Dolar : Alış : 7.4485 / Satış : 7.4619
Euro : Alış : 9.0235 / Satış : 9.0397
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya4°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11100 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Toplu Taşımada Çok Koltuklu Otobüsler Mutlu Etti

23 Temmuz 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Toplu Taşımada Çok Koltuklu Otobüsler Mutlu Etti
Toplu Taşımada Çok Koltuklu Otobüsler Mutlu Etti

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 53 koltuklu yeni otobüsleri, 7 ilçede yaşayan vatandaşlara uzun mesafe yolculukta büyük rahatlık sağladı.

İlçeler arası ulaşımda konfor memnuniyeti.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin toplu taşıma filosunu 53 koltuklu otobüslerle güçlendirmesi 7 ilçede yaşayan vatandaşlar arasında büyük memnuniyet yarattı.  Aladağ, Ceyhan, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Pozantı ve Yumurtalık sakinleri,  kent merkeziyle ilçeler arasında klimalı, çok koltuklu otobüslerin sefere başlamasıyla daha konforlu toplu ulaşımın keyfini yaşamaya başladı.

Untitlotobsed-1

HAZİRAN SONUNDA SEFERLER BAŞLADI

Adana’da günde ortalama 100 bin vatandaşın toplu ulaşımını sağlayan Adana Büyükşehir Belediyesi, otobüs filosunu 53 koltuklu, toplam 85 yolcu kapasiteli 10 adet TemsaTourmalin marka otobüsle güçlendirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, geçen haziran sonunda törende kent merkeziyle ilçeler arasında düzenli sefer yapacak yeni otobüsleri hizmete aldı.

YENİ OTOBÜSLER DE ENGELSİZ

Engelli vatandaşların tekerlekli sandalye ile binişlerini sağlayan liftleri bulunan, yolcuların el bagajlarını koyabileceği bölmeleri olan yeni otobüsler, Aladağ, Ceyhan, İmamoğlu, Karataş, Kozan, Pozantı ve Yumurtalık ilçelerinde yaşayan vatandaşlara daha konforlu toplu taşıma hizmeti sağladı. Sabah 06.00’dan itibaren seferlere başlayan belediye otobüsleri, akşam 20.00’a kadar ucuz ve kaliteli ulaşımını sürdürürken, vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdi.

“BAŞKANIMIZ SÖZLÜ’DEN ALLAH RAZI OLSUN”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teşekkür edip, hayır dualarını ifade eden Adanalılar, “Başkanımız  HüseyinSözlü’den Allah razı olsun. Yeni otobüslerle rahat koltuklarda oturarak, klimalı ortamda terlemeden ulaşım sağlıyoruz. Şehirlerarası otobüslerdeki konforu aratmayan yeni otobüslerin toplu taşıma hizmeti vermesinden çok memnunuz” diye konuştular.

Ceyhan’da Büyükşehir’in Hukuk Zaferi

Ceyhan’da Büyükşehir’in Hukuk Zaferi

Ceyhan’daki park işgali sona erdi, Büyükşehir mahkeme kararı ve polis eşliğinde 4 parkın yetki ve sorumluluk devrini aldı.

Ceyhan’da halkın kullanımına açık olan ve 10 dönümden büyük olduğu için yasal mevzuat gereği Büyükşehir Belediyesi’ne devri mahkeme kararıyla gerçekleşen Büyük Atatürk Parkı, Rauf Denktaş Parkı, Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Parkı ve Sarımazı Tekeli Parkı’ndaki Ceyhan Belediyesi işgali sona erdi. Böylece, 3 Temmuz 2015’teki mahkeme kararı, fiili olarak 22 Temmuz 2016’da uygulanabildi. 

Konuyla ilgili yetki devrini Büyükşehir’e veren mahkeme kararının Ceyhan Kaymakamlığı’na iletilmesine rağmen, 4 parktaki Ceyhan Belediyesi’ne ait tabelaların sökülmemesi ve  parkların bakımının yapılmaması üzerine, Büyükşehit Zabıta ve Park Bahçeler ekipleri, mahkeme kararı ve polis gözetiminde, yetki ve sorumluluğu almak için parklara gitti.

Mahkeme kararıyla parklara giden ve Ceyhan Belediyesi’ne ait tabelaları sökmeye başlayan Büyükşehir Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı çalışanlarına ve Büyükşehir  Zabıtası görevlilerine, Ceyhan Belediyesi çalışanları müdahale etmek istedi. Mahkeme kararı polis eşliğinde kendilerine iletilen Ceyhan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü elemanları ile Ceyhan Belediyesi Zabıta görevlileri, süre isteyip, tabelaları kendileri sökeceklerine dair sözlü beyanda bulundu. Büyükşehir ekipleri parklarda bakım, onarım, düzenleme ve peyzaj çalışması gerçekleştirmeye hiç zaman geçirmeden başladı.

SUÇ DUYURUSU SÜRECİ

Adana 1. İdare Mahkemesi’nde görülen davada hukuk mücadelesini kazanan Adana Büyükşehir Belediyesi, idare mahkemesinde lehine çıkan karardan sonra Ceyhan Belediyesi’nden 4 parkın acilen devrini istedi. Yargı kararı baz alınarak yapılan istek olumlu yanıt bulmadı. Bunun üzerine Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk hakkında, Büyükşehir Belediye Meclisi kararına  ve mahkeme kararına rağmen 4 adet parkın yetki devrini gerçekleştirmediği gerekçesiyle, Adana Büyükşehir Belediyesi’nce, görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Sonuçta yargı kararına uymak zorunda kalan Ceyhan Belediyesi, parklarla ilgili yetki devrini Büyükşehir Belediyesi’ne bıraktı.

Eğitime Kayıtsız Şartsız Destek

Büyükşehir’den üniversite tercihi yapacaklara danışmanlık hizmeti.

Adana Büyükşehir Belediyesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti vermeye başladı. Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı 11 gençlik merkezinde deneyimli rehber öğretmenler tarafından verilecek olan danışmanlık hizmetinden öğrenciler ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi, bir yandan rutin belediyecilik hizmetlerini sürdürüyor, bir yandan yeni projelerle Adana’da yaşam kalitesini yükseltmek için çaba yarcıyor. Büyükşehir Belediyesi, önemli maliyet ve emek gerektiren çalışmaları yütürürken, sosyal belediyecilik anlayışından da ödün vermiyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatlarıyla Gençlik Merkezlerindeki eğitimin kalite çıtasını her geçen gün yükselttiklerini belirten Gençlik Spor Daire Başkanı Fahri Durukan, danışmanlık hizmetinin, gençlerin geleceğine önemli ölçüde olumlu etki edeceğini kaydetti.

DOĞRU TERCİHLE GELECEĞE DOĞDU ADIM…

Tercih süresinin çok uzun bir süreç olmayacağının altını çizen Fahri Durukan, ‘‘Veli ve öğrencilerin okul araştırmaları  yapmaları ve bunun sonucunda uygun okulları tercih etmeleri lazım. Veliler, tercihlerde öğrencilerin taleplerini göz ardı etmemeli ve onların taleplerine saygı duyarak, güven aşılamalıdır. Sınavda iyi puan almak kadar iyi ve doğru tercih yapmak da bir o kadar değerli ve önemlidir. Unutulmasın ki sınavlarda yanlış kodlama 1 yıl kayba, yanlış tercih 4 yılın heba olmasına, yanlış meslek seçimi ise geri kalan hayatınızda sevmediğiniz, belki de yeteneğizin olmadığı bir mesleği sürdürmek zorunda kalmanıza neden olacaktır.  Değerli veli ve öğrencilerimizi hayatlarının geri kalanına yön verecek bu tercih maratonunda profesyonel kadromuzdan yardım almak üzere gençlik merkezlerimize bekliyoruz. Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü’nün ‘Eğitime kayıtsız şartsız destek verilecek’ talimatı gereği eğitimin ve gençlerimizin her zaman yanında yer alacağız’’ dedi.

Gençlik Merkezleri İrtibat Numaraları:

Seyhan Kıyıboyu: 431 10 30, Sarıçam: 341 41 47, Yüreğir: 324 00 10, Seyhan İbo Osman: 228 48 04, Ceyhan: 613 33 10, Yumurtalık: 671 31 21, Feke: 741 31 69, Saimbeyli: 761 31 26, İmamoğlu:          248 28 02, Karataş: 248 28 03, Çukurova: 248 28 01

 

Adana’nın Ulaşımını Rahatlatacak 5 Yeni Proje İçin Kollar Sıvandı

Adana Büyükşehir Belediyesi, 3 köprü, farklı seviyeli kavşak ve otopark rehabilitasyonu için Çukurova Üniversitesi ile işbirliği sağladı.

Büyükşehir projelerine ÇÜ’den teknik destek.

Ulaşımı Rahatlatacak Dev Hamle

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana’nın geleceğine yön verecek projeleri hayata geçirirken Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden teknik danışmanlık desteği sağladı. Başkan Sözlü, 3 köprü, bir farklı seviyeli kavşak ile otopark rehabilitasyonu projelerini gerçekleştirmek üzere İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail H. Çağatay ile teknik danışmanlık protokolü imzaladı.


Başkan Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin planladığı 5 yeni projeyi hayata geçirirken Çukurova Üniversitesi’nin desteğini almaktan büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Başkan Sözlü, Seyhan Nehri üzerindeki iki yeni köprü ile Seyhan ve Yüreğir İlçeleri arasında alternatif güzergah oluşturacaklarını, tarihi Misis Köprüsü yakınında Ceyhan Nehri üzerinde yeni betonarme köprü ile  Adana’nın güneyindeki yerleşimlere ulaşımı kolaylaştıracaklarını söyledi. Başkan Sözlü, Sabancı Merkez Camii yakındaki 900 araçlık kapalı otoparkı müze kavşağına alt geçitle bağlayarak işlevselliğini arttıracaklarını müjdeledi.

SEYHAN’A İKİ, CEYHAN’A BİR YENİ KÖPRÜ

Başkan Hüseyin Sözlü, “Seyhan İlçesi’nde Sular yolunun devamında Cevat Yurdakul caddesini takip ederek Yüreğir İlçesi’nde Orhan Kemal Bulvarı’na ulaşım sağlayacak köprümüzü 30 metre genişliğinde 4 şeritli olacak şekilde yapacağız. Bu yeni köprünün yakınında, İl Sağlık Müdürlüğü önündeki kavşağı da farklı seviyeli kavşak olarak düzenliyoruz. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı, Hacı Sabancı Bulvarı ve Mithat Özsan Bulvarı bu kavşakla rahatlayacak” dedi.
Adana’nın trafik yükünü hafifletecek, ağır vasıta taşıtların kent içine girmeden otoyola ulaşmasını sağlayacak Güney Çevre Yolu’nun yaklaşık 2 kilometre güneyinde yeni bir bulvar planladıklarını kaydeden Başkan Sözlü, “Seyhan’dan Yüreğir’deki Karataş Yolu ve Koza bulvarına ulaşım vermek amacıyla Seyhan Nehri üzerine yine 30 metre genişliğinde 4 şeritli köprümüzü yapacağız. Tarihi Misis Köprüsü’nün yakınında Ceyhan Nehri üzerinde de yapacağımız betonarme köprümüz de Adana’nın güneyindeki yerleşimlere daha kolay ulaşımı sağlayacak” diye konuştu.

900 ARAÇLIK OTOPARKA REHABİLİTASYON

Başkan Sözlü, kent merkezinde otopark sorununa çözüm sağlayacak planlamalar kapsamında Sabancı Merkez Camii yakınındaki 900 araçlık kapalı otoparkı da ele alacaklarını duyurdu. Başkan Sözlü, bu otaparka Fuzuli Caddesi’nin altından hem araç, hem de yaya bağlantısını sağlayacak altgeçidin yeni projeler arasında bulunduğunu bildirdi.
Genel Sekreter Yardımcısı Sinan Gül’ün de hazır bulunduğu protokol imza töreninde söz alan İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail H. Çağatay da Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı projelere teknik danışmanlık desteği vererek Adana’nın gelişimine katkı sağlamaktan büyük onur duyacaklarını vurgulayıp, belediye ile üniversitenin işbirliğinin gelişerek devam etmesini diledi.

ABD’li Guard Briann January Yeniden Adana ASKİ Spor’da

ASKİ’den trasferde tam isabet.

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor iki sezon önce Adana ASKİ forması giyen Amerikalı oyun kurucu Briann January ile yeniden anlaştı.

Adana ASKİ Spor Başkanı Rahmi Pekar, “Briann January transferi bizim için oldukça önemliydi. Antrenörümüz Kaan Artun’un çalışma kimyasına uygun bir oyuncu olduğu için antrenörümüzün uzun süredir ısrarla istediği bir oyuncu. Biz Briann ile geçtiğimiz sezon için de anlaşmıştık ancak WNBA sonrası yaşadığı sakatlık ile sezonu kapatmıştı. Briann January Adanalı basketbolseverlerin çok sevdiği bir oyuncu. Taraftar ile iletişimi oldukça güzel. Briann January transferi hayırlı olsun” diye konuştu.

Briann January halen WNBA’da Indiana Fever takımında 27 dakika ortalama ile 9,6 sayı ve 4,6 asist ortalama istatistik ile oynuyor.

Başkan Sözlü, “Adil ve Popülizmden Uzak Hizmet Anlayışını Benimsiyoruz.”

Muhtarlar doğal koordinatörlerimizdir.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 4 merkez ilçeden bazı muhtarlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle ilgili istişarede bulunulan ve belediyede gerçekleşen toplantıda, muhtarlara seslenen Başkan Hüseyin Sözlü, hizmette adil  olmayı ve siyasi ayrım yapmamayı temel ilke olarak benimsediklerini söyledi.

Sevgi temelli ve diyalogla yapılacak hizmetin, siyasetin ötesinde olduğunu belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Hizmet ederken fanatik, katı bir siyasi beklentiden öte, samimi olmalıyız. İnsanca beklentilerle diyalogları temellendirmek, hizmetimizi verimli hale getirmek, Adanamıza, sizlerin de katkısıyla mahallelerimize özelde iyi hizmet etmek, oranın insanlarını mutlu kılmaya çalışmak, toplumsal hayatta bize çok şey kazandıracaktır. Böylece insan olmanın, millet olmanın, hemşehri olmanın, Adana’da büyük bir aile olmanın gereklerini yerine getirmiş oluruz. Hizmetlerimize zerre kadar katkı koyarsanız, sizin katkınızla biz de bir şeyler yaparsak, bunun sevabı hepimize yazılır” dedi.

ALLAH ŞAHİT; SİYASİ PARTİ AYRIMI YAPMADIM

Hizmette siyasi parti ayrımı yapmama konusuna çok önem verdiklerini kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, “Hizmet ettiğimiz alan içindeki herhangi bir ilçenin, mahallenin, köyün bir ihtiyacı olduğunda, Allah şahit ki siyasi parti ayrımı yapmadım. ‘Onlar itibar kazanır, biz de siyaseten zarar görürüz’ gibi ilkel bir düşücenin içinde kesinlikle olmadım. İmkanların elverdiği ölçüde şehrimize ve insanımıza hizmet vermek ve bu hizmetle şehrimizin çıtasını, hizmet kalitesini yükseltmek gibi büyük bir gayemiz var. İnsanımızın ve Cenab-ı Allah’ın rızasını kazanma amacındayız. Siyasi rekabeti başkasının başarısızlığı üzerine değil, günü geldiğinde adam gibi yarışmak üzerine koymak lazım. Adana’da çalışıyoruz ve daha yapacak çok işimiz var” diye konuştu.

POPÜLİST DEĞİLİZ

Belediye hizmetlerinin adaletli bir şekilde ve kentin her noktasında gerçekleştirilebilmesi için, popülist yaklaşımlardan uzak, sürdürülebilir şekilde çalışmaları gerektiğini söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, bazı hizmetlerin kendi masrafını çıkarması, bir başka hizmeti finansa etmesi gerektiğini vurguladı.

MUHTARLARIMIZ DOĞAL KOORDİNATÖRLERİMİZDİR

Başkan Sözlü, şunları söyledi: “’Ben siyaseti halk dalkavukluğu şeklinde yapan bir insan değilim. Önemli olan hizmetlerin sürdürüleblir olması ve adaletli verilmesidir. Elbette yoksul insanlarımıza yönelik, yasal sınırlar içinde destek olunmasına daima hazırım. Gerçekten imkanı olan insanlar da belediye hizmetleriyle ilgili yetimin, yoksulun, gurebanın hakkını, hukukunu koruma noktasında hassas olmalı. Muhtarlarımız koordinatör gibi, halka hizmet yolunda bize yardımcı olmalı. Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak görevimizdir. Sizlerin bizlere aktardıklarını değerlendirmek biz siyasetçiler için kazançtır.”

Özgeçmiş

1965 yılında Ceyhan’ın Çokçapınar Köyü’nde doğan Hüseyin Sözlü; ilköğrenimini köyünde, ortaöğrenimini ise Ceyhan Yaltır Kardeşler Ortaokulu ve Ceyhan Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’ne girerek 1989 yılında “Ziraat Mühendisi” olarak mezun oldu. 1990 yılında DSİ’de İşletme Mühendisi olarak göreve başladı, 1997 yılında DSİ Kösreli İşletme ve Bakım Başmühendisliği’ne atandı.

blog_opt_3

1999’dan bu yana aralıksız üç dönem Ceyhan Belediye Başkanlığı’na seçilmiş olan Hüseyin Sözlü, bunun yanı sıra Türkiye Mahalli İdareler İşveren Sendikası Genel Başkanlığı, Türkiye İşveren Sendikaları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Güreş Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR