Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya11°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11296 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Toyota’nın Yeni Modeli C-HR’ın Hattan Çıkış Töreni Yapıldı

11 Kasım 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Toyota’nın Yeni Modeli C-HR’ın Hattan Çıkış Töreni Yapıldı
Toyota’nın Yeni Modeli C-HR’ın Hattan Çıkış Töreni Yapıldı
Vali Hüseyin Avni Coş ve beraberindekiler, Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayan Toyota’nın, Avrupa’ya da ihraç edeceği, Türkiye’de üretilen ilk Crossover ve Hibrit otomobil olan C-HR’ın banttan inerek seri üretimine başladığı törene katıldı.
 
Törene Vali Coş’un yanı sıra,  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sn. Hasan Ali Çelik, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Sn. Şaban Dişli, Japonya-Türkiye Büyükelçisi Sn. Hiroshi Oka, Toyota Otomotiv Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Hiroshi Kato, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, Ak Parti İl başkanı, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile çok sayıda davetli ve çalışanlar katıldı.
vali
 
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Hiroshi Kato; “Proje için, hükümetimiz ve yerel yöneticilerimizin yatırım ve istihdam ekseninde çok önemli destekleri oldu. Bunun için kendilerine müteşekkir olduğumuzu ifade etmek istiyorum” dedi.
 
Vali Hüseyin Avni Coş konuşmasında; “Toyota’nın yeni modeli ve Türkiye’nin ilk Crossover hibrit aracı C-HR’ın Sakarya’da üretilmesinden büyük bir onur duyuyoruz.
 
Türkiye bölgesinde bir istikrar huzur ve güven ülkesidir. Her ne kadar içerden ve dışardan bir takım şer güçler bu huzur ve güven ortamını bozmaya çalışsalar da en büyük güven kaynağımız olan Milletimizin feraseti, basireti, cesareti, demokrasiye ve istikrara sahip çıkması ile bütün bu tuzaklar ve terör saldırıları etkisiz hale getirilmekte, Türkiye’nin huzur ve istikrar kaynağı bir ülke olmaya devam etmektedir. Türkiye, kendisine güvenenleri, yatırım yapanları hiçbir zaman mahcup etmeyen bir ülkedir.
 
Toyota; çalışanlarıyla, üretimiyle, ihracatıyla, varlığı ve yeni yatırımı ile aynı zamanda Türkiye ve Japonya arasındaki geleneksel işbirliğine yeni halkalar eklemektedir. Karşılıklı işbirliğiyle Türk-Japon dostluğu daha da gelişecek ve emsalsiz bir noktaya ulaşacaktır. Yeni C-HR modelinin Toyota’ya, ülkemize ve tüm tüketicilere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından Türkiye’de üretilen Toyota C-HR modelinin banttan indirilişi sebebiyle kesilen kurdelanın ardından Vali Coş mini bir test sürüşü de gerçekleştirdi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar