Dolar : Alış : 7.3708 / Satış : 7.3841
Euro : Alış : 8.9420 / Satış : 8.9581
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya17°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11277 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Toros Tarım Türkiye’de Tanıtım Turuna Çıkıyor

05 Eylül 2017 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Toros Tarım Türkiye’de Tanıtım Turuna Çıkıyor
Toros Tarım Türkiye’de Tanıtım Turuna Çıkıyor

Toros Tarım Türkiye’de Tanıtım Turuna Çıkıyor

Toros Tarım 12 İlde Çiftçilerle Buluşacak

Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Grubu, Türkiye genelinde 12 şehri kapsayan uzun soluklu bir tanıtım turuna çıkıyor. “Tarım neredeyse Toros oradadır” mottosuyla yola çıkan Toros Tarım, 7 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında Türkiye’yi bir uçtan bir uca dolaşacak ve çiftçilere bire bir temas edecek.

Toros Tarım tanıtım turu boyunca çiftçinin refah seviyesini yükseltmeyi ve tarımsal faaliyetlerin ekonomide hak ettiği konuma gelmesi anlayışıyla geliştirdiği Organomineral gübrelerini, Ultra 33N ürününü ve Toros Çiftçi uygulamasını anlatacak.

Tarımda verimlilik ve kalitenin yükseltilmesi için Türkiye’de tarım alanında yenilikçi çalışmalar yapan Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Grubu Toros Tarım, “Tarım neredeyse Toros oradadır” mottosuyla Anadolu yollarına düşüyor. Anadolu Motor’un düzenlediği tanıtım turuna katılarak 7 Eylül – 7 Ekim tarihleri arasında Türkiye genelinde 12 şehirde çiftçilerle buluşmaya hazırlanan Toros Tarım, tur kapsamında düzenlenen tarla etkinliklerinde organomineral gübrelerini, Ultra 33N ürününü ve Toros Çiftçi uygulamasını çiftçilere anlatmayı hedefliyor.

Çiftçilerle bire bir temas edecek olan Toros Tarım, tur süresince Yozgat, Ankara, Eskişehir, Bursa, Edirne, Sivas, Kayseri, Adana, Hatay, Diyarbakır, Mardin ve Urfa’yı ziyaret edecek. Tarla etkinliklerinde ürün tanıtım ve testlerinin yanı sıra çiftçilerin keyifli vakit geçirebilecekleri çeşitli aktiviteler de düzenlenecek. Ayrıca düzenlenecek tarla etkinliklerinde yapılacak çekilişle tarla sahibi bir talihli çiftçiye OM 20.20 ürünü hediye edilecek ve çiftçilerle ekim yapıp ürün test edilecek.

Toros Tarım yenilikçi yaklaşımıyla akıllı ve sürdürülebilir tarımı teşvik ediyor

Toros Çiftçi uygulaması, Türkiye’de tarım sektöründe veri toplama, hava koşullarına ve toprak özelliklerine göre gübreleme gibi konularda teknolojik imkânların kullanılmasını teşvik etme ve bu yolla tarımı akıllı ve sürdürülebilir kılma maksadıyla hayata geçirildi. Toros Tarım bu uygulama ile hava, toprak ve bitki verilerini bir araya getirerek çiftçilerin faaliyetlerine yönelik öneriler geliştiren bir tarımsal karar destek platformunu internetten ve mobil cihazlardan çiftçilerin hizmetine açtı. Uygulama, tarlanın koordinatına, anlık hava durumu, toprak özellikleri ve verim beklentisine göre çiftçimize gübreleme önerileri sunarak tasarruf ve verim artışı sağlamayı hedefliyor.

Toros Tarım bitkinin ihtiyaç duyduğu besin elementlerini,doğal kaynaklarla elde edilmiş organik materyallerle birleştirilerek üretilen ve talebin her geçen gün biraz daha arttığı organomineral gübreleri de ürün gamına ekledi. Gübre üretimi alanında Türkiye’deki toplam kurulu üretim kapasitesinin yüzde 38’ine sahip olan Toros Tarım, yoğun Ar-Ge çalışmaları akabinde belli oranda organik madde içeren organomineral gübre kullanımını ve doğru kullanımla verimliliği nasıl artırdığını da tur kapsamında çiftçilere anlatacak.

Toros tarım bitkisel üretimde %33 N (Azot) içeren amonyum nitrat gübresinin kullanımının yasaklanmasından sonra üst gübrelemede bu eksikliği gidermek için üretime başladığı Ultra Azot markalı %33 N (Azot) ve %25 (SO3) Kükürt içeren gübresini bu yolculuk sırasında çiftçilerle buluşturacak.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar