- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11822 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Toçoğlu, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti Milletvekillerine hayırlı olsun ziyareti

24 Temmuz 2018 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Toçoğlu, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti Milletvekillerine hayırlı olsun ziyareti
Toçoğlu, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti Milletvekillerine hayırlı olsun ziyareti

“Sakarya’yı koruyup geliştirmek boynumuzun borcudur”

Başkan Toçoğlu, AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti Sakarya Milletvekillerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Toçoğlu, “Şehrin doğasını, çevresini, göllerini, denizini, toprağını, yaylalarını, mimarisini, havasını, parklarını korumak bu şehre karşı olan ahlaki sorumluluğumuzudur. İnşallah çevre hassasiyetimizden taviz vermeden çalışmaya, Sakarya’yı doğasıyla iç içe büyüyen bir şehir olarak inşa etmeye devam edeceğiz” derken; SKM Başkanı Yavuz, “Sakarya’nın kendine has güzelliğini muhafaza edecek ve gelişimine katkı sunacak yatırımlar için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi. Milletvekili Atabek ise geleceğin Sakarya’sını inşa etmek için çalışacaklarını söyledi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Sakarya’yı temsil eden milletvekillerini ziyaret etti. AK Parti Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek’le bir araya gelen Başkan Toçoğlu, MHP Milletvekili Levent Bülbül, CHP Milletvekili Engin Özkoç ve İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’la buluştu. Başarı dileklerini ileterek yeni dönemin hayırlı olmasını temenni eden Başkan Toçoğlu, Sakarya ortak paydasında buluşarak yeni yatırım ve hizmetleri şehre kazandıracaklarını söyledi.

Toçoğlu Ankara’da

Ziyaretlerin ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Zeki Toçoğlu, “Bugün Ankara’da bir dizi ziyaretler gerçekleştirdik. AK Parti Milletvekillerimiz Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu ve Çiğdem Erdoğan Atabek’i ziyaret ederek yeni dönemin hayırlı olması temennisinde bulunduk. MHP Milletvekili Levent Bülbül, CHP Milletvekili Engin Özkoç ve İYİ Parti Milletvekili Ümit Dikbayır’a başarı dileklerimizi ilettik. Bizim tek derdimiz Sakarya. Şehrimize daha fazla hizmet etmek için çalışmaya, Sakarya ortak paydasında buluşmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu şehre karşı sorumluluklarımız var

Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehrin doğasını, çevresini, göllerini, denizini, toprağını, yaylalarını, mimarisini, havasını, parklarını korumak bu şehre karşı olan ahlaki sorumluluğumuzudur. Şehrin doğal güzelliklerini korurken, altyapı, ekonomik, kültürel, duble yollar ve sosyal ihtiyaçlar bağlamında şehrin gelişimini sağlamak da bizim görevimizdir.”

Yatay mimari Sakarya’nın tarzı oldu

Başkan Toçoğlu, “Burada bir dengeden bahsediyoruz. Şehrimizi hem koruyacağız hem de gelişimini sağlayacağız. Sadece bir tarafa ağırlık vermeyeceğiz. Her iki tarafı da dengede götüreceğiz. Bize yakışan budur. Şehrin imarına sahip çıkamazsak; Sakarya yaşanmaz bir hal alır. Planlara bağlı kalmak zorundayız. Yatay mimariden taviz veremeyiz. Yatay mimari hem estetik hem de güvenlik açısından Sakarya’nın tarzı olmuştur” ifadelerini kullandı.

Su ve yeşili koruduk

Başkan Zeki Toçoğlu, “Nehirlerimizi, göllerimizi, denizimizi kaderine terk etmedik. Şehrimizi kanalizasyon ağlarıyla donattık. Atıksu arıtma tesisleri inşa ettik. Sakarya Nehri’ne, Karadeniz’e, Sapanca Gölü’ne atık karışımını önledik. Yeşil alanlar oluşturduk, parklarla şehrimize nefes aldırdık. Şehrimizi hem koruduk hem de geliştirdik” dedi.

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar