Dolar : Alış : 7.3797 / Satış : 7.3930
Euro : Alış : 8.9778 / Satış : 8.9939
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya18°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11125 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEK Parti Lideri Vehbi Şahin Şanlıurfa’da

03 Temmuz 2016 - 2 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»TEK Parti Lideri Vehbi Şahin Şanlıurfa’da
TEK Parti Lideri Vehbi Şahin Şanlıurfa’da

Türkiye  Ekonomi ve Kalkınma Partisi  Genel Başkanı Vehbi ŞAHİN  Doğu Anadolu Bölgesindeki  Çalışmalarını Tamamlayarak  Güneydoğu Anadolu İllerini ziyarete  başladı.  

Peygamberler  Şehri Şanlıurfa’da  incelemelerde  bulunan  Vehbi Şahin Türkiye Ekonomi ve Kalkınma Partisi  Şanlıurfa   il  Başkanlığını  ziyaret  etti.

Burada   İl başkanı Ayhan İZOLU  ile ilde  yapılan çalışmaları  görüştü. Şanlıurfa esnafına   hayırlı işler  diledi.

 

vehbisanlıurfada1vehbisanlıurfada2

vehbi5001vehbi5002vehbi5003

Türkiye  Ekonomi ve Kalkınma Partisi  Genel Başkanı Vehbi ŞAHİN İl Başkanlığında Habervole Güneydoğu Temsilcisi Murat DEMİRKAN’ın  gündeme  dair  sorularını cevapladı.

Vehbi ŞAHİN “Türkiye şu anda bir çıkmazın içinde.Terör  ve  Ekonomi  en  önemli  sorun olarak karşımızda  duruyor. Şu an  bizim için  çıkmaz  olan bir  durumu iyi  tespit  etmemiz  gerekiyor. Biz  Şu  an  Peygamberler Şehrindeyiz.

Elektrik  Sorun, Su  sorun, Geçim  sorun, Güvenlik  Sorun.

Bunun   ana  nedeni Haksızlık yapanların var olması, Adaletsizlik yapanların var olması, Hırsızlık yapanların var olması, Kul hakkı yiyenlerin  var olması , Kullara taparcasına bağlananların var olması, Makam ,Para Gücünü kötüye kullananların var olması , Adam kayırmanın devam etmesi , Zulüm yapanın, İftira atanın, Gıybet edenin,  Aynı partiden olduğu kişiyi  Mümin kardeşinden üstün tutanların olduğu yerde  sorunlar bitmez.

SIKINTILAR  BİTMEZ, BELALAR BİTMEZ.  

İmanlı, Dürüst, Vicdanlı, Hoşgörülü, Merhametli, Ahlaklı, Kula kul olmayan, Allah’tan başkasına el açmayan, Kul hakkı yemeyen,Taassubu olmayan,Kulları ilah edinmeyen, İslam haricinde ideolojisi , Allah ve Peygamber haricinde bağlılığı olmayan, Aklını ve imanını kiraya vermemiş bireyler  olduğumuzda  özlediğimiz huzurlu  ortam  sağlanır.”

“Bir insan için en zor şey aynı konuda değişik zamanlarda çelişkili beyanlarda bulunmaktır.

Hele ki milletin gözünün içine bakarak konuşan yetkiliyse, bir şeyi temsil ediyorsa, çok ısrarlıysa bu konuda çelişkili beyanlarda bulunmak çok zordur.”

vehbi2vehbi3vehbi4vehbi6vehbi7vehbi8vehbi9vehbi10vehbi11

Terörün temel sebebi cehalet ve hukuksuzluk

“Türkiye’nin en büyük problemlerinden birisi terördür. Hükümet yakın zamanda ‘terörü Türkiye’nin gündeminden çıkaracağız’ diye açıklama  yapıyor.Açıklama  yaptıkça  Terör  alevleniyor.

“Atatürk Havalimanı Türkiye’nin en iyi korunan yerlerinden biri, Uluslararası şartta güvenliği en iyi havalimanı olarak ödül alan bir yer. Fakat olaya bakıldığı zaman ciddi ihmaller var. Atatürk Havalimanı’nı bende sık sık seyahatlerimde kullanıyorum. Daha girerken girişte dış kapıda polisler yolu daraltmışlardı, kontrol vardı. Demek ki bu teröristler bu polis noktasından kontrolsüz geçmiş.

.“Terörü terörle bastıramazsınız. Biz şu anda terörün sonuçlarını tartışıyoruz. Sebeplerini ve çarelerini değil. Türkiye’de kim ne derse desin PKK hadisesi Güneydoğu’da dağlara çıkma, askerleri öldürme hadisesi 12 Eylül’ün ürünüdür. Yani 12 Eylül’ün garip uygulamaları neticesinde insanlar dağa çıktılar.

1950’ye kadar 16,17 tane Kürt isyanı olmuş. 1950’dan 60’a kadar Kürt isyanı olmamış. Neden? Menderes bunları demokratik sistemle kendi tarafına çekmiş  Biz terörü ortadan kaldırmak istiyorsak evvela demokratik kaideleri, hukuku, demokrasiyi bütün kurum ve kuruluşlarıyla yerleştirmemiz lazım. 

sanlı1

Tarlaya fabrika kuruluyor
Üreticinin, doğanın sonuna kadar sömürülmemesi gerektiğini bildiğini kaydeden Şahin, ancak öncelikli olarak, “dün patates büyüyen tarlalarda bugün fabrika kuruyoruz” anlayışın değiştirilmesi gerektiğini belirtti. Tarımda politikalar üretme zorunluluğuna dikkat çeken Şahin, “Çukurova gerçeği karşımızda dururken, GAP şimdiden sömürücü tekellerin ellerine bırakılmış, bilinçli ve geleceğe yönelik doğa dostu, üreticinin geleceğini güvence altına alacak üretim yerine belirli kitleleri daha da zenginleştirecek şekilde biçimlendirmeye yönlendirilmiştir” dedi.

Marmara Bölgesinde   Adapazarı Ovası, Pamukova ve Geyve Ovaları ,Söğütlü, Serdivan, Gökçeören, Akyazı, Hendek ovaları Balıkesir Ovası, Bursa Ovası, Mustafa Kemalpaşa Ovası, Ergene Ovası, İnegöl Ovası

Ege Bölgesinde  Soma ovası, Bergama ovası, Turgutlu ovası, Salihli ovası, Akhisar ovası, tire ovası, Torbalı ovası, Alaşehir ovası, Söke ovası, Ödemiş ovası, Yeni Pazar ovası ve Koçarlı ovası

Akdeniz Bölgesinde  Amik ovası ve Kahramanmaraş ovası

Karadeniz Bölgesinde  Bolu ovası, Düzce ovası, Tosya ovası, Sulu ova, Taş ova, Merzifon ovası, Erbaa ovası, Niksar ovası, Turhal ovası, Zile ovası ve Artova ovası

Doğu Anadolu Bölgesinde  Malatya ovası, Elazığ ovası, Varto ovası, Hınıs ovası, Karlıova, Iğdır ovası, Elbistan ovası, Erzurum ovası, Erzincan ovası, Yüksekova, Tercan ovası, Pasinler ovası

İç Anadolu Bölgesinde Konya ovası, Kayseri ovası, Develi ovası, Aksaray ovası, Eskişehir ovası, Çubuk ovası

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Ceylanpınar ovası, Suruç ovası, Birecik ovası, Harran Ovası İmara  açılmış  betona  döndürülmüş.

sanlı2

Tarım arazileri yağmalanıyor

Şahin, plansız yerleşmeye, tarım topraklarının sanayi ve yerleşime açılmasına dikkat çekerek, bunun sonucunda 17 Ağustos, 12 Kasım depremlerinin felakete dönüştüğüne vurgu yaptı. Yer seçimindeki yanlışlıkların çevreye tahribatının AKSA ve Tüpraş örneklerini de veren Şahin, ülkemizde yüzbinlerce hektar verimli arazinin sorumsuzca elden çıkarıldığını, tarım ürünlerini ithal eder duruma gelindiğini ve stratejik konumu olan gıdanın dışa bağımlılığının hiç de övünülecek bir durum olmadığını belirtti.

Şahin,  “Doğa bizden kelle istiyor” dedi. Şahin  1 ve 2’inci sınıf tarım arazilerinin nasıl sanayi ve yerleşim merkezi haline getirildiğini, tarım topraklarının turizm amaçlı harcandığını, anlattı ve bu politikanın terk edilmesini istedi..

Halk  sağlıklı içme suyuna  hasret

Malum sıcaklarda serinlemenin ve sıvı kaybının en sağlıklı yolu bol bol su tüketmek.
Musluk suyu daha çok günlük temizlik ihtiyacında kullanılsa da içme suyunda durum çok farklı. İçimde ambalajlı sular tercih ediliyor. Giderek de kullanımı yaygınlaşıyor.Halkın  içme  suyunu  Belediyeler  sağlayamıyorlar. Belediyeler  para  için  su  kaynaklarını  ihale ediyor.Halka binbir  zorlukla  su temin ediyor.Onuda  vatandaş içmiyor.Halk  sağlıklı içme suyuna  hasret

Meralar yağmalanıyor

RESMİ Gazete’de yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile 31 Temmuz 1998 tarihli Mera Yönetmeliği’nin 8’inci maddesinin 5’inci fıkrasına yeni bir bent eklendi. Buna göre, durumu ve sınıfı çok iyi veya iyi olan mera, yaylak ve kışlaklarda tahsis amacı değişikliği yapılamadığı için, bölge kentsel dönüşüm alanı olarak ilan edilmeden önce l/5000 ölçekli haritası ile Mera Komisyonuna başvurarak uygun görüş alınacak. Tahsis amacının valilikçe değiştirilmesinin ardından 20 yıllık ot gelirinin yatırılması sağlanacak. Ot bedeli yatırıldıktan sonra iki yıllık süre zarfında kesinleşmiş uygulama imar planının komisyona sunulacak. Bu süre zarfında söz konusu planların sunulmaması durumunda tahsis amacı değişikliği iptal edilecek.Bir  örnek   olarak  Sakarya   Dernekkırı, Alancuma meraları 17 Ağustos 1999  depremi  sonrası  geçici  konut alanı  yapılmış  aradan  17  yıl  geçtiği halde  düzenleme  ve  iyileştirme  yapılmamış.Bunun altında  başka  şeyler  düşünürüm.

Ormanlar  Yağlalanırsa,

Meralar Yağmalanırsa

Tarım Toprakları Yağmalanırsa

Hep  ağlarsınız,Hep  Ağlarsınız

TEKPBURSA

YORUMLAR

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar