Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11362 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Turizm Master Planı Olmayan Bölgede Fam-Trip etkinliği

11 Mayıs 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Turizm Master Planı Olmayan Bölgede Fam-Trip etkinliği
Turizm Master Planı  Olmayan Bölgede Fam-Trip etkinliği

II. Doğu Marmara Fam-Trip Bilgilendirmesi

Doğu Marmara Bölgesi’nin yurt dışı hedef pazarı olan Orta Doğu’ya yönelik olarak önde gelen seyahat acentelerine bölge turistik destinasyonları ve yeni tesis altyapısını tanıtmayı amaçlayan II. Doğu Marmara Fam-Trip etkinliği ekte sunulan program kapsamında 11-14 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) koordinasyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türk Hava Yolları’nın işbirliği ve sponsorluğunda; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri işbirliği ve Mercan Turizm desteği ile gerçekleştirilecek etkinliğe; Bahreyn (Bahreyn), Doha (Katar), Abu Dabi ve Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) ile Cidde, Dammam, Medine ve Riyad’dan (Suudi Arabistan) 34 turizm profesyoneli katılım sağlayarak Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’da bulunan turistik destinasyonları ve tesisleri inceleme imkânı bulacaktır. Ayrıca etkinliğin son günü bölgemizdeki otel ve turizm acenteleri ile Orta Doğu’dan gelen turizm profesyonellerini bir araya getiren işletmeler arası bir sektör toplantısı (B2B) gerçekleştirilecektir.

MARKA tarafından kurulduğu 2009 yılından itibaren turizm ve bölge tanıtım çalışmaları, Bölge Planı ve Bölge Planı ile ilgili alt strateji belgelerince belirlenen amaçlara yönelik olarak düzenlenmektedir. Bölge Planı’nda 2023 için hedef konulan 500 bin yabancı turist ve 2,1 ortalama kalış süresine ulaşmada belirlenen adımlar uygulanmaktadır. Bu kapsamda önemli bir organizasyon becerisi gerektiren ve somut sonuçlar üreten Fam-Trip etkinliklerinin ilki 2012 yılında Doğu Marmara ölçeğinde yine bölgemizin hedef pazarı olan Orta Doğu’ya yönelik olarak başarıyla gerçekleştirilmişti. 2016 yılında ikinci kez yapılacak Fam-Trip etkinliği ile Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında olmayı hedefleyen Doğu Marmara Bölgesi’nin her geçen gün nitelik ve nicelik yönünden gelişen turizm kapasitesi tanıtılacaktır.

giris

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) verilerine göre kişi başı turizm harcaması en üst sıralarda yer alan Körfez pazarı turizm talepleri ile doğal ve turistik yapısı örtüşen Doğu Marmara Bölgesi’nde yapılan yeni yatırımlarla artan turizm kapasitesine Doğu Marmara insanının konukseverliği ve içtenliği eklendiğinde Doğu Marmara’nın Türk Turizminde yeni  çekim merkezi olacağı öngörülmektedir.

Turizm Master Planı  Olmayan Bölgede Fam-Trip etkinliği yapılması  ne  kadar  başarılı olur  onuda  takip edeceğiz

Sakarya’da  Tarım Master Planı olmayınca  olanlarıda  hatırlatalım

ergenearalık71aralık70aralık60aralık56aralık57tarım1111tarımdasusaksıdatarım5saksıdatarım2tarımolmus2tarımolmus4tarım_uygulamaprojessi

 

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar