Dolar : Alış : 7.3985 / Satış : 7.4118
Euro : Alış : 9.0044 / Satış : 9.0206
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11116 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TÜMSİAD Şanlıurfa’ya 200 işadamıyla çıkarma yaptı.

17 Mart 2016 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»TÜMSİAD Şanlıurfa’ya 200 işadamıyla çıkarma yaptı.
TÜMSİAD Şanlıurfa’ya 200 işadamıyla çıkarma yaptı.

Ankara’da yaşanan terör olayının ardından TÜMSİAD birlik ve beraberlik mesajı vermek ve yatırımlardaki kararlılığı göstermek üzere Şanlıurfa’ya 200 işadamıyla çıkarma yaptı. TÜMSİAD Bölgesel İstişare Toplantısı’nda Şanlıurfa ve bölgenin sorunları ile çözüm önerileri tartışılırken, 4. İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nın da açılışı yapıldı

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) heyeti, yaşanan terör olaylarının ardından Bölgesel İstişare Toplantısı’nı Şanlıurfa’da düzenledi. TÜMSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özbek ve Genel Sekreter Dr. Osman Kapıcıoğlu başta olmak üzere Yönetim Kurulu Üyeleri ile bölgedeki şube başkanlarının yanı sıra Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi’nin de katıldığı toplantıda, teröre karşı birlik ve beraberlik mesajları verildi ve yatırımların hız kesmeden devam edeceğinin altı çizildi. Toplantının ardından bölgedeki ekonomiyi canlandırması beklenen 4. İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nın da açılışı yapıldı.

Yatırımlar hız kesmeyecek

Ankara’daki saldırıyı kınadıklarını belirten TÜMSİAD Genel Sekreteri Dr. Osman Kapıcıoğlu, TÜMSİAD üyelerinin yatırımlarına devam edeceklerini açıkladı. Kapıcıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye çok güçlü ve istikrarlı bir ülke. Terör olaylarına verilebilecek en güzel cevap da bugün burada olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizi göstererek ülkemizin büyümesine aracılık edecek yatırımları kararlılıkla yapmaya devam etmektir.

Mülteci sorunu masaya yatırıldı

Şanlıurfa ve bölgenin geleceğinin konuşulduğu toplantıda Kapıcıoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Bölgede yaşanan olaylara rağmen güçlü bir iş dinamiği bulunuyor, bu açıdan bu dinamiği harekete geçirmek büyük önem taşıyor. Suriyeli mülteciler bölge ekonomisi için çözüm bekleyen en öncelikli konu. Mültecilere verilmeye başlanan çalışma izinleriyle sistemin içine girmesi ekonomimiz açısından faydalı olacak. Özellikle inşaat ve tekstil başta olmak üzere pek çok alanda istihdam edilmesi beklenen mülteciler, üretim sektörlerinde ilgi görmeyen pek çok vasıfsız işe talip durumda. Bölgede üretime dayalı sektörlerde vasıfsız eleman açığı nedeniyle fabrikalar tam kapasite çalışamıyor. Bu noktada Suriyeli mültecilerin çalışma izinlerini alarak üretime dâhil olması hem firmalar için avantaj sağlayacak hem de kayıt içinde çalıştıkları için ülke ekonomisini canlandıracak.”

DrOsman_Kapicioglu_

Güneydoğu’da fuar kültürü kalıcı hale gelmeli

TÜMSİAD Heyeti, istişare toplantısının ardından bu yıl Şanlıurfa’da dördüncüsü düzenlenen İnşaat, Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdi. Farklı sektörlerden temsilcileri buluşturan fuarın açılışını TÜMSİAD Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Özbek, TÜMSİAD Genel Sekreteri Dr. Osman Kapıcıoğlu ve TÜMSİAD Şanlıurfa Şube Başkanı Sadık Sade, Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile birlikte gerçekleştirdi.

Kapıcıoğlu, “Çeşitli illerden gelen yaklaşık 200 TÜMSİAD üyesi işadamının katıldığı fuar, Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu ekonomisine önemli katkı sağlayacak. Hedefimiz, Güneydoğu Anadolu’da fuar kültürünü kalıcı hale getirerek, bölgenin önünü açmaktır” diye konuştu.

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar