuyor. Proje kapsamında 37 adet 1+1 daire, 387 adet 2+1 daire ve 144 adet 3+1 daire yer alıyor. Yapımı tamamlanan 418 dairenin ön teslimi gerçekleştirilecek.

Laleler bahara hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi baharda boy gösterecek lale soğanlarının ekimine başladı. Sekapark başta olmak üzere Gebze, Başiskele ve yürüyüş yolunun bazı kesimlerine ekilecek lale soğanları gün yüzüne çıkmak için nisan ayını bekleyecek. Sekapark’ın simgesi haline gelen ve gelenekleşen laleler vatandaşların ilgi odağı oluyor. Bu yıl kent genelinde 1 milyon 500 bin lale soğanı ekilecek.

15 TEMMUZ KÖPRÜSÜ

Toplam 10 bin metrekare alana ekilen farklı renklere sahip laleler kenti süsleyecek. Sekapark’a ekilen lalelerle bu yıl farklı figürler ortaya konuyor. Spiderman, kardan adam, penguen ve 15 Temmuz Köprüsü en çarpıcı figürler olacak. Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’na bağlı 130 kişiden oluşan 7ekip, lale soğanı ekimi yapıyor. Ekip çalışmalarında 5 farklı özel tür kullanılıyor.

LALE SATIŞI DEVAM EDİYOR

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep üzerine Belsa önü ile Yürüyüş Yolu’nun Yeni Cuma Fevziye camileri mevkiinde lale satışı yapılıyor. Vatandaşlar aldıkları bu lalelerle nisan ayının ilk haftasında yapılacak ‘En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin’ yarışmasına katılabilecek.

Atatürk, sevdiği şarkılarla anıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kasım ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Atatürk’ün 78. ölüm yıldönümünde, anma programı gerçekleştirdi. Atatürk’ün sevdiği şarkılar, birbirinden özel nağmelerle; Nuray Polat, Tuğçe Erenci ve Neşe Sarısözen tarafından seslendirildi. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde düzenlenen bu özel anma programında Ata’nın severek dinlediği eserler okundu.

ŞARKILAR BİRLİKTE SÖYLENDİ

Atatürk’ü Anma Konserinde birbirinden özel nağmeler mikrofonlardan süzülerek dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi. Katılımın yüksek olduğu bu özel anma programında Atatürk’ün sevdiği şarkılar dinlendi ve hep birlikte eserlere eşlik edildi. Şarkılara eşlik eden katılımcılar fonda Ata’nın fotoğraflarının yer aldığı barkovizyon eşliğinde, Atatürk’ü severek dinlediği şarkılarla andı.

ADD’DEN BÜYÜKŞEHİRE TEŞEKKÜR

Atatürkçü Düşünce Derneği Gebze Şube Başkanı Nilgün Aydın ve dernek üyelerinin de katıldığı anma programı sonunda Büyükşehir Belediyesi ve ADD Gebze Şube Başkanı tarafından solistlere çiçek takdim edildi. ‘’Böyle bir geceyi bizlere yaşattıkları için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim’’ diyen ADD Gebze Şube Başkanı Aydın, Cumhuriyete ve Atatürk’e sahip çıkacaklarına söz verdiklerini ifade etti.

İbrahim KARAOSMANOĞLU

1952 yılında İzmit Yuvacık´ta doğdu. 1977 yılında Marmara Üniversitesi´nden mezun oldu. 1978-1989 yılları arasında Kırıkkale Lisesi, İzmit Endüstri Meslek Lisesi ve İzmit Ortaokulu´nda öğretmen ve yönetici olarak görev aldı.

1989-99 yılları arasında İzmit´te 10 yıl Yuvacık Belediye Başkanlığı yaptı. Ak Parti´nin kuruluşunda Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte aktif olarak görev aldı. Ak Parti Kocaeli Teşkilatında kurucu İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. Daha sonra Başbakan Danışmanı olarak Ankara´da görev yaptı.

Kırgızistan Cumhuriyetinin köklü üniversitelerinden Mahmud Kaşgarî Barskanî Doğu Üniversitesi tarafından “Fahri profesörlük” ünvanı ile Kazakistan Cumhuriyeti Kainar Üniversitesi’den “Fahri doktora” ünvanına layık görülen Karaosmanoğlu, COPPEM-Avrupa-Akdeniz İşbirliği Komitesi asli üyesidir. UCLG-MEWA Dünya Konseyi Üyesi ve aynı organizasyonda üç farklı komitede başkan ve yönetim kurulu üyelikleri görevleri de yürütmektedir. Kent ihtiyaçları paralelinde yaptığı insan odaklı hızlı ve agresif yatırım hamlesiyle, model proje uygulamalarıyla Kocaeli’nin çehresinin değişmesinde ve dünya kenti olmasında önemli bir görev icra eden Karaosmanoğlu; bir çok sivil toplum kuruluşu, ulusal ve uluslar arası yayın organı tarafından çeşitli defalar “Yılın Büyükşehir Belediye Başkanı” seçilmiş ve bir çok “kent ödülüne” layık görülmüştür. “Türk-Macar” dostluğu’ nun geliştirilmesi ve Macar tarihinin önemli ismi “Kral Thököly İmre” anısının Kocaeli’ de yaşatılması maksadıyla, göstermiş olduğu üstün katkılarından ötürü; Macaristan Devleti tarafından Devlet Liyakat Nişanı ile ödüllendirilmiştir. Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB)’nin 09 Mart 2012 tarihinde yapılan genel kurul toplantısında, oybirliğiyle birlik başkanlığına seçilmiştir. Evli ve 5 çocuk babasıdır.

MECLİS ÜYELERİ

 

2014-2019 DÖNEMİ KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ
MECLİS ÜYESİ ÜNVANI SEÇİLDİĞİ PARTİ
İbrahim KARAOSMANOĞLU Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı
Nevzat DOĞAN İzmit Belediye Başkanı AK PARTİ
Aykut BOZKURT İzmit Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
M. Zekeriya ÖZAK İzmit Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
İbrahim BULUT İzmit Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Hasan AYAZ İzmit Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Erhan UYSAL İzmit Belediye Meclis Üyesi CHP
Emine ZEYBEK İzmit Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Özcan ÖZER İzmit Belediye Meclis Üyesi CHP
Adnan KÖŞKER Gebze Belediye Başkanı AK PARTİ
Mehmet BAŞARAN Gebze Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Oya TUNÇEL Gebze Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ufuk EKiNCi Gebze Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Dilek TAN Gebze Belediye Meclis Üyesi CHP
Ergün KAHRAMAN Gebze Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Engin GÜZEL Gebze Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Tuba ŞENSOY Gebze Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Şükrü KARABACAK Darıca Belediye Başkanı AK PARTİ
Mustafa ÖZTÜRK Darıca Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Cafer Teyyar DEMiRDAŞ Darıca Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Yakup KAYA Darıca Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Mustafa İLTEKiN Darıca Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
İbrahim KARSLI Darıca Belediye Meclis Üyesi CHP
Metin SÖYLEMEZ Darıca Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Mehmet ELLİBEŞ Gölcük Belediye Başkanı AK PARTİ
Sedat KUL Gölcük Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Mevlüt DEMIR GölcükBelediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Hüseyin YILMAZ Gölcük Belediye Meclis Üyesi CHP
Berna ABİŞ Gölcük Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Zafer ŞİMŞEK Gölcük Belediye Meclis Üyesi CHP
Serap BIÇAK Gölcük Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
İsmail BARAN Körfez Belediye Başkanı AK PARTİ
Selaattin KABADAYIOĞLU Körfez Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Faruk DENLİ Körfez Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Zeki KURTULUŞ Körfez Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Vahit ERYILMAZ Körfez Belediye Meclis Üyesi MHP
Engin TAŞDEMİR KörfezBelediye Meclis Üyesi CHP
Habip AŞI KörfezBelediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ali Haydar BULUT Derince Belediye Başkanı AK PARTİ
Adnan BALCI Derince Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ayşe MAMAT Derince Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Nihat DEĞER Derince Belediye Meclis Üyesi CHP
Mehmet Ali KARAASLAN Derince Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Hakan KARAKAŞ Derince Belediye Meclis Üyesi MHP
Erdem TOPÇUOĞLU Derince Belediye Meclis Üyesi CHP
Şevki DEMİRCİ Çayırova Belediye Başkanı AK PARTİ
Orhan KESKİN Çayırova Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Fulya Ebru ÖNDER Çayırova Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Bülent KANCA Çayırova Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Abdulkadir HONÇA Çayırova Belediye Meclis Üyesi CHP
Fikriye ÇELiK Çayırova Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Murat TUNÇ Çayırova Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Hüseyin ÜZÜLMEZ Kartepe Belediye Başkanı AK PARTİ
Murat Sabri ÇAKIR Kartepe Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Zafer ARAT Kartepe Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Serap ÖZMEN Kartepe Belediye Meclis Üyesi CHP
Hikmet ÇELEBİ Kartepe Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ahmet ATLI Kartepe Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Selahattin ALTINKAYA Kartepe Belediye Meclis Üyesi CHP
Hüseyin AYAZ Başiskele Belediye Başkanı AK PARTİ
Hikmet TUNÇAY Başiskele Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ahmet KARAASLAN Başiskele Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Murat KILIÇ Başiskele Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Hasan Numan TONKA Başiskele Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Özlem EKŞİ ŞAHİNKAYA Başiskele Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
İsmail YILDIRIM Karamürsel Belediye Başkanı AK PARTİ
Recep ÖZBAKIR Karamürsel Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ahmet PEHLİVAN Karamürsel Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Serpil YILMAZ Karamürsel Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Orhan TANIŞ Karamürsel Belediye Meclis Üyesi CHP
Faik Recai BAYRAKTAR Karamürsel Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ünal KÖKEN Kandıra Belediye Başkanı AK PARTİ
Murat ÖLMEZ Kandıra Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
İrfan KURT Kandıra Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
İsmail AYSU Kandıra Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ali Ahmet GÜNEŞ Kandıra Belediye Meclis Üyesi MHP
Raif YILDIZ Kandıra Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Ali TOLTAR Dilovası Belediye Başkanı AK PARTİ
Enver AYDEMİR Dilovası Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Fatih MERAL Dilovası Belediye Meclis Üyesi AK PARTİ
Osman SÜDAN Dilovası Belediye Meclis Üyesi CHP
AK PARTİ : 63
MHP : 3
CHP : 14
80        + 81
BAYAN : 12
AK PARTİ : 10
CHP : 2

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar