Dolar : Alış : 8.2694 / Satış : 8.2843
Euro : Alış : 9.9576 / Satış : 9.9755
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya20°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11845 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Temindar Dede, “Sakarya Uyuşturucu Geçiş alanı”

19 Nisan 2018 - 1 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»Temindar Dede, “Sakarya Uyuşturucu Geçiş alanı”
Temindar Dede, “Sakarya Uyuşturucu Geçiş alanı”

Uyuşturucuyla Mücadele ve Rehabilitasyon Derneği Başkanı Temindar Dede, gençliği uyuşturucu bağımlılığına iten asıl nedenin ilgi ve sevgi eksikliği olduğuna dikkat çekti.

BAĞIMLILIKTA KORKUNÇ TABLO!
Araştırmalarında uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili korkutan sonuçlar elde ettiklerini belirten başkan Temindar Dede, Türkiye’de bugün 18 milyon gençten 5,5 milyonunun uyuşturucu bağımlısı olduğunu kaydetti. Sakarya’da ise  4700 olan uyuşturucu bağımlısı sayısının 5780’e ulaştığını söyleyen Dede, “Önlem alınmazsa gençliği kaybetme tehlikesi ile karşı karşıyayız. Ailelere büyük görev düşüyor. Gençlere gerekli ilgi ve sevgiyi gösterilmeli. Şefkatten yoksun gençler mutluluğu uyuşturucuda arıyor” dedi.

UYUŞTURUCUDA ÇEŞİT ARTIŞI
Bağımlılığa yol açan nedenlerin başında; ekonomik sorunlar, kişilik bozuklukları ve aile şefkatinden mahrumiyetin geldiği tespit edilirken, uyuşturucu çeşidinin de arttığına dikkat çeken Dede, ‘bonzai’, ‘zombi’ ve ‘fresh hapı’ gibi uyuşturucuların en yaygın ve kolay ulaşılabilir olanlar arasında yer aldığını söyledi. Diğer yandan Sakarya’da uyuşturucu satış ve pazarlanması anlamında 198 ayrı yer bulunduğunu öne süren Dede, konunun ne denli tehlikeli boyutlara ulaştığını ortaya koydu.

BAŞLAMADAN KURTARMAK
Dernek olarak bu sorunların çözümüne katkı verme amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Dede, “Hedefimiz, yalnız bağımlıları değil, daha uyuşturucuya bulaşmamış ancak bu potansiyeli bulunan eğilimli gençleri kurtarmak. Bu amaçla, ailelere psikolog desteğin sağlanmasından, toplumu bilinçlendirici eğitimlere kadar, ilgili kurumlarımızla işbirliği içinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, iç mekan

YORUMLAR

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar