Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya14°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11268 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Partisinin 1. Olağan Kurultayı Yapıldı

26 Mart 2017 - 3 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Partisinin 1. Olağan Kurultayı Yapıldı
Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Partisinin  1. Olağan  Kurultayı  Yapıldı

Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Partisinin  1. Olağan  Kurultayı   bugün Ankara ‘da  yapıldı. Partinin Kurucu  Genel Başkanı Vehbi ŞAHİN  Tüm üyelerin oylarını  alarak  Genel Başkan Seçildi.

 Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Partisinin  1. Olağan  Kurultayı Divan Başkanı  Rahim OLUÇ , Başkan Yardımcısı Nuran Aynur SUSTAN  ,Başkan Yardımcısı  Serhan  ŞAHİN  , Yazman   Azmi  AYTEKİN   görev yaptı.

Kurultay’da bir  konuşma  yapan Genel Başkan Vehbi ŞAHİN” Türkiye Ekonomi ve Kalkınma  Partisi  1 Eylül 2014 Günü Kurulmuştur. “Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Partisi, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası, Siyasi Partiler Kanunu, Seçim Kanunları, temel insan haklarını güvence altına alan uluslararası sözleşmeler ve ilgili diğer mevzuat esasları çerçevesinde siyasi faaliyette bulunmak maksadıyla kurulmuş bir siyasi teşekküldür. Türkiye ekonomi ve kalkınma Partisi’nin Kurucusu, ilk Genel Başkanı Vehbi ŞAHİN’dir.Partinin Genel Merkezi ANKARA’da olup kısaltılmış adı TEKP, hususi işareti Türkiye Haritası ve ayyıldız ve zeytin dalı sembolümüzdür Türkiye Ekonomi ve Kalkınma  Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine; Atatürk’ün onurlu, tam bağımsızlıkçı çizgisine bağlı; maneviyatçı, demokratik insan hak ve hürriyetlerini evrensel hukuk çerçevesinde benimseyen ve barışçı bir milliyetçilik anlayışına dayalı; hak, hukuk ve meşruiyetten yana bir ülke ve devlet idaresini gaye edinmiştir. Millî, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin, birlik ve bütünlük içinde gelişmesini ve “kerim devlet” anlayışı ile halkına daha iyi bir kamu hizmeti sunabilmesini sağlayacak biçimde çağdaş bir yönetim yapısına kavuşturulmasını elzem görüyoruz. Demokratik anlayışımız tamamen hür bir milli iradedir.İktisadî karar ve uygulamaların “Milli İktisat Siyaseti” zihniyetiyle gelişen ve değişen dünyanın ekonomi kuramları harmanlanarak üretimin desteklenmesi ve âdil bir bölüşümün gözetilmesi mantığı içinde ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Muhtaçlarına bakan bir toplum dokusu, millî varlığımızın da vicdanıdır. Dışarıdan müdahalelerle iktisadî ve sosyal yapımızın tahrip edilmesine izin verilemez.

Dış Siyasette, Türk Devletleri ile iktisadî, sosyal ve kültürel birlikler kurmaya yönelen; bölge ülkeleriyle işbirliği ve bütün dünya ile yakın ilişki içinde tarihimizin gösterdiği doğrultuda ve siyasî coğrafyamızın imkânlarını değerlendiren çok yönlü ve atak bir anlayıştan yanayız; teslimiyetçi tavırları reddediyoruz.Biz milletimiz, ülkemiz, bölgemiz ve bütün insanlık için iyi niyetle, ahlâkî kaygılarla ve haklı taleplerle yola çıkıyoruz.

Bizler aileyi Türk toplumunun temeli kabul ediyoruz. Bu çerçevede gençliğin güven içinde, özgürce, refah düzeyi yüksek bir şekilde yaşayan, eğitim gören, düşünen ve Türkiye sevdalısı olma ülküsüne bağlı, moral değerlerle donanmış bireyler olmasını öneriyoruz.Türkiye ekonomi ve kalkınma; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ulusu ve ilkesi bölünmez bütünlüğünü gözeten; yurtta ve dünyada barış için çalışan; insanlar arasında din, dil, ırk, mezhep cinsiyet engelli engelsiz ayrımları yapmayan ve gücünü halktan alan bir siyasi kuruluştur. TÜRKİYE EKONOMİ VE KALKINMA PARTİSİ; Dünyada ve Türkiye’de huzuru, barışı ve kardeşliği tesis etmenin milletimizin asli görevi olduğu ülküsüne inanan bir siyasi harekettir.“İktidar”dan millî iktidarı, “millî iktidar”dan millî hizmeti, “millî hizmet”ten ise önce milletimize, sonra komşularımıza ve bütün insanlığa huzur ve mutluluk taşımayı anlıyoruz.

Partimizin ilkesi özetle; Dik duracağız, Düz Yürüyeceğiz ve Doğru söyleyeceğiz. İktidarımızda “Güçlü Türkiye” hedefine Hakk’a dayanarak ve halkla bütünleşerek başaracağız.”Partimiz kurulduğu günden bu yana kurumsal kimliğini tamamlamak adına her türlü çalışmayı yapmıştır. Bu kurultay sonrası partimiz tüm ülkede teşkilatlanarak istediğimiz duruma geleceğine inanıyorum . Kurultayın hayırlara vesile olmasını dilerim . Kurultayda seçilecek tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim . El ele vererek yüz akıyla TÜRK SİYASET HAYATINDA Tabela partisi olmadığımızı göstermek üzere yola çıktık ve yolumuza devam ediyoruz hepinize saygılar sunuyorum.”dedi

Yapılan Seçimlerde

Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyeleri

Rahim   Oluç ,Ayhan İzol,Ali Tok   ,Zikri    Karakoç   ,Remezan   Şahin   ,Levent     Şahin        ,Çetin   Danışman   ,Serhan    Şahin    ,Bahri    Ebrinç  ,Atanur   Akaltun    ,İsmail    Baraka   ,Nuran Aynur Sustan  ,Muhittin   Çelik  ,Cevdet Demir,Murat Kılıçaslan,Mehmet Durak,Ferit  Yılmaz   ,Mehmet Emin Yardım,Kenan  Gür,Habib Koç,Turgut Güleroğlu,Atilla Konakçı,Ahmet  Çekiç,Melik Can Gedikli,Semih Er,Mustafa Yılmaz,Sibel Bolulu,Timur Bolulu,Burcu Sezer,Ayhan Dursun,İpek Çakır,Firdevs Bayrak  ,Metin Şirin,Turgut Şahin,Veysel Şahin,Gülbat Avcı,Yalçın Avcı,Rıdvan Şahin,Abdin Şahin  seçildiler

Disiplin Kurulu  Üyeleri

Azmi  Aytekin ,Hüseyin Şahin,Abdulrauf  Şahin,Niyazi Şahin,Ekrem Yıldırım,Lokman Aksu,Kadir Karaaslan,Kazım Deniz,Bahattin Avcı,Şefik Avcı,Özcan Torun,Ufuk Çakar,Tahir Yıldırım,Ramazan Torunç, Hasan Balaban   seçildiler

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar