Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya3°CSoğuk

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11095 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğünü Ziyaret etti

10 Şubat 2020 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğünü Ziyaret etti
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY,  İŞKUR Sakarya İl Müdürlüğünü Ziyaret etti

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl  Müdürlüğü’nden bildirildiğine göre;          
        “TÜRK-İŞ BAŞKANI ATALAY, SAKARYA İŞKUR VE SGK’ YI ZİYARETLE, İSTİHDAM FAALİYETLERİ VE SOSYAL GÜVENLİK HİZMETLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDI.

 
        Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün ATALAY, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünü ve aynı kampüste bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğünü ziyaret etti.  Genel Başkan Ergün ATALAY’ ı, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Tekin KAYA, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ ve İŞKUR yetkilileri karşıladı. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, İŞKUR’ un istihdam faaliyetleri ve SGK’ nın sosyal güvenlik hizmetleri hakkında bilgi aldı.

 
        Sakarya İŞKUR İl Müdürlüğü hizmet binasını gezen ATALAY, çalışmalar hakkında bilgi alarak, yeni kurum binasında vatandaşlara daha nitelikli hizmetlerin sunulmuş olmasından dolayı teşekkür etti. Kurumun işleyişi, gerçekleştirdiği iş ve işlemler hakkında bilgi alan Genel Başkan, Kurumun 2020 yılındaki hedefleri hakkında Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA tarafından bilgilendirildi.        

İŞKUR İl Müdürü Tekin KAYA, Kurum Hizmetleri hakkında bilgi verdi. 
        Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA,  “İŞKUR’ un istihdam destekleri yeni yılda da devam etmektedir. Kurum olarak Sakarya’ da işverenlerimizden 2019 yılı içerisinde 28.812 açık iş gücü talebi alınmış ve 27.726 kişi de işe yerleştirilmiştir. Yine 2019 yılı içerisinde İŞKUR’ un işbaşı eğitim programları, istihdam garantili kurslar, girişimcilik eğitimleri ve toplum yararına programlarından 16.551 kişi faydalanmıştır. Diğer taraftan, dezavantajlı gruplardan olan engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe destekleri de yeni yılda devam etmektedir. Bu kapsamda kendi işini kuracak engelli ve eski hükümlüler girişimcilik eğitimlerine katılarak, İŞKUR’ a sunacakları projeleri için 50 bin TL’ ye kadar hibe desteğinden yararlanabilmektedir. Ayrıca, 2019 yılı içerisinde 987 engelli vatandaşımız da istihdam edilmiştir.” açıklamasında bulundu.      

   

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA, 2018 yılı içerisinde hizmete açılan Sakarya İŞKUR hizmet binası hakkında da TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ a bilgi verdi. Bunun yanında, yeni hizmet binasının fiziki ortamının kaliteli hizmet sunumuna elverişli olması bakımından, iş arayan ve işverenler için daha güzel bir ortam sunduğunu, iş görüşmelerinin yeni hizmet binasında daha verimli bir şekilde yapılabildiğini belirtti. 
 
        Emekli maaşı bağlanma gün sayısı 5 güne düşürüldü.        

SGK Sakarya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan ÇAVUŞ, kurum hizmetlerine ilişkin olarak yapmış olduğu sunumda “ SGK’ nın vatandaşlarımıza sunmuş olduğu hizmet kalitesini artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, emekli maaşlarının bağlanma gün sayısını 50 günden 5 güne kadar düşürülmüştür. Ayrıca, tüm SGK borçlanma işlemlerinin müracaat edildiği aynı günde sonuçlandırılabilir hale gelinmiştir. Diğer taraftan, vatandaş memnuniyetini artırmak için halkla ilişkiler biriminin açık ofis sistemiyle yüz yüze hizmet vermektedir.” ifadesinde bulundu.

İŞKUR ve SGK’ ın aynı kampüs içerisinde yapılanmaları hizmetlerinde etkinliği ve verimliliğini artıracaktır. 
        İlin istihdam verileri ve Sakarya İŞKUR ve SGK Müdürlüklerinin hizmetleri hakkında bilgi alan Genel Başkan Ergün ATALAY; “İŞKUR ve SGK’ ın aynı kampüs içerisinde faaliyette bulunmaları da Bakanlığın hizmetlerinin sunumunda etkinliği ve verimliliğini arttıracaktır. Ayrıca, İŞKUR’un yeni hizmet binası da kamu hizmet binalarına örnek teşkil edecek bir yapıdadır. İŞKUR hizmet binasında iş arayanların ve işverenlerin iş görüşmesi yapması da farkındalık oluşturma ve hizmet kalitesi açısından memnuniyet vericidir. Diğer taraftan, işsizliğin azaltılması için yeni istihdam alanlarının oluşturulmasına ve istihdam çeşitliliğinin daha da artırılmasına ihtiyaç vardır.” değerlendirilmesinde bulundu.        

Sakarya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Tekin KAYA, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY’ a teşekkürlerini ifade ederek, nezaket ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi. İl Müdürü Tekin KAYA, aynı kampüste yan yana hizmet vermekte olan İŞKUR ve SGK’ ya yapılan ziyaretin, istihdamın desteklenmesi adına her iki kurum için de motivasyon kaynağı olduğunu ifade etti.” denilmektedir.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar