Dolar : Alış : 7.4952 / Satış : 7.5087
Euro : Alış : 9.0457 / Satış : 9.0620
HAVA DURUMU
hava durumu

sakarya1°CKar Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 11088 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

TEDAŞ SEDAŞ’ın aydınlatma taleplerine müdahalesini başarılı buldu

13 Nisan 2016 - 0 views kez okunmuş
Ana Sayfa » ana manset»TEDAŞ SEDAŞ’ın aydınlatma taleplerine müdahalesini başarılı buldu
TEDAŞ SEDAŞ’ın aydınlatma taleplerine  müdahalesini başarılı buldu

TEDAŞ SEDAŞ’ın aydınlatma taleplerine

müdahale oranını başarılı buldu

TEDAŞ Halkla İlişkiler yetkilileri yüzde 97,4 başarılı süreç takibi oranıyla SEDAŞ’ı başarılı bulduklarını ifade ettiler. TEDAŞ ve 21 elektrik dağıtım şirketinin temsilcileri Antalya’da genel aydınlatma toplantısında 2015 yılı çalışmalarını değerlendirdi. SEDAŞ’ın aydınlatma sunumu beğeniyle İzlendi.

TEDAŞ tarafından geçtiğimiz yıla ait aydınlatma taleplerinin masaya yatırıldığı ve ülkemizdeki 21 elektrik dağıtım şirketi temsilcilerinin katıldığı “Genel Aydınlatma Değerlendirme Toplantısı” Antalya’da yapıldı.

Antalya’da düzenlenen ve iki gün boyunca genel aydınlatma uygulama ve taleplerinin  masaya yatırıldığı toplantıya, Enerji Bakanlığı Denetim Daire Başkanı Davut Keleş, TEDAŞ Halkla İlişkiler Müşaviri Levent Bozdemir, TEDAŞ Ar-Ge Daire Başkanı Fadıl Fedai, TEDAŞ Halkla İlişkiler Müşavirliğinden Oktay Şahin, TEDAŞ Aydınlatma Müdürü Semih Karayazgan ve davetli olan 21 elektrik dağıtım şirketinin temsilcileri katıldı.

SEDAŞ adına toplantıya İşletme bakım süreç uzmanı Caner Karvan, Şebeke operasyon bölge sorumlusu Olcay Çakır, Bilişim Teknolojileri çağrı merkezi sistem destek uzmanı Çağrı Tuncay ve Kurumsal iletişim uzmanı Burçin Başcı katıldı.

SEDAŞ sunumu göz doldurdu

“Genel Aydınlatma Değerlendirme” toplantısında SEDAŞ ve Başkent EDAŞ ayrı ayrı sunum yaptılar. SEDAŞ adına bir sunum gerçekleştiren işletme bakım süreç uzmanı Caner Karvan, SEDAŞ’ın bölgesindeki tüketici hizmetleri ve yatırımları ile aydınlatma taleplerine ilişkin istatistiki bilgileri katılımcılara aktardı. Tüm dağıtım şirketleri temsilcileri tarafından beğeniyle takip edilen sunumda Karvan, katılımcılardan tam not aldı.

Açılışı TEDAŞ ve Enerji Bakanlığı Yaptı

Toplantının açılış konuşmasını yapan TEDAŞ Halkla İlişkiler Müşaviri Levent Bozdemir, elektrik dağıtım şirketleri temsilcilerine aydınlatma taleplerinde tüketicilerin bilinçlendiğini ve 3 milyondan fazla kişinin yıllık olarak BİMER, Enerji Bakanlığı, TEDAŞ ve EPDK gibi kanallardan tüketicilerden talep ve önerilere ait bildirimlerin kendilerine ulaştığını belirtti. Bozdemir, Genel aydınlatma yönetmeliğine uygun olmayan aydınlatmalar konusunda tüketiciler bilinçlendirilmeli ve bilgilendirilmelidir.” dedi.

Daha sonra söz alan Enerji Bakanlığı Denetim Daire Başkanı Davut Keleş ise bazı elektrik dağıtım şirketlerinin teknik kaliteyi artırma yönünde çalışmalarına hız vermeleri ve hizmet kalitesini artırarak, müşteri memnuniyetine önem vermeli. Aydınlatma da en önemli işlerimizden biridir.” şeklinde konuştu.

Aydınlatma taleplerinde yüzde 97 başarı SEDAŞ’ın

Dağıtım şirketlerinin 2015 yılındaki istatistiklerini paylaşan TEDAŞ Halkla İlişkiler Müşavirliği yöneticisi Oktay Şahin, SEDAŞ’ın sorumluluk bölgesinden sisteme 10.542 müracaat geldiğini ve 10.265 adedinin zamanında çözümlendiğini, aydınlatma taleplerindeki yüzde 97,4 başarılı süreç takibi  oranıyla SEDAŞ’ı başarılı bulduklarını ifade etti.

tesaş

Şahin, sisteme gelen taleplerin sokak aydınlatması, elektrik kesintisi ve fatura/dağıtım bedeli başlıklarıyla üç kapsama ayrıldığını ve geçtiğimiz yıl tüm dağıtım şirketlerinin bölgelerinden TEDAŞ’a gelen bildirimler arasından toplamda 25 bin civarında aydınlatma şikayeti  yansıdığını ve bu rakamın diğer şikayetler içinde yüzde 21 oranında yer aldığını sözlerine ekledi.

sedas09876549kamusedas9kamusedas10kamusedas6kamusedas4SEDASONU28SEDASONU14sedasyıklıdısedas7SEDASPEKİYİRYMİS

YORUMLAR

İlgili Terimler : ,

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar