Dolar : Alış : 7.5096 / Satış : 7.5231
Euro : Alış : 8.9643 / Satış : 8.9804
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11356 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Tüm Partililer 15 Temmuz Meydanı’nda

01 Ağustos 2016 - 4 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Tüm Partililer 15 Temmuz Meydanı’nda
Tüm Partililer 15 Temmuz Meydanı’nda

15 Temmuz darbe girişiminin püskürtülmesinden bu yana meydanları boş bırakmayan Zeytinburnulular demokrasi nöbetine devam ediyor. 15 Temmuz Meydanı’nda toplanan vatandaşları yalnız bırakmayan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da Zeytinburnulularla birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar nöbet tuttu.

15 Temmuz gecesi gerçekleşen darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Milletime çağrı yapıyorum, meydanlara inin, bunlara en güzel cevabı meydanlarda verelim. Bu darbe girişiminin başarılı olacağına asla inanmıyorum. Tarih boyunca darbecilerin hiçbiri başarılı olamamıştır.” Çağrısı üzerine sokaklara dökülen Zeytinburnu halkı, tüm yurtta olduğu gibi 17 gündür meydanları boş bırakmadı. Sabaha kadar devam eden demokrasi nöbetinde 7’den 70’e binlerce Zeytinburnulu, milli iradeye sahip çıkıyor.

PAZAR GECESİNE KADAR DEVAM

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın yaptığı konuşmada, “Eski adıyla Zeytinburnu Meydanı, yeni adıyla 15 Temmuz Meydanı’nda demokrasi nöbetlerine devam ediyoruz. Ben Zeytinburnulu Hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. 15 Temmuz gecesi milli iradeye canları pahasına sahip çıktılar. Hemen arkasından başlayan demokrasi nöbetlerinde yine milli iradeye sahip çıkmaya devam ettiler. Kendilerine müteşekkiriz. Bu alan yaklaşık 50 bin insan alıyor. Her akşam bu meydan doldu taştı. İşte 17’nci akşamdayız ve Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği gibi önümüzdeki pazar akşamına kadar demokrasi nöbetleri devam edecek.”dedi.

ZEYTİN1 ZEYTİN2 ZEYTİN3 ZEYTİN4 ZEYTİN5 ZEYTİN6

ZEYTİNBURNU’NDAN 2 ŞEHİT VAR

Zeytinburnu insanının Türk halkının bir özeti olduğunu belirten Başkan Aydın, Zeytinburnulular fedakar insanlardırlar 15 Temmuz gecesinde Adil Büyükcengiz ve Şuayip Seferoğlu kardeşlerimiz şehit oldu. Onlarca da gazimiz var ama ona rağmen on binlerce vatandaşımız burada demokrasi nöbeti tutmaya ve geleceğine sahip çıkmaya devam ediyor. Rabbim inşallah bu tür acıları bu ülkeye bir daha yaşatmasın. Ama her musibetten çıkarılacak bir ders vardır. Çok dersler çıkardık. Toplumun arasındaki ihtilaflar bana göre ortadan kalktı. Çünkü bu meydanda AK Parti’li, Cumhuriyet Halk Parti’li, Milliyetçi Hareket Parti’li ve diğer partililer hepsi bir arada nöbet tutuyor. Akşamdan sabaha kadar buradalar, sabah da işlerine gidiyorlar. Ben böyle güzel insanlara 17 yıldır hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşıyorum ve Rabbime şükrediyorum.”dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar